Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeliaSonera odrzuca ofertę France Telecom

TeliaSonera odrzuca ofertę France Telecom

sirmark 5 Czerwca 2008 11:52

0 0

Skandynawski operator TeliaSonera odrzucił ofertę przejęcia przez francuski koncern telekomunikacyjny France Telecom - podano w komunikacie.

TeliaSonera odrzuca ofertę Francuzów, bo jest ona dużo niższa, niż wartość spółki - poinformował Tom von Weymarn, przewodniczący rady dyrektorów TeliaSonera.

FT zaoferował 252,5 mld szwedzkich koron (41,9 mld dolarów) za przejęcie TeliaSonera. Daje to 56,23 koron za jedną akcję szwedzkiej firmy. To o 26% więcej niż wynosił kurs akcji szwedzkiej spółki 15. kwietnia, kiedy to po raz pierwszy pojawiły się spekulacje o możliwej fuzji z FT.
W wyniku tej transakcji powstałaby czwarta pod względem wielkości spółka telekomunikacyjna na świecie z liczbą abonentów na poziomie 237 mln.

Od czasu pojawienia się informacji o możliwej transakcji z TeliaSonera akcje FT spadły na giełdzie w Paryżu o 16%.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-06-05 13:07:29

    Desantem im naszych prywaciarzy to ich przekonają do jedynie slusznej drogi:)))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-241-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet