Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TelForceOne przeliczył się z Teletorium

TelForceOne przeliczył się z Teletorium

sirmark 15 Maja 2008 21:20

0 0

Na warszawskiej giełdzie drastycznie spada kurs akcji TelForceOne, spółki zajmującej się produkcją, importem i sprzedażą hurtową akcesoriów do telefonów komórkowych. Wczoraj potaniały o 48%, dziś o kolejne 14%. To efekt słabych wyników, prognozy oraz komunikatu, z którego wynika, że założenia biznesowe spółki opierały się na błędnych przesłankach - pisze Puls Biznesu.

W środę spółka obniżyła prognozę wyników grupy kapitałowej na 2007 r. Zysk netto ma wynosić 6,8 mln zł, a nie 9,18 mln zł, jak zapowiadała jeszcze w lutym tego roku. Według prognozy opublikowanej w środę przychody i zysk brutto ze sprzedaży pozostaną na zapowiadanym poziomie (121,3 mln zł i 40,97 mln zł). To nie wszystko. Spółka podała, że spodziewa się 600 tys. zł straty w 2008 r.

Na stratę netto wpłynie głównie wynik spółki zależnej Teletorium, która ma mieć 3,3 mln zł straty. Samo TelForceOne ma osiągnąć 0,7 mln zł zysku, a pozostałe spółki z grupy — 2 mln zł zysku.




Firma podała też wyniki z pierwszego kwartału. Miała 4,42 mln zł przychodów i 478 tys. zł straty netto. Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne, tłumaczy, że przyczyną tak znacznego pogorszenia wyników i prognoz jest nasycenie rynku akcesoriów mobilnych i związana z tym obniżka marży, problemy spółki Teletorium i przerost kosztów w samym TelForceOne. Spółka w budowę sieci Teletorium wydała w zeszłym roku około 30 mln zł. 25 mln zł z tej kwoty pochodziło z oferty publicznej.

Teletorium zostanie mocno odchudzone. Spółka matka rozpoczęła już likwidację trwale nierentownych punktów sprzedaży. Docelowo ma zniknąć 10 proc. z ok. 120 "wysp" ulokowanych w centrach handlowych. Jedna trzecia ma działać w systemie franszyzy. Dzięki temu spółka ma osiągnąć zysk w IV kwartale. Restrukturyzacja ma objąć także sam TelForceOne, który przyznaje się do przerostu kosztów organizacyjnych.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2008-05-15 21:55:14

    Play podobno chcą u siebie oferować.

  • 0

    2. ~jupi  2008-05-15 22:01:43  host: ip148.elektrosat.pl

    i po co oni na rynek wchodzą? Mogli cicho siedzieć i zarabiać na ładowarkach które kupują po 20gr a sprzedają po 6,50PLN

  • 0

    3.  2008-05-15 22:08:16

    "pisze Pusl Biznesu" - literowka :P

  • 0

    4.  2008-05-15 22:13:03

    ms93: thx

  • 0

    5. ~as  2008-05-15 22:31:10  host: aajc216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No Teletorium musi byc wyjątkowo źle zarządzane, jeśli prowadząc ponad 100 KOMISóW Z TELEFONAMI (bo to nie są sklepy), sprzedając "wożone" telefony z marżami ponad 100zł na sztuce, notują takie straty...dziwnie mi to wygląda...

  • 0

    6. ~hettman  2008-05-15 23:22:24  host: 78.151.135.145

    mozna powiedziec ze Teletorium spie...lilo sprawe jak Play nowego mixa... :))) (w przeciwna to tez dziala) ;)

  • 0

    7. ~MiSiEk  2008-05-16 00:06:00  host: chelm2.nsm.pl

    Było to do przewidzenia , prawie rok temu pracowałem w TT i zastanawiała mnie logika stawiania tych wysp - Moja na przykład stała w ekskluzywnym centrum handlowym ale na pasażu meblowym gdzie były meble za cenę od 12 tys i nikt tam nie chodził majac po 2 stronie parkingu IKEA a obok Electroworld i tak większość tego była stawiana na pałe bez pomysłu bez wybadania oby tylko nasrać tych zielonych budek żeby niby było widać ze istnieje sieć. I tak szybko jak to powstało tak szybko widać upada. Moim zdaniem powinno sie poprzestać na Red Dogach bynajmniej to jakiś tam zysk im przynosiło i zamiast lądować tego na rynek na kilogramy lepiej skupić się nad jakością sprzętu jaki sprzedają , Bo sam Forever kiedyś był naprawdę spoko a teraz zrobiła sie z tego kaszana na maxa : wybuchające ładowarki sieciowe , zdychające i nie dopasowane baterie i obudowy - jednym słowem szmelc , którego dobie gdzie oryginalne akcesoria do fonów tanieją mało kto już kupuje a konkurencja w postaci BLUE Star-a tez naprawdę jest wykonana si i ten sprzęt sie nie sypie tylko działa i jest w podobnym przedziale cenowym co TF1 , może to co sie stało da do myślenia władzom i prezesom

  • 0

    8. ~mudzin  2008-05-16 00:32:40  host: acpr93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To Ci co kupili telefony w teletorium, beda mogli za chwile zapomnieć o gwarancji dawanej przez sprzedawce...

  • 0

    9. ~as  2008-05-16 07:32:05  host: aajc216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może to da do myślenia kupującym telefony bez gwarancji fabrycznej producenta, a takich większość sprzedawało TT. Zreszta ich "gwarancje" to jedna wielka fikcja, i kto siedzi w temacie to wie o czym piszę...

  • 0

    10. ~Yoda telekomunikacyjny  2008-05-16 08:45:44  host: adcz140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Let the TelForce be with them ;-)

  • 0

    11.  2008-05-16 18:14:17

    ~MiSiEk dzieki za info o jakosci... A tak a propos, to powinni Cie zatrudnic do zarzadu ;) bo po tym co piszesz, to ichniejszy nadaje sie do pisakownicy :/

  • 0

    12. ~lysy  2008-05-19 14:04:50  host: abtf29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Popieram kolegę też pracowałem w TT porażka, łamanie prawa pracy, opóźnienia z wypłatą , dwie umowy w tym jedna Umowa Zlecenie aby ominąć płacenia większych składek na ZUS, mógłbym wymieniać dalej.....a towar, poza oryginałami to lipa nieziemska.

  • 0

    13. ~  2008-05-28 10:32:24  host: 217.70.63.72

    ja dalej pracuje w tym chu***twie :/ tylko dlatego ze nie moge znalezc niczego innego :/ ostatnio ciagle telefony nie dzialaja :P

  • 0

    14. ~  2008-05-28 16:23:35  host: inet20908nh-1.eranet.pl

    acha i jeszcze jedno to wszystko jest guzik warte ten sprzet to z jakiejs pierwszej lapanki chyba jest :D zalllll

  • 0

    15. ~ilal  2009-02-23 11:15:29  host: sekkgf.geo.ar.wroc.pl

    pracowałem w TT i muszę powiedzieć, ze pracownicy byli okropnie traktowani przez tzw. Zarząd firmy.

  • 0

    16. ~szcz  2009-02-23 11:19:21  host: sekkgf.geo.ar.wroc.pl

    jaka poważne firma robi takie numery aby dla paru złotych robic jakies dwie umowy?? sama pracowałam w tej firmie i wiem jak to uciekają przed prawem. owszem Ci, którzy usadzili dobrze już swoje tyłki to zarabiają tam krocie na umowe o pracę, ale reszcie proponują jedynie ochłap.

  • 0

    17. ~lefikomisio  2009-12-01 12:27:47  host: 94.254.142.100

    Czy ktos moze cos napisac o zarobkach w tletorium???Jak to wyglada mam oferte od nich z krakowa ile sie da tam zarobic jak to jest jest podstawa i prowizja??

Dodaj swoją opinię