Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telenergo łączy przez Białoruś

Telenergo łączy przez Białoruś

WitekT 23 Sierpnia 2004 19:45

0 0

Wkrótce firma telekomunikacyjna Tel-Energo może stać się znaczącym konkurentem dla TP SA w międzynarodowej transmisji danych. Jeszcze w tym roku Tel-Energo, które ma już łącze z Ukrainą, powinno zacząć na wielką skalę tranzyt głosowy przez Białoruś.

Jeszcze w tym roku Tel-Energo powinno zacząć na wielką skalę tranzyt rozmów głosowych przez Białoruś. Do połowy listopada ma powstać punkt styku wielkiej przepustowości (2,5 Gb/s). Przewiduje to umowa międzyoperatorska, podpisana w zeszłym tygodniu przez Tel-Energo i białoruskim Beltelecomem. Na Wschodzie Tel-Energo ma już punkt styku z Ukrainą (o cztery razy mniejszej przepustowości).
Budowa punktu styku o dużo większej pojemności na granicy z Białorusią oznacza zapewne, że Tel-Energo liczy na spore zainteresowanie tranzytem rozmów telefonicznych przez to łącze. Rzecznik Tel-Energo Marcin Gruszka nie chciał jednak mówić o prognozowanych przychodów, na jakie liczy spółka z dzięki tranzytowi przez Białoruś. W grę wchodzi obsługa rozmów telefonicznych również w tranzycie między Europą Zachodnią a Rosją, a także najbardziej dochodowego międzynarodowego tranzytu między Rosją a USA. Na rynku tych usług Tel-Energo będzie mogło teraz konkurować z TP SA, która dotąd jako jedyna firma w Polsce miała punkt styku z siecią Beltelecom, położony w Brześciu. Miejsce nowego styku okryte jest tajemnicą, ale będzie to najprawdopodobniej okolica Grodna.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet