Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telewizja satelitarna w komórkach

Telewizja satelitarna w komórkach

LuiN 30 Maja 2008 18:26

0 0

W przyszłym roku nadawcy europejscy będą mogli wprowadzić telewizję w telefonach komórkowych, która będzie odbierana z satelitów - pisze Gazeta Wyborcza.

Usługę wprowadzi operator satelitarny SES Astra w ramach projektu Solaris przy współpracy z firmą Eutelsat. Astra Polska jest jednym z europejskich oddziałów operatora satelitarnego SES i działa w naszym kraju od 10 lat. Obecnie z satelitów SES Astra (europejskiej części koncernu) nadawanych jest 2295 programów, w tym większość najważniejszych platform cyfrowych, jak np. SKY Digital w Wielkiej Brytanii, Premiere w Niemczech, Canal Plus we Francji, UPC Direct w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech i inne.

W Korei większość telefonów komórkowych korzysta z technologii DVB-SH, która umożliwia odbiór telewizji cyfrowej bezpośrednio z satelity. My to będziemy oferować w Europie od przyszłego roku - powiedział Krzysztof Surgowt, prezes Astra Polska.
Jak informuje firma, na koniec 2007 roku 46% polskich gospodarstw domowych, w których jest telewizor, odbierało programy z Astry. Blisko 1,2 mln gospodarstw korzystała z telewizji cyfrowej za pośrednictwem satelitów operatora, z których można odbierać ponad 400 niekodowanych kanałów TV i radia.

Wspólna inicjatywa Astry i Eutelsatu umożliwi odbiór różnorodnych programów za pomocą telefonów komórkowych, bez konieczności instalowania specjalnej anteny odbiorczej. Astra nie informuje, kiedy tego typu usługi będą dostępne w Polsce.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Templariusz  2008-05-30 19:01:07  host: staticline23090.toya.net.pl

  Niech najpierw zwykłą chociaż dadzą :P

 • 0

  2.  2008-05-30 19:07:11

  O! I to jest super wiadomosc, bo nie wszedzie bedzie dostepna DVB-H i o ile wogole bedzie...Oby nie bylo tylko tak, jak z WiMax, ze technologia jest, ale na papiurze, a w rzeczywistosci jest to technologia niszowa dostepna dla niewielu(nomen omen, w Korei b. popularna). Korea to jednak nie Europa i tam wszelakie nowinki technologoczne nie dosc ze sa wdrazane, to i dostepne powszechnie.

 • 0

  3. ~miernik  2008-05-30 19:44:43  host: apn-77-114-174-176.gprs.plus.pl

  A to w ogóle będzie działać coś takiego bez anteny parabolicznej? To w takim razie po co ludzie montują ogromniaste anteny paraboliczne by odbierać z satelity, skoro zwykłą małą antenką od komórki też może zadziałać? Czy może to będzie miało jakąś więsięjszą moc niż dzisiejsze nadawania z satelitów, czy jak?

 • 0

  4.  2008-05-30 20:38:20

  #3: to jest spisek producentów wyposażenia łazienek. Nie szły im miednice to wmówili klientom, że bez czaszy nic nie zobaczą, ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet