Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeliaSonera odrzuca ofertę France Telecom

TeliaSonera odrzuca ofertę France Telecom

sirmark 5 Czerwca 2008 11:52

0 0

Skandynawski operator TeliaSonera odrzucił ofertę przejęcia przez francuski koncern telekomunikacyjny France Telecom - podano w komunikacie.

TeliaSonera odrzuca ofertę Francuzów, bo jest ona dużo niższa, niż wartość spółki - poinformował Tom von Weymarn, przewodniczący rady dyrektorów TeliaSonera.

FT zaoferował 252,5 mld szwedzkich koron (41,9 mld dolarów) za przejęcie TeliaSonera. Daje to 56,23 koron za jedną akcję szwedzkiej firmy. To o 26% więcej niż wynosił kurs akcji szwedzkiej spółki 15. kwietnia, kiedy to po raz pierwszy pojawiły się spekulacje o możliwej fuzji z FT.
W wyniku tej transakcji powstałaby czwarta pod względem wielkości spółka telekomunikacyjna na świecie z liczbą abonentów na poziomie 237 mln.

Od czasu pojawienia się informacji o możliwej transakcji z TeliaSonera akcje FT spadły na giełdzie w Paryżu o 16%.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-06-05 13:07:29

    Desantem im naszych prywaciarzy to ich przekonają do jedynie slusznej drogi:)))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet