Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeliaSonera z nową identyfikacją korporacyjną - będzie fioletowy Plus?

TeliaSonera z nową identyfikacją korporacyjną - będzie fioletowy Plus?

WitekT 12 Maja 2011 09:48

0 0

TeliaSonera, jeden z faworytów w wyścigu po Polkomtel, może napotkać pewne problemy wizerunkowe w Polsce, jeżeli dojdzie do przejęcia. Firma przedstawiła dziś nową identyfikację korporacyjną, która ma łączyć globalne logo z lokalną marką.



TeliaSonera, jako swój kolor, wybrała purpurowo-fioletowy. Jeżeli przejęłaby finalnie Polkomtela, to na drodze do wdrożenia nowej identyfikacji mógłby stanąć Play, który używa praktycznie identycznych barw.






Operatorzy kontrolowani przez TeliaSonerę działają w wielu krajach, m.in. w Norwegii (Netcom i NextGenTel), Danii i Szwecji (Telia), Finlandii (Sonera), Estonii (EMT i Elion), Litwie (Omnitel), Kazachstanie (Kcell), Gruzji (Geocell), Nepalu (Ncell), Tadżykistanie (Tcell), Azerbejdżanie (Azercell), Mołdawii (Moldcell) i Uzbekistanie (Ucell).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3.  2011-05-12 10:03:37

    Oby Telia wygrała ten przetarg albo vodafone niech skorzysta z pierwokupu, bo nie wyobrażam sobie Solorza ...

  • 1

    4.  2011-05-12 10:04:30

    Witku, Ty coś wiesz, czy tylko wyciągasz zbyt pochopne wnioski na podstawie "nowej identyfikacji korporacyjnej"? ;-)

  • 1

    5.  2011-05-12 10:05:51

    A mnie się wydaję, że np. nowy wystrój salonów Plusa nawiązuje raczej np. kolorystyką do Vodafone...

  • 1

    6.  2011-05-12 10:07:06

    DanielR: to nie są wnioski, więc trudno nazwać je pochopnymi. ;-) Po prostu głośno się zastanawiam.

  • 1

    7.  2011-05-12 10:08:35

    OK. ;-)

  • 3

    8. ~ronny  2011-05-12 10:21:28  host: host140.itserwis.com.pl

    Może TeliaSoneria mysli ze bierze udział w kupnie Play zamiast Plusa :):):):):):)

  • 0

    9. ~stanek  2011-05-12 10:24:28  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    Z drugiej strony jak kupi Vodafone to tez sie loga nie zmieni bo z eurobankiem sie bedzie mylilo

  • -1

    10.  2011-05-12 10:28:30

    stanek: ale to już zupełnie inna branża i raczej nie powinno być problemów i zgrzytów... Równie dobrze można powiedzieć, że BZWBK jest też zielony jak Plus...

  • 1

    11. ~  2011-05-12 10:30:50  host: avo154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlatego właśnie Solorz byłby najlepszą opcją! Uniknięto by nie tylko problemów wizerunkowych ale też wielu innych!

  • 2

    12. ~  2011-05-12 10:37:30  host: 77-255-16-49.adsl.inetia.pl

    @11 - ta, żółcią by biło po oczach :-). Jestem pewien, że Plus zmieniłby się w Polsat, lub coś podobnego - nie zaprzepaściłby szansy promocji swojego głównego biznesu.

  • 0

    14.  2011-05-12 10:46:46

    A... może TeliaSonera ma chrapkę na Play. ;-)

  • 1

    15.  2011-05-12 10:51:50

    DanielR: Rzeczywiście kolorystycznie Play pasuje jak ulał do przedstawionej identyfikacji ;)

  • 1

    16. ~kamil  2011-05-12 11:10:19  host: 89-78-159-249.dynamic.chello.pl

    komantarze dziś godne Noble :D, Solorz by pasował ze wzgledu na kolor :D. Chyba Wam sloneczko przygrzalo juz za mocno

  • 3

    17. ~Tho  2011-05-12 11:16:38  host: v02-08.opera-mini.net

    @13 po to są komentarze pod newsami żeby móc je pisać i dzielić się poglądami... Jak się Tobie to nie podoba nikt nie każe Tobie ich czytać...

  • -3

    18. ~popieram DanielR vel jojo  2011-05-12 11:27:13  host: us201.boltbrowser.com

    Myślę że nie ma się co martwić na zapas bo najbardziej możliwy scenariusz to Vodafone.

  • 2

    19. ~nyczaj100  2011-05-12 11:32:24  host: adta14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najpierw Plus musiałby kupić Play i dopiero wtedy zniknąłby problem fioletowej identyfikacji. Na razie TeliaSonera ma identyfikację wizualną niemal plejową a Play nie musi i nie powinien się na to zgodzić. Będzie bronił swej identyfikacji wizualnej i już! Nie wiem czy zwróciliście uwagę w poprzednich newsach, że zarząd TeliiSonery komunikował do swych akcjonariuszy, że nie ma zamiaru zbyt wiele przepłacać za polską sieć, bo to nie jest dla niego strategiczny rynek. Zapewne o sieci Play wiedzieli przed zmianą identyfikacji. Być może 18 mld zł to dla TS za dużo. Poza tym jest jeszcze opcja pierwokupu przez Vodafone, o czym w ostatnich newsach się zapomina. Cóż wraz z upływem lat przejmowanie polskich firm przez globalne koncerny będzie coraz trudniejsze nie tylko ze względu na cenę, ale także zbieżność identyfikacji wizualnej (np. Eurobank ma prawie logo Vodafone). I dobrze bo w pewnym momencie masowy wykup polskich firm musi przystopować.

  • 1

    20.  2011-05-12 12:43:11

    Zresztą, spójrzcie na nowe logo TS, czyż nie jet podobne do cukierkowego loga Play? Ten ostatni nie odszedł jeszcze całkowicie od bezkształtnego gluta, który przecież w każdej chili znów możne nabrać pierwotnej formy... ;-P

  • 1

    22. ~  2011-05-12 13:24:28  host: v19-12.opera-mini.net

    Jakie prawo pierwokupu ma niby Vodafone ? Jak ktoś coś zamierza sprzedać, a w ostatniej chwili odstępuje i sam to przejmuje to musi ponieść karę finansową. Stać na to Anglików ? Starsky

  • 1

    23. ~damiano  2011-05-12 13:29:38  host: public116268.xdsl.centertel.pl

    To już bym wolał żeby wszędzie zmienili nazwę na TeliaSonera. Gdyż jest to taki troche kit z tym logiem które tak naprawde nic nie oznacz

  • -1

    24. ~damiano  2011-05-12 13:34:34  host: public116268.xdsl.centertel.pl

    skoro Play zmienił swoją domenę na play.pl ze strachu przed t-mobile, to i moze są skłonni zmienić swoje barwy.

Dodaj swoją opinię