Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELEPOLIS.PL w Cafe News

TELEPOLIS.PL w Cafe News

WitekT 11 Stycznia 2005 01:06

0 0

Od dziś wiadomości z TELEPOLIS.PL są dostępne także poprzez aplikację Cafe News.

Obecnie Cafe News obsługuje już ponad 180 kanałów informacyjnych, koncentrując w sobie nagłówki artykułów z najważniejszych źródeł informacji w polskim Internecie. Codziennie w Cafe News ukazuje się blisko trzy i pół tysiąca nagłówków z codziennej prasy internetowej.

Cafe News jest pierwszym agregatorem aktualności, w którym rozbudowana aplikacja serwerowa przeszukuje odpowiednie adresy internetowe pobierając nagłówki artykułów i przesyłając je do programów klienckich. Dzięki takiej architekturze systemu, możliwe stało się stworzenie archiwum nagłówków prasowych oraz chronologiczne ułożenie napływających wiadomości. W odróżnieniu od typowego czytnika wiadomości RSS program Cafe News pokazuje wszystkie wiadomości opublikowane danego dnia (aplikacja serwerowa stale monitoruje żródło wiadomości), a nie tylko wiadomości znajdujące się aktualnie na serwerze. Aplikacja Cafe News pokazuje nagłówki wiadomości z serwisów RSS jak również wiadomości z serwisów nie publikujących informacji w tym formacie - dzięki temu możliwe jest pobieranie wiadomości niedostępnych w czytnikach RSS.
Program Cafe News pozwala na proste zarządzanie wiadomościami nowymi i przeczytanymi. Dzięki wygodnemu menu kontekstowemu można oznaczać wiadomości jako przeczytane lub nowe, oraz pobierać wiadomości archiwalne. Nagłówki artykułów mogą być prezentowane w formie listy wiadomości lub jako przesuwany pasek umieszczony na desktopie ponad uruchomionymi aktualnie aplikacjami. Program może być ponadto osadzony w dowolnej aplikacji stanowiąc np. element paska narzędziowego. Można go również ubrać w skórki uatrakcyjniające wygląd programu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mmcafe.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet