Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELEPOLIS.PL patronem medialnym konferencji "Strategie Telekomunikacji" - przypomnienie

TELEPOLIS.PL patronem medialnym konferencji "Strategie Telekomunikacji" - przypomnienie

WitekT 13 Października 2006 13:10

0 0

TELEPOLIS.PL jest patronem medialnym VII edycji konferencji Strategie Telekomunikacji organizowanej przez Institute for International Research.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18. października w hotelu Marriott w Warszawie.

Hasła przewodnie tegorocznego spotkania - konwergencja, konkurencja, konsolidacja - odzwierciedla charakter zmian zachodzących w sektorze komunikacji elektronicznej. Integracja i przenikanie się rynków otwiera nowe możliwości, zarówno dla już działających jak i potencjalnych graczy.

Wiele wskazuje na to, że obecny i kolejny rok może być przełomowy dla polskiego rynku telekomunikacyjnego - nowo powołany Urząd Komunikacji Elektronicznej inicjuje bowiem energiczne, i przez wielu długo oczekiwane, działania zmierzające ku pełnej liberalizacji rynku - otwarciu sieci i uwolnieniu realnej konkurencji.
W trakcie tegorocznej konferencji prelegenci skoncentrują się w dużej mierze na bieżących i długofalowych efektach polityki realizowanej przez regulatora. Dokonując analizy będą się starać odpowiedzieć na szereg kluczowych pytań:
Czy strategia regulacyjna dla rynku telekomunikacyjnego faktycznie odpowiada oczekiwaniom branży?
Czy jest właściwa, i które spośród jej elementów powinny zostać zweryfikowane?
Jakie są oczekiwania wobec regulatora rynku?
W jakim stopniu działania regulatora mogą pomóc, a w jakim zaszkodzić rynkowi?

W aspekcie ekonomicznym działania regulatora powinny przyspieszyć ożywienie i dywersyfikację rynku - na horyzoncie pojawiają się już dziś inicjatywy i gracze realizujący nowe modele biznesowe w zakresie MVNO, telewizji internetowej czy szerokopasmowego dostępu do Internetu. W tych warunkach możemy spodziewać się konsolidacji podmiotów rynkowych oraz wzrostu inwestycji i zainteresowania obszarami związanymi z outsourcingiem, rozwojem nowych technologii i produktów (R&D) oraz szeroko rozumianymi strategiami marketingowymi.

Szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.iir.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet