Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telewizor Wi-Fi w sprzedaży od jesieni

Telewizor Wi-Fi w sprzedaży od jesieni

sirmark 24 Maja 2004 22:19

0 0

Jak zapowiedziało Sony, od jesieni rozpocznie się sprzedaż pierwszego bezprzewodowego telewizora firmy. "LocationFree TV" będzie jednostką z wyświetlaczem LCD, z wbudowanym modułem 802.11b/g/a.

Pierwotnie w ofercie znajdą się dwa modele: 12-calowy o rozdzielczości 800 x 600 pikseli oraz 7-calowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Model o większej przekątnej ekranu będzie wyposażony w slot MemoryStick, podczas gdy mniejsze urządzenie będzie kompatybilne z formatem Compact Flash Type II.

Obydwa modele będą sprzedawane z własną stacją bazową, umożliwiającą szerokopasmowe podłączenie urządzenia do sieci Ethernet, a także wyposażoną w analogowy tuner TV i zestaw wejść umożliwiający podłączenie innych źródeł sygnału wideo. Zadaniem stacji bazowej jest odbiór sygnału, jego digitalizacja i transmisja z wykorzystaniem technologii WLAN do miejsca, gdzie przebywa użytkownik wraz z ekranem systemu LocationFree.
sony tv wifi

Odbiornik pełniący rolę ekranu telewizyjnego, w przypadku podłączenia stacji bazowej systemu do Internetu, może być także używany do wyświetlania stron WWW czy obsługi klienta pocztowego. Obsługę stron internetowych umożliwia wirtualna - wyświetlana na ekranie - klawiatura, której wygląd przypomina graficzny interfejs użytkownika służący do sterowania telewizorem.

Jak zapowiedziało Sony, w momencie wprowadzenia "LocationFree TV" do sprzedaży w USA, model LF-X1 z 12-calowym ekranem będzie kosztował 1500 USD, zaś mniejsza wersja - LF-X5 – to wydatek rzędu 1000 USD.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-208-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze