Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELEPOLIS.PL patronem konferencji MobileStandard 2011

TELEPOLIS.PL patronem konferencji MobileStandard 2011

WitekT 18 Maja 2011 18:42

0 0

MobileStandard 2011 to krok w kierunku najnowszych trendów na rynku mobilnym oraz jego wpływu na biznes online. W tym roku sprzedaż smartfonów po raz pierwszy wyprzedziła sprzedać komputerów PC - to jasny sygnał, że mobile to przyszłość.

TELEPOLIS.PL jest patronem medialnym tej konferencji organizowanej przez InternetStandard, Witold Tomaszewski zasiada w radzie programowej, a dziennikarze naszego serwisu uczestniczyli w pracach nad raportem, który ukaże się po konferencji, opracowując bardzo ciekawy fragment dotyczący polskiego rynku mobilnego.

mobile standard

W trakcie dwóch dni konferencji swoje prezentacje pokażę najwięksi eksperci w Polsce, poruszając przy tym kluczowe zagadnienia. Jak działać w tak dynamicznym środowisku? Jak zwiększać czytelnictwo treści? Jak prezentować treści na wielu urządzeniach i w wielu ekosystemach? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzą prelegenci konferencji mobileStandard 2011 w Warszawie w dniach 24-25 maja.

Blok "Mobile w liczbach" otworzy Dominik Błaszczykiewicz z Internet, który po krótkim wstępie odda głos Tomaszowi Mosiowi, Grzegorzowi Olkusznikowi i Guillaume Guerrinowi z GfK, aby opowiedzieli o nowych urządzeniach mobilnych dla Internetu. Zaraz po nich na scenie pojawi się Sebastian Baberowski z prezentacją "Mała sieć, wielkie zmiany". Blok zamkną wystąpienia Piotra Pajewskiego, prezesa zarządu Telecom Media i Mariusza Jarzębowskiego z Microsoftu.
Sekcję "Mobile Commerce" rozpocznie Mariusz Gliński z banku Raiffeisen prezentacją o trendach, faktach i mitach w bankowości mobilnej. O tym czy bankowość elektroniczna przechodzi ewolucję czy rewolucję opowie Paweł Kucharski, dyrektor mBanku. Następnie Marco Hauprich, mobile & new media director serwisu HRS, zabierze nas w wycieczkę po świecie podróży i stosowanych w nich rozwiązań mobilnych. O skutecznych metodach zwiększania sprzedaży dzięki wykorzystaniu kanałów mobilnych opowie Dariusz Kocięcki z LookSoft, a Bartosz Witoń z Allegro pokaże prezentację pod tytułem "Wystarczy jedno zdjęcie, aby... - czyli narzędzia mobilne Grupy Allegro". Dzień zakończymy z Tomaszem Krajewskim i Pawłem Gołubiakiem, którzy powiedzą wszystko o mobilizacji procesów B2B i B2C przy użyciu aplikacji dla smartfonów.

Drugi dzień konferencji otworzy blok "strategie mobilne dla wydawców", który rozpocznie prezentacja Marka Millera na temat próby zarabiania na treściach. Następnie spróbujemy znaleźć "mobilne Klondike" z Maciejem Wichą z Gazeta.pl, a Stefan Nowak, head of mobile w grupie Onet.pl, opowie o konstrukcji Perpetuum Mobile, czyli co zrobić, żeby na tym zarobić. Później na scenie pojawią się Paweł Janecki i Marcin Bobowicz z Wirtualnej Polski i podejmą niezwykle interesujący temat smartfonów i tabletów, a także spróbują przewidzieć co nas czeka w przyszłości. Rafał Oracz powie, jakich błędów muszą się wystrzegać wydawcy Magletów, a blok zamknie Szymon Włochowicz, kierownik produktu kanału mobilnego w Naszej Klasie.

Blok o reklamie i marketingu mobilnym zaczniemy prezentacją Lucjana Exnera i Tomasza Samula z Mobilvi, którzy powiedzą jakich efektów należy oczekiwać od reklamy w Internecie. Następnie Piotr Surmacki przedstawi między innymi wizję tego, jak może wyglądać ekosystem mobile w przyszłości. Na zakończenie bloku Filip Miłeszewski z Listonic opowie o marketingu mobilnym w branży FMCG.

Ostatni blok poświęcony AR, geolokalizacji i rozrywce rozpocznie King Yiu Chu, wyjaśniając dokładnie czym jest Augmented Reality i pokazując praktyczne przykłady zastosowania. O niezwykle popularnej ostatni tematyce geolokalizacyjnej dowiemy się więcej od Pawła Kozłowskiego, który pokaże prezentację między innymi o mobilnej nawigacji w życiu codziennym i przyszłości usług geolokalizacyjnych. Konferencję mobileStandard 2011 zakończy Wojciech Ozimek, współzałożyciel One2Tribe, opowiadając o rynku gier mobile w Polsce i na świecie, gamifikacji i platformach społecznościowych.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na tej stronie, a zgłoszenia można dokonać na tej stronie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 3

  1. ~  2011-05-18 18:49:25  host: p20-02.opera-mini.net

  Gratulacje panie Witoldzie.

 • 2

  2. ~mirekb  2011-05-18 20:19:25  host: apn-77-112-114-37.dynamic.gprs.plus.pl

  mamy nadzieje ze prezentacja wideo z tej konferencji znajdzie sie na tym najlepszym szanoiwnym forum telekom w pl

 • 2

  3. ~  2011-05-18 20:48:55  host: v04-09.opera-mini.net

  Ciekawe czy przyjedzie ten słynny autobus na konferencje? :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet