Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeliaSonera znów pozwana

TeliaSonera znów pozwana

WitekT 27 Czerwca 2005 21:05

0 0
Tele2 pozwało TeliaSonera. Domaga się 1 mld euro odszkodowania za zaniżanie cen usług szybkich łączy internetowych (ADSL) w latach 2000-2002 na szwedzkim rynku.

To kolejna sprawa wytoczona największemu skandynawskiemu telekomowi, w której zarzuca się mu zaniżanie cen. W grudniu regulator szwedzkiego rynku pozwał TeliaSonera za nadużywanie dominującej pozycji na rynku usług szybkich łączy internetowych. Zażądał jednocześnie 60 mln euro odszkodowania.


Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ehmm  2005-06-27 21:25:00  host: 212.244.115.33

  czegoś tutaj nie rozumie - Tele2 miało wejśc jako konkurencja - dlatego by na rynkach danego kraju nie były ceny tak wysokie.. - a tutaj tele2 żada odszkodowania za to że dany operator który ma dominującą pozycje na rynku, dał klientom niskie ceny..??
  TELE2 - jeśli coś takiego będą robić na naszym Polskim rynku - to pasuje Im napisać to samo co Francuzom *(FTTP) = "do budy", "wracajcie do tej swojej Szwecji" i bez gadania - konkurencja jest po to by obniżać ceny a nie podwyżać!!
  ehmm - zdenerwowałem się..;));P

 • 0

  2. ~messer  2005-06-28 07:05:00  host: aut226.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A slyszales o czyms takim jak dumping?? Sprzedawanie uslug ponizej poniesionych kosztow. Wniosek: firmy duze moga sobie pozwolic na takie cos kompensujac cene dotacjami z zyskow z innych uslug i w ten sposob wykosic konkurencje.

 • 0

  3. ~ehmm  2005-06-28 09:12:00  host: 212.244.115.33

  to powinni wprowadzić takie coś by np klient miał możliwość kupienia u tej firmy *(np. TeliaSonera) tylko i wyłacznie stałego dostępu do internetu, bez żadnych innych usług (telefonii stacjonarnej np itp) - n i wtedy jeśli ceny nadal były by takie tanie -to moim zdaniem było by oki (gorsza sprawa - jak jest tak jak w Polsce -kazdy musi płacić ten niby "pusty" abonament za telefon - a tylko jak zapłaci np ten (jak u Nas np) za 50zł miesięcznie - ma możliwość kupienia stałego łącza... - wtedy faktycznie - konkurencja - która tylko i wyłacznie zajmuje się dostepem do internetu mogła by mieć problem..*(jeśli np dali by naprawdę niskie ceny) - ale nie obawiajmy sie - TELE2 jest dużym "gigantem" telefonii stcjonarnej i komórkowej - więc pozwy tej akurat firmy o odszkodowania i o to że mówią, iż jakaś firma stosuje "dumping" dziwi mnie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet