Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeliaSonera nie zapłaci dużo, Vodafone nie sprzeda tanio

TeliaSonera nie zapłaci dużo, Vodafone nie sprzeda tanio

WitekT 21 Kwietnia 2011 10:21

0 0

Analitycy z londyńskiego biura banku inwestycyjnego Espirito Santo zasugerowali, że Polkomtel przejmie Vodafone. Uważają, że Vodafone zdecyduje się nie sprzedawać - napisali 19. kwietnia w notatce do inwestorów, którą cytuje Parkiet.

Jak wskazaliśmy w Biuletynie Telekomunikacyjnym, są duże szanse, że Vodafone skorzysta z prawa pierwokupu i wykupi mniejszościowych akcjonariuszy Polkomtelu. Byłoby to słuszne, ponieważ polski rynek komórkowy ma potencjał, szczególnie w segmencie transmisji danych - czytamy w notatce Espirito.

Jak wyjaśniają analitycy Espirito, przekonanie, że to Vodafone zostanie ostatecznie jedynym właścicielem Polkomtela, powstało m.in. za sprawą deklaracji Brytyjczyków, którzy podkreślali, gdy procedura sprzedaży ruszała, iż to, czy sprzedadzą papiery, zależeć będzie od ceny.




Vodafone dysponuje wolnymi środkami finansowymi na zakup Polkomtela, bo niedawno sprzedał swoje udziały we francuskim operatorze komórkowym SFR.

Tego samego dnia szwedzka Telia Sonera zapewniła swoich właścicieli przy okazji publikacji wyników, że polska spółka nie jest na tyle strategicznym aktywem, żeby za nią płacić wysoką cenę.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 2

    1. ~  2011-04-21 10:29:23  host: z29-05.opera-mini.net

    Anglicy zawsze mieli dobre informacje,więc może się nie mylą?

  • 1

    2. ~gosciu  2011-04-21 10:37:21  host: dkq14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    :/

  • 3

    3.  2011-04-21 10:50:51

    Nastał orange, nastaje t-mobile, nastanie vodafone. Idea, era i plus to już historia.

  • 0

    4. ~e  2011-04-21 10:54:33  host: host117.opteris.pl

    Oby tylko nie vf :/

  • 2

    5. ~dzwon  2011-04-21 11:18:16  host: 31.63.137.173

    moze wreszcie sie zorientowali ze polska to nie białoruś, jak wynika z ich strony Where we are :D

  • -2

    7. ~  2011-04-21 11:40:03  host: z06-01.opera-mini.net

    co ci portugale moga wiedziec...

  • -1

    8. ~kolega spod Radomia  2011-04-21 12:09:10  host: aaov226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zwykłe puszczanie plotek aby podbijać cenę. Wszyscy są dobrzy aby nie Solorz.

  • -1

    9. ~franzol  2011-04-21 12:41:57  host: dynamic-78-8-140-139.ssp.dialog.net.pl

    Szkoda ze sie sprzedajemy. Bedzie jak babcia mowila... nasze kamienice a wasze ulice... we wlasnym kraju. Dlatego kibicuje Zygmuntowi :)

  • -1

    10. ~  2011-04-21 12:48:34  host: v09-15.opera-mini.net

    10: ja tak samo kibicuje:) Francuzi maja Orange, Niemcy Erę to niech też będzie polska sieć. Śmiać mi się chce jak niektórzy chcą znaczka vodafone z nadzieją na lepsze promocje. Jak weszło Orange to nie odczułem polepszenia oferty a nawet pogorszenie, tak samo będzie zapewne z T-mobile. To nie sa firmy charytatywne ale nastawione na zysk koncerny.

  • 1

    11. ~gosciu  2011-04-21 12:57:01  host: dkq14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 10 no ba a Zygmunt to ci dopiero na daje, dzila juz ile lat a efekty ?

  • 1

    12. ~guss_who??  2011-04-21 12:59:13  host: a88-112-35-40.elisa-laajakaista.fi

    Akurat jezeli chodzi o Telia Sonera to bylbym najbardziej sklonny.

  • 0

    13.  2011-04-21 13:21:38

    "Analitycy z londyńskiego biura banku inwestycyjnego Espirito Santo zasugerowali, że Polkomtel przejmie Vodafone." To by dopiero było! Wtedy Plus zrobi rebranding i w końcu zniknie Vodafone! Wszędzie będzie Plus ;)

  • 2

    14. ~  2011-04-21 13:54:10  host: z35-15.opera-mini.net

    niech ci co mnie wysmiewali jak pisalem ze to vodafone bedzie mial najwieksza kontrole nad plusem sie teraz odezwa :)mirekb

  • 0

    15. ~  2011-04-21 13:56:06  host: 178.73.49.129

    Polkomtel zostanie przejęty przez Solorza, a potem Polkomtel przejmie Vodafone. Pewnie o to im chodziło, a może nawet Solorz kupi jeszcze paru dużych operatorów.

  • 0

    16. ~Maq  2011-04-21 14:02:05  host: aafo106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obydwoje grają pod cenę, Vodafone straszy że odkupi jak cena będzie zbyt niska aby podbić ją, natomiast TeliaSoneria nie chce wyjść na desperata który da każdą cenę. Jako Polak wolałbym aby Plus został w Polskich rękach, ale wiem że Solorz jest za cienki i dlatego kibicuję jednak Skandynawom (TeliaSoneria czy też Telenor), przynajmniej oni zapewnią usługi na dobrym poziomie przynajmniej jeśli chodzi o technologię i jakość sieci.. Natomiast wojny cenowej po przejęciu się niespodziewam, ponieważ Plus i tak posiada bardzo dobrą bazę klientów, a próby pozyskania nowych klientów od konkurencji okażą się zbyt kosztowne (obniżenie cen dla nowych klientów, oznacza prędzej czy później obniżkę także dla dotychczasowych). Jedynie Play może sobie na to pozwolić ponieważ odstaje od czołówki, ale jednak widać że ostatnio jednak odpuścili...

  • 1

    17.  2011-04-21 15:19:36

    To było wiadome od początku... T-Mobile "wyszło" z USA, a teraz Vodafone z Francji. Jak tyko pojawił się komunikat o wyjściu Vodafone, to tylko upewniłem się w kwestii przejęcia Polkomtela. PS mirekb, (o ile to Ty), ja byłem tego samego zdania i jak na razie wciąż jestem. ;-)

  • 2

    18.  2011-04-21 15:58:57

    Przy całym szacunku dla Polskich milionerów, ale Pan Zygmunt Solorz-Żak (przy majątku szacowanym na 6,5 mld zł) wydaje się raczej "gołodupcem" biorąc pod uwagę skalę tej inwestycji. Nie chcę rozczarowywać wszystkich obecnych tutaj patriotów ekonomicznych, ale za ewentualnym kupnem Polkomtela przez Pana Solorza-Żaka i tak będzie stał obcy kapitał funduszy inwestycyjnych. Niezależnie więc czy Polkomtel zostanie kupiony bezpośrednio przez Telia Sonera, czy kupi go Pan Solorz-Żak przy pomocy obcych funduszy inwestycyjnych, to i tak "polskość" obu kapitałów jest prawie żadna.

  • 2

    19.  2011-04-21 17:33:59

    Zupełnie mnie to nie dziwi. Powiem więcej (i od razu moim "przeciwnikom" zalecam lekturę komentarzy pod starymi newsami w tej sprawie) - mówiłem o tym dawno - ja jestem niemal przekonany, ze Vodafone będzie właścicielem Polkomtela. Gadanie o wycofywanie się z mniejszościowych inwestycji to jedno, tyle, ze tu mają szansę na posiadanie całości. I nie na małym rynku jak w wielu krajach, gdzie nie dość, zę operator ma małe udziały w rynku to nie ma szans na zwiększenie udziału Vodafone w "torcie" właścicielskim. Dziennikarze chyba nieco pochopnie ulegali komentarzom ze strony Vodafone. Mi się nie wydaje, zeby nie zależalo im na bardzo rentownej inwestycji jaką jest Polkomtel.

  • 0

    20. ~  2011-04-22 09:21:45  host: aaxp193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecież to powinien być news na czerwono na pierwszych stronach na całym świecie. Oto mały operator z Polski przejmuje wielkiego Vodafone.

  • 0

    21.  2011-04-22 10:23:03

    Wole Vodafone lub Telie Sonere - Solorz kupi firme dla zysku i szybko sprzeda bo fundusze beda tego chcialy wiec na pozostanie w polskich rekach nie ma szans chyba ze bylaby emisja gieldowa, ktorej nie bedzie. Poza tym umowmy sie, ze polskie firmy jak narazie to jedynie doja Polkomtela wiec wcale nie jest lepiej - jedynie tyle ze pieniadze ida do polskich spolek ale i tak na pensje kadry menadzerskiej w duzej czesci.

Dodaj swoją opinię