Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TeleNet zmienia się w Multimedia Polska

TeleNet zmienia się w Multimedia Polska

WitekT 13 Kwietnia 2005 23:19

0 0

W związku z planowanym połączeniem firm Multimedia Polska i TeleNet Polska spółki z Grupy TeleNet zmieniają nazwę na Multimedia Polska.

Zmiana nazwy operatora telekomunikacyjnego TeleNet jest wynikiem toczących się przygotowań do połączenia spółek Grupy TeleNet Polska i Multimedia Polska, operatora telewizji kablowej i dostawcy usług internetowych - napisano w komunikacie.

Zakończenie wszelkich formalności prawnych związanych z połączeniem, planowane jest na drugą połowę tego roku. Powstała w wyniku fuzji firma ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie pod koniec roku lub na początku przyszłego roku. Multimedia będą spółką przejmującą, więc firma stworzona w wyniku fuzji przejmie jej nazwę.
Środki pozyskane z rynku publicznego firma będzie chciała przeznaczyć na akwizycje oraz na rozwój własnych usług, czyli telewizji cyfrowej, którą ma uruchomić w tym roku i na rozwój usługi Triple Play pod nazwą multiPAK (oferta obejmująca jednocześnie telewizję, internet i telefonię).

TeleNet ma obecnie 130 tys. abonentów telefonicznych i około 10 tys. abonentów internetowych. Multimedia Polska obsługuje ponad 500 tys. abonentów usług telewizyjnych i telekomunikacyjnych, a stały dostęp do internetu zapewnia ponad 65 tys. internautów.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-90-92-204.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 800 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 800 zł (grudzień 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet