Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELEPOLIS.PL patronem medialnym konferencji "Ustawa o wspieraniu usług szerokopasmowych w telekomunikacji"

TELEPOLIS.PL patronem medialnym konferencji "Ustawa o wspieraniu usług szerokopasmowych w telekomunikacji"

sirmark 4 Października 2009 16:47

0 0

TELEPOLIS.PL jest patronem medialnym konferencji Ustawa o wspieraniu usług szerokopasmowych w telekomunikacji organizowanej przez MM Conferences.

Konferencja odbędzie się w dniach 22-23. października w Businessman Institute w Warszawie.

W Ministerstwie Infrastruktury trwają dynamiczne prace nad ustawą o wpieraniu rozwoju usług i sieci szerokopasmowych w telekomunikacji. Głównym celem nowej ustawy jest rozwój spo­łeczeństwa informacyjnego, poprzez zniesienie barier dla inwestycji w infrastrukturę teleinfor­matyczną. Dokument ten otwiera nowe możliwości inwestycyjne dla sektora telekomunikacyjnego, między innymi dzięki zagwarantowaniu prawa drogi. Oczywiście pojawiają się również kontrowersyjne przepisy dotyczące roli jednostek samorządu terytorialnego w rozwoju sieci i usług szerokopasmowych.
W obliczu zbliżających się zmian firma MM Conferences zorganizowała warsztaty, które pomogą przygotować się do nowych regulacji prawnych. Zaproszeni wybitni eksperci przekażą informacje z pierwszej ręki na temat nowej ustawy oraz rozwieją wszelkie wątpliwości z nią związane.

Główne zagadnienia:
Dozwolony użytek w obliczu nowych technologii - aktualny stan prawny i wyzwania na przyszłość
Ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci szerokopasmowych w telekomunikacji - główne założenia
Zakres współpracy operatorów telekomunikacyjnych z jednostkami samorządu terytorialnego
Nowe regulacje ułatwiające dostęp do gruntów i budynków poprzez zagwarantowanie prawa drogi
Usprawnienie procesów inwestycyjnych poprzez usunięcie barier prawnych oraz skrócenie procedur administracyjnych
Nowe obowiązku operatorów telekomunikacyjnych wynikające z ustawy
Finansowanie inwestycji służących dostarczaniu szerokopasmowego Internetu

Szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.mmcpolska.pl .

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
 • 0

  1. ~ttt  2009-10-04 17:25:16  host: ccl71.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jako osoba, która na co dzień pracuje w firmie telekomunikacyjnej i która na co dzień ma doświadczenia z budowy infrastruktury telekomunikacyjnej mogę śmiało powiedzieć, że te konferencje są nic nie warte ponieważ to co się na tych konferencjach mówi, a to co jest w praktyce to całkowite przeciwieństwo. Wielu laików dziwi się, dlaczego tak mało infrastruktury telekomunikacyjnej się w Polsce buduje. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, dlaczego proponuję samego wybudować kilka kilometrów kanalizacji i zobaczy nie tylko, z jakimi kosztami, ale z jakimi przeszkodami się to wiąże. I te przeszkody głównie są ze strony urzędów i różnej maści państwowych firm. Oczywiście w mediach można mówić, że się wspiera rozwój telekomunikacji, ale w rzeczywistości urzędy i spółki państwowe (np. PKP, Lasy Państwowe) próbują za wszelką cenę walczyć z firmami telekomunikacyjnymi utrudniając im, jak się da, życie.

 • 0

  2. ~some1  2009-10-04 17:55:52  host: nat-13.ghnet.pl

  No to Wituś wreszcie zarobi prawdziwe $ moze nie będzie juz musiał pisać artykułów na zlecenie pewnych sieci komórkowych informujac o jakiś gniotach które wprowadzaja do oferty Licze ze wraz ze wzrostem zawartości portwela wzrośnie wartośc merytoryczna artykułów bo czytanie o spzedazy telefonów w Rosji interesuje tylko pana Redaktora

 • 0

  3. ~some1  2009-10-04 17:58:07  host: nat-13.ghnet.pl

  @1 ttt nie wazne ze te konferencje to gnioty jest okazja sie polansować a i zawsze pare $ wpadnie! ciekaw jestem czy gdybym zorganizował w starej szopie "konferencje" i odpowiednio posmarował złotówkami to czy tez telepolis zostalo by patronem medialnym... szczerze wierze ze tak

 • 0

  4.  2009-10-04 18:19:13

  ttt: takie konferencje to też szansa na ciekawą dyskusję i zderzenie praktyki z teorią. Zawsze po prelekcjach jest szansa na zadanie pytań, jest debata...

 • 0

  5. ~ttt  2009-10-04 18:39:07  host: ccl71.neoplus.adsl.tpnet.pl

  WitekT: ja Ciebie doskonale rozumiem, ale praktyka a teoria to całkiem dwa inne światy. Bierzemy udział w takich spotkaniach, konferencjach i zawsze po prelekcjach spotykamy się i rozmawiamy z przedstawicielami urzędów. I zawsze scenariusz podobny: kiwają głowami, rozumieją nasze problemy i na tym się kończy. Potem wracamy do rzeczywistości, gdzie jest jak jest. I żadne konferencje nic w tym temacie nie zmienią.

 • 0

  6. ~greed  2009-10-04 21:00:30  host: chello089078052225.chello.pl

  Te wszystkie konferencje (informedia, mmc, itd) to jeden wielki pic na wodę, służa tylko: a) promowaniu prelegantów (z reguły z resztą tych samych/podobnych); b) zbieraniu kasy od naiwnych (z reguły 5 tys. za udział, o przepraszam, najczęściej jest "promocyjne: 4995 zł.). Jednym słowem biznes dla pary firm oragnizujących (jw), dla reszty okazja do bezsensownego wydania kasy i opierdzielenia cateringu w mariocie czy innym hyatt.

 • 0

  7.  2009-10-04 22:36:29

  Aleście się ropatronowali ;)

 • 0

  8. ~despera  2009-10-04 23:35:13  host: t01-13.opera-mini.net

  nono tu "patronajszon" a zaraz Telepolis.tv :D

 • 0

  9. ~mirekb  2009-10-05 09:48:47  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

  u nas prawo idzie zawsze w tyle za rzeczywistymi zmianami..od wieków,bo mamy dziadowskich polityków,którzy podlegają takiemu lobby aby wielkie koncerny/firmy utrzymywały swój zwykle długotrwały monopol.czesto takie "spotkania" pozwalają poznac nowych ludzi,perspektywy a pozniej jedzie sie do "siebie" i w wiekszosci przypadków niewiele sie zzmienia..a jadnak małymi kroczkami do 2012 moze sie udac zbudowac jak najwiecej infrastruktury.bo cyfryzacja i budowanie sieci szerokopasmowych to cicha rewolucja podobna jak z elektryfikacją na wsiach..tym razem jednak okazalo sie ze problem bezpieczenstwa energetycvznego bedzie wiekszy jak nasz rzad sprzeda spółki energetyczne-wtedy aby korzystac z kompów i sieci bedziemy płacic krocie za prąd(ure to tez ciekawy regulator).poczekam na wnioski i widoczne zmiany w skutek tych dynamicznych prac w MI

 • 0

  10.  2009-10-05 11:35:03

  Gratuluje.

 • 0

  11.  2009-10-05 19:51:59

  Oby więcej takich imprez sponsorowanych przez Telepolis.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet