Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELEPOLIS.PL patronem medialnym konferencji "Strategie Telekomunikacji"

TELEPOLIS.PL patronem medialnym konferencji "Strategie Telekomunikacji"

WitekT 13 Sierpnia 2006 12:09

0 0

TELEPOLIS.PL jest patronem medialnym VII edycji konferencji Strategie Telekomunikacji organizowanej przez Institute for International Research.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18. października w hotelu Marriott w Warszawie.

Hasła przewodnie tegorocznego spotkania – konwergencja, konkurencja, konsolidacja – odzwierciedla charakter zmian zachodzących w sektorze komunikacji elektronicznej. Integracja i przenikanie się rynków otwiera nowe możliwości, zarówno dla już działających jak i potencjalnych graczy.

Wiele wskazuje na to, że obecny i kolejny rok może być przełomowy dla polskiego rynku telekomunikacyjnego – nowo powołany Urząd Komunikacji Elektronicznej inicjuje bowiem energiczne, i przez wielu długo oczekiwane, działania zmierzające ku pełnej liberalizacji rynku – otwarciu sieci i uwolnieniu realnej konkurencji.




W trakcie tegorocznej konferencji prelegenci skoncentrują się w dużej mierze na bieżących i długofalowych efektach polityki realizowanej przez regulatora. Dokonując analizy będą się starać odpowiedzieć na szereg kluczowych pytań:
Czy strategia regulacyjna dla rynku telekomunikacyjnego faktycznie odpowiada oczekiwaniom branży?
Czy jest właściwa, i które spośród jej elementów powinny zostać zweryfikowane?
Jakie są oczekiwania wobec regulatora rynku?
W jakim stopniu działania regulatora mogą pomóc, a w jakim zaszkodzić rynkowi?

W aspekcie ekonomicznym działania regulatora powinny przyspieszyć ożywienie i dywersyfikację rynku – na horyzoncie pojawiają się już dziś inicjatywy i gracze realizujący nowe modele biznesowe w zakresie MVNO, telewizji internetowej czy szerokopasmowego dostępu do Internetu. W tych warunkach możemy spodziewać się konsolidacji podmiotów rynkowych oraz wzrostu inwestycji i zainteresowania obszarami związanymi z outsourcingiem, rozwojem nowych technologii i produktów (R&D) oraz szeroko rozumianymi strategiami marketingowymi.

Szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.iir.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2006-08-13 18:18:49

    zibi: Pan prosi, Pan ma. ;) http://witek.g6.pl/konf.zip

  • 0

    13.  2006-08-13 18:27:49

    WitekT--->Dużo przygotowujesz tych informacji? bo twoich wpisów widze sporo, kiedy Ty śpisz?

  • 0

    14.  2006-08-13 18:35:53

    Turin: ja jestem jak Chuck Norris - ja nie śpię. Żartuję... ;) Poświęcam swojemu dziecku - telepolis - dużo czasu, ale czas na sen mam. ;)

  • 0

    15. ~Ohmy  2006-08-13 20:11:10  host: acwj46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT przekaz Ani uszanowanie od nas i niech nadal robi to co zaczela, niech dusi ta f... tepse bo sie jej nalezy. Jestesmy z nia ;)

  • 0

    16. ~  2006-08-13 20:25:03  host: duz145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świetnie przygotowana graficznie przezentacja Witka, chociaż szkoda, że nie ma więcej treści. Ale coż, jest to w końcu prezentacja a nie analiza rynku i nastrojów użytkowników telefonii. :)
    Sądząc po punktach, Witek uważnie przygląda się nastrojom czytelników i wszelkim nowym ofertom.

  • 0

    17. ~  2006-08-13 20:25:39  host: duz145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z ciekawości: Czy, gdy Witek analizuje oferty np. potrzeby swoje lub znajomych, robi to kalkulatorem, tworzy wymyślne arkusze np. w Excellu, czy poprostu spogląda i wie wszystko? :D
    Ze swego małego doświadczenia wiem, że analiza np. w arkuszu, jest wprawdzie prosta do zrobienia, ale np. sporządzanie dodatkowych zależności (instrukcje warunkowe), utrzymanie przejrzystości (kolorystyka, rozkład elementów) i co gorsza uwzględnienie promocji, może doprowadzić analizującego do lekkiego ocipienia, a w oczach mieni się od komórek i cyferek jeszcze kilka dni po skończeniu pracy :)

  • 0

    18. ~  2006-08-13 20:27:28  host: w3cache.tpnet.pl

    Najbardziej żal mi Samych Swoich, a szczególnie tego, że połączenia z SS traktowane są jak poza siecią. Co gorsza, Polkomtel nadal brnie w marketing z Wiśniewskim. Po konkursie zdobędą sporo "martwych" kart i obawiam się, że na tym się skończy. Szkoda, bo mimo upływy czasu ta sieć ma moim zdaniem ciągle wielki potencjał w cenniku i śmiało mogłaby konkurować z TT i Heyah.

  • 0

    19.  2006-08-13 20:55:32

    17: nie ma chyba mocnych na dokładną analizę, a co najwyżej "zgrubną" - do jakiej sieci wykonuje się najwięcej połaczeń i ewentualnie czy są numery generujące duży ruch. Wtedy wybiera się sieć - inaczej to syzyfowa praca. :)

  • 0

    20.  2006-08-13 20:57:38

    16: no treści nie ma dużo, są tylko punkty - sama prezentacja (gadanie) trwało 40 minut, a i tak wszystkiego na podstawie tej prezentacji nie zdążyłem powiedzieć, a w międzyczasie musiałem jeszcze odpierać zarzuty przedstawicieli opów z sali, że co ja gadam i w ogóle wyolbrzymiam. ;) Opiniom czytelników zawsze się przyglądam - jeżeli jest ich dużo na dany temat to znaczy, że coś jest na rzeczy, choć ja tego nie muszę widzieć.

  • 0

    21. ~  2006-08-14 03:05:33  host: dty250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na pl.misc.telefonia.gsm pojawiły się może ze dwa wątki o problemach z zasięgiem Ery. Ostatni: http://tinyurl.com/gbbdg Era sama sobie odstraszy klientów. Szkoda tych, co przeszli na abo a nie mieli prędzej do czynienia z siecią.

  • 0

    22. ~haha  2006-08-14 19:09:51  host: ndm-gw2-nat.quest-net.pl

    Odważna prezentacja, nikt nie lubi krytyki :)Ale nie da się co łudzić - jeszcze przez 2-3 lata będzie liczyć się reklama. Na miejse niezadowolonego klienta przyjdą nowi (często niezadowoleni z innego operatora) i problem znika

  • 0

    23.  2006-08-14 19:48:41

    Panie Witku :-) może Pan zapyta rzecznika Polkomtela kiedy to "łaskawie" Plus umożliwi swoim abonentom bezpośrednią migracje do simplusa ??? Dziękuję za info z góry bo bardzo wielu użytkowników Plusa nurtuje to pytanie :)

  • 0

    24.  2006-08-14 19:50:33

    Szalony: na 99,(9)% usłysze odpowiedź w stylu "niedługo". Co to znaczy "niedługo"? "Niedługo". ;) A tak dodając coś od siebie to myślę, że chyba ta biedna platforma by tego nie ogarnęła... ;)

  • 0

    25.  2006-08-14 20:08:43

    To niedługo to ja słyszę od Plusa już od paru lat w tej kwesti :-) tylko wiadomo że Plus jednak nie ma takiej woli a takie głupie odpowiedzi świadczą o operatorze . U nas chyba nigdy nie będzie normalnie :( na zachodzie umts normą w kilkudziesięczono tysięcznych miastach a u nas to pożal się boże :/ a odnośnie Plusa to bym zadał pytanie też takie czemu Plus tak bardzo odstaje od Orange i Ery odnośnie edge ? Czyżby miał tak bardzo starą sieć w stosunku do konkurencj ? W moich łódzkich okolicach na 10bts Plusa średnio tylko 3 mają edge !!! Ta średnia w Orange i Erze jest ponad 2 razy wyższa.

  • 0

    26.  2006-08-14 22:36:00

    **Szalony- w Polsce UMTS rozwija się i tak szybciej, niż rośnie zapotrzebowanie na niego. Dziwisz się,że Plus nie inwestuje w EDGE... A jaki jest % abonentów "świadomych", co to jest EDGE i do czego służy?? I co z tego, że Orange ma ~85% pokrycia kraju EDGE, kiedy 95% abonentów tej sieci (i nie tylko) nie wie o tym i ich to wogóle nie interesuje??

  • 0

    27.  2006-08-14 22:39:03

    arnie: może trochę uściślijmy - nie "co to jest EDGE", a "co to jest transmisja danych" - bo to sieć, a nie telefon decyduje, czy korzystasz z GPRS czy EDGE. Co do rozwoju popytu - sami operatorzy powinni "wychowywać" użytkowników i uczyć ich korzystania z transmisji danych poprzez szeroką ofertę treści i sensowne ceny. Potem by nie stękali, że się 3G nie opłaca stawiać. ;)

  • 0

    28.  2006-08-14 22:46:10

    *WitekT- no akurat nie odważyłbym się postawić tezy, że: "95% abonentów nie wie, co to jest transmisja danych". Co do korzystania z EDGE, to wydaje mi się, że przede wszystkim TELEFON musi wspierać technologię EDGE, by z niej skorzystać- później zasięg EDGE :)

  • 0

    29.  2006-08-14 22:50:28

    arnie: oczywiście, że telefon musi wspierać EDGE, to oczywiste. :) Ma go coraz więcej nowych modeli.

  • 0

    30. ~  2006-08-15 13:50:17  host: dvb184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdy będzie podaż na opłacalne GPRS, UMTS, EDGE itp. dla użytkownika oraz telefony w przystępnych cenach w abonamencie i prepaidzie, to i popyt wzrośnie. Na dzień dzisiejszy dla użytkownika indywidualnego żaden internet oferowany przez operatorów komórkowych nie jest opłacalny. Dla firm jest już bardziej, bo często na korzystniejszych warunkach, do tego bonusy na przedłużenie po raz n-ty umowy i za płacenie bardzo wysokich rachunków.
    Na dzień dzisiejszy wolę mieć Neozdradę, niż babrać się w nieopłacalnym gównie, jakim jest przesyłanie danych z udziałem telefonii komórkowej. Mimo szczerych chęci zmiany operatora, oferty żadnego z operatorów komórkowych nie są tak opłacalne jak Neostrada, a bajki Ery o "pogromcy Neostrady" będzie można spuścić do szamba z ich najszybszym internetem i najtańszym internetem Plusa.

  • 0

    31.  2006-08-15 13:59:31

    30: akurat Internet w "nielimitowanych" ofertach jest w Polsce jednym z najtańszych w Europie - i to licząc w liczbach bezwzględnych, w oderwaniu od zarobków i siły nabywczej ludności.

Dodaj swoją opinię