Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeliaSonera i Turkcell zainteresowani Polkomtelem

TeliaSonera i Turkcell zainteresowani Polkomtelem

Ringu 3 Listopada 2010 15:27

0 0

Fińsko-szwedzka TeliaSonera oraz turecka grupa Turkcell rozważają możliwość zakupu Polkomtela - podaje agencja Dow Jones Newswire.

Nie zostało to powiedziane wprost. Turcy szukają inwestycji na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, natomiast TeliaSonera najchętniej przejęłaby firmę pasującą do swojego profilu.




Polscy współwłaściciele Polkomtela - PKN Orlen, PGE i KGHM - przymierzają się do sprzedaży swoich akcji w przyszłym roku. Reuters donosi, że brytyjski Vodafone, właściciel 24,39% akcji, niedawno oficjalnie podał do wiadomości, że także zamierza wyjść z telekomu.

Polkomtel jest wyceniany na około 16 mld zł. Jeżeli doszłoby do jego sprzedaży, byłaby to największa transakcja w historii polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2010-11-03 16:02:33  host: host-81-190-151-230.olsztyn.mm.pl

    omg nie moge sie zarejestrowac

  • 0

    3. ~  2010-11-03 16:06:52  host: 88.220.105.18

    W tytule - Turcell. W treści - Turkcell. A jak jest naprawdę?

  • 0

    4.  2010-11-03 16:08:24

    3: oczywiście powinno być Turkcell - fixed, dzięki! :-)

  • 0

    5. ~eleteleble  2010-11-03 16:22:41  host: t04-02.opera-mini.net

    3. akapit współwłaściciele. Wczoraj można było przeczytać o tym w rp.pl

  • 0

    6.  2010-11-03 16:33:30

    Jestem zdania, że zmiana właściciela powinna dawać możliwość abonentom wypowiadania umowy bez konsekwencji. Przecież Turcy to nawet nie jest Unia, dlaczego z dnia na dzień mają zacząć na mnie zarabiać?!

  • 0

    7. ~zzz  2010-11-03 16:42:52  host: 77-253-149-139.adsl.inetia.pl

    @6 - bzdura, Polkomtel mógłby być równie dobrze spółką giełdową i dopiero wtedy mógłbyś mieć zastrzeżenia co do akcjonariatu. Co za różnica z jakiego kraju jest właściciel? Jeżeli to dla ciebie problem - głosuje nogami i mówisz papa, czekając na koniec umowy lub ja zrywając. Przecież nie zaczniesz dostawać rachunków pisanych po turecku, usługa będzie świadczona na dotychczasowych zasadach, ci sami ludzie będą cię obsługiwać itd. To nie jest Unia... Koreańczycy byliby lepsi? Chińczycy? Bez przesady.

  • 0

    8. ~me  2010-11-03 17:11:24  host: t14-06.opera-mini.net

    Irytujące jest po prostu To, że Polacy sprzedają dobrze prosperującą firmę, a prymitywnym turkom się to opłaci. Polakom nie może. To absurd wyzbywać się takiej firmy.

  • 0

    9. ~  2010-11-03 17:48:27  host: t06-13.opera-mini.net

    Kebaby wykupia plusa i beda dodawac kebaba do kazdego startera, hehehe.

  • 0

    10. ~me  2010-11-03 17:58:56  host: user-188-33-122-128.play-internet.pl

    To bedzie Telia PL

  • 0

    11. ~?  2010-11-03 18:02:16  host: btu58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dostanę premię za ten miesiąc za sprzedaż to może kupię w okazyjnej cenie jedyne 16 mld zł hehe

  • 0

    12. ~zzz  2010-11-03 18:03:31  host: 77-253-132-204.adsl.inetia.pl

    @8 - dlaczego odczuwasz wyżość nad Turkami? Polkomtel sprzedają ci, do których on należy - KGHM i Orlen chcą spożytkować pozyskane środki na swoją działalność, co jest zrozumiałe. Prymitywy powiadacsz? o BEKO słyszałeś? Wiesz do kogo Grundig należy? Wiesz że np. wspólnie z Koreańczykami rozwijają projekt nowego czołgu ALTAY? Dużo można powiedzieć o Turkach i tak, zgadzam się, pod wzgledem cywilizacyjnym odstają od Europy, ale biznesowo ich firmy odgrywają wielokrotnie większe znaczenie niż polskie, zatem jezeli ktoś tutaj jest zacofany, to raczy MY. Nie sądzę jednak, żeby to własnie oni go kupili.

  • 0

    13.  2010-11-03 18:08:31

    me: oczywiście, bo oni oddają POlkomtel za darmo... Przecież przychody i zyski są zawarte w wycenie, a Orlen potrzebuje gotówki na swój główny biznes, na którym się zna, a gdzie zainwestowana gotówka zwróci się szybciej.

  • 0

    14. ~RudyLis  2010-11-03 18:08:55  host: public-gprs65539.centertel.pl

    Najsensowniej, jakby kupili Skandynawowie.

  • 0

    15.  2010-11-03 18:51:27

    @8 jakas tam kasa zostanie w Polsce niemniej jednak osobiscie tez nie jestem zwolennikiem wyprzedawania wszystkiego co polskie - a polaczenie takiego polkomtela z dialogiem i wykupienie jeszcze paru mniejszych operatorow mogloby byc lepszym posunieciem niz sprzedaz. irytuje mnie jednak twoje podejscie jakobys byl lepszym czlowiekiem niz Turkowie, bo tak samo jak Ty wyrazasz sie o Turkach o nas mowia np. Amerykanie czy chocby Niemcy i z pewnoscia by sie to Tobie nie spodobalo.

  • 0

    16.  2010-11-03 19:31:14

    TeliaSonera bardzo fajna sieć, rozwija fajnie 3G. Turkcell nie kojarzy mi się przyjemnie, bo ogólnie Turcy to kombinatorzy mogą Plusa puścić z torbami. Ufam bardziej Szweckiej sieci to gwarancja stabilności i rozwoju sieci, ale i tak zadecyduje tzw. kto da więcej. Najlepiej byłoby nie sprzedawać który znoszącej złote jajka, ale cóż najlepiej wszystko co państwowe sprzedać.

  • 0

    17. ~  2010-11-03 21:19:09  host: chello087207102102.chello.pl

    Już najlepiej pasuje TeliaSonera, bo jest blisko naszego rynku. Być może jednak utworzą konsorcjium z Turkcell. Plus ma spora wartość i możliwe, że będą musiały się złożyć dwie firmy a i tak nie muszą kupic całego Plusa.

  • 0

    18.  2010-11-03 21:47:17

    Też jestem ciekawe jak to w końcu będzie. O tej sprzedaży aż huczy od dłuższego czasu na portalach biznesowych. Ale coś się zdecydować nie mogą i dość do porozumienia. Chociaż nie powiem trochę nudne te informacje się robią, bo co nowe info to prawie to samo.

  • 0

    19.  2010-11-04 00:22:15

    Ostatnio byli Egipcjanie teraz Szwedzi i Turcy. Skonczy sie na tym, ze Voda sie szarpnie i wykupi w ramach pierwokupu reszte plusa. Osobiscie jestem za prywatyzacja przez GPW i sam chetnie zapisze sie na akcje. Potem co roku bede dostawal czesc swoich rachunkow w dywidendzie :)

  • 0

    20. ~hansen  2010-11-04 11:55:53  host: 78-131-222-29.tktelekom.pl

    jeszcze tylko Gozdzikowa i Rysio z Klanu nie rozważaja zakupu plusa - te informacje pojawiaja sie już od 6 lat i nic z nich nie wynika.

  • 0

    21.  2010-11-06 17:38:40

    Wszystkie gorące nowiny o sprzedaży Polkomtela to tak naprawdę burza w szklance wody. Od kilku lat słyszę o sprzedaży Plusa, ostatnia większa akcja miała miejsce mniej więcej rok temu, lecz gdy Plus wskoczył na połkę lidera na polskim rynku telekomunikacyjnym sprawa szybko ucichła. Polkomtel przynosi zbyt wysoki dochody aby KGH czy Orlen tak szybko z niego zrezygnowały. Takich nowinek będziemy słuchać jeszcze długa, a w rzeczywistości wszystko pozostanie na swoim miejscu. :)

Dodaj swoją opinię