Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeleNet zmienia się w Multimedia Polska

TeleNet zmienia się w Multimedia Polska

WitekT 13 Kwietnia 2005 23:19

0 0

W związku z planowanym połączeniem firm Multimedia Polska i TeleNet Polska spółki z Grupy TeleNet zmieniają nazwę na Multimedia Polska.

Zmiana nazwy operatora telekomunikacyjnego TeleNet jest wynikiem toczących się przygotowań do połączenia spółek Grupy TeleNet Polska i Multimedia Polska, operatora telewizji kablowej i dostawcy usług internetowych - napisano w komunikacie.

Zakończenie wszelkich formalności prawnych związanych z połączeniem, planowane jest na drugą połowę tego roku. Powstała w wyniku fuzji firma ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie pod koniec roku lub na początku przyszłego roku. Multimedia będą spółką przejmującą, więc firma stworzona w wyniku fuzji przejmie jej nazwę.
Środki pozyskane z rynku publicznego firma będzie chciała przeznaczyć na akwizycje oraz na rozwój własnych usług, czyli telewizji cyfrowej, którą ma uruchomić w tym roku i na rozwój usługi Triple Play pod nazwą multiPAK (oferta obejmująca jednocześnie telewizję, internet i telefonię).

TeleNet ma obecnie 130 tys. abonentów telefonicznych i około 10 tys. abonentów internetowych. Multimedia Polska obsługuje ponad 500 tys. abonentów usług telewizyjnych i telekomunikacyjnych, a stały dostęp do internetu zapewnia ponad 65 tys. internautów.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-151-201.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet