Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telenor chce sprzedać udziały w VimpelCom

Telenor chce sprzedać udziały w VimpelCom

sirmark 5 Października 2015 14:57

3 0

Grupa Telenor poinformowała o zamiarze sprzedaży 33% udziałów w VimpelCom, operatorze posiadającym w sumie 213 mln użytkowników na takich rynkach jak Rosja, Ukraina, Algieria, Włochy, Pakistan, Bangladesz, Kazachstan i kilku mniejszych.

Telenor miał mniejszościowy udział w VimpelCom, bez możliwości pełnego kontrolowania firmy. Współwłaścicielem był rosyjski miliarder Mikhail Fridman. Do tego trudna sytuacja na rynku rosyjskim sprawiła (akcje VimpelCom spadły o 70% od początku zeszłego roku), że po 16 latach norweski operator chce się wycofać z inwestycji, przy okazji informując, że w trzecim kwartale spodziewa się utraty niepieniężnej wartości w wysokości 7,5 mld koron (0,9 mld dolarów).

W komunikacie Grupa Telenor poinformowała także, że w VimpelCom zainwestowała 15 mld koron, a 20 mld koron otrzymała z dywidend. Aktualną wartość udziałów wycenia także na 20 mld koron (2,4 mld dolarów). Ramy czasowe dla transakcji nie zostały zdefiniowane, ale zaznaczono, że proces może "zająć trochę czasu"
Telenor nie jest jednym skandynawskim operatorem, który weryfikuje rynki na których działa. We wrześniu pisaliśmy o szwedzkiej TeliiSonerze, która postanowiła wyjść z rynków euroazjatyckich i ograniczyć zasięg swoich działań do samej Europy.

Zobacz: TeliaSonera wychodzi z 7 rynków, Turkcell chętny na 4 sieci

Źródło tekstu: Telenor, VimpelCom, wł     

Dodaj do:

Tagi: vimpelcom | telenor

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet