Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telemarketing zakazany w Finlandii

Telemarketing zakazany w Finlandii

Q! 18 Czerwca 2012 22:18

0 0

Fiński odpowiednik UKE poinformował, że od 1. sierpnia firmy usługowe nie będą mogły wykorzystywać telemarketingu do kontaktów z użytkownikami telefonów komórkowych.

Zakaz zostanie wprowadzony na 3 lata i dotyczyć będzie jedynie nowych klientów operatorów komórkowych. Oprócz starych klientów, zakaz nie będzie dotyczyć również tych, którzy wyrażą zgodę na otrzymywanie ofert za pomocą swojego telefonu komórkowego.




Od 1. czerwca 2013 roku zmianie ulegną przepisy dotyczące zamawiania usług i płatności za pomocą telefonu. Zanim to nastąpi, klient będzie musiał wysłuchać bezpłatnie informacji m.in. na temat ceny usługi.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 1

    13. ~yjghij  2012-06-18 23:27:54  host: user-164-127-222-136.play-internet.pl

    Telemarketing nie powinien być zakazany ale powinien być dozwolony tylko i wyłącznie dla tych którzy taką zgodę wyrażą.

  • 0

    15. ~  2012-06-18 23:37:54  host: 94.42.226.75

    @14 wybacz, ale ty tak za darmo? - bo ja nawet jakby mi płacili , to jestem na nie!

  • 0

    16. ~  2012-06-18 23:40:18  host: 94.42.226.75

    @13 ja jestem z Tobą! Nie mogę zrozumieć jak można bez mojej zgody!!

  • 1

    17. ~Czytelnik  2012-06-18 23:47:51  host: v21-13.opera-mini.net

    @14 tak, tak, a świstak siedzi i zawija. Generalnie popieram, choć zakaz telemarketingu to może lekka przesada - jeśli ktoś chce i wyraźnie zadeklaruje, zę chce to w końcu niech do niego dzwonią. Natomiast domyslnie dla wszystkich klientów powinien być całkowity zakaz telemarketingu, odblokowywany np. notarialnie. W polsce nie ma zadnego szacunku do prawa - ja mam całkowity brak zgody na wszelki telemerketing w kazdej firmie, z której usług korzystam. Tylko jakoś dziwnym trafem mimo to do mnie dzwonią.

  • 0

    18. ~  2012-06-18 23:52:43  host: 94.42.226.75

    @17 Prawo jest Twoją ostoją :) a co sie w...sz to twoje...

  • 0

    19. ~  2012-06-19 00:02:11  host: 94.42.244.57

    Spam-Mobile się załamie! :-) Jest u nich T z mercedesami i innymi milionami?

  • 0

    20. ~  2012-06-19 00:02:49  host: 94.42.244.57

    Eee, nie doczytałem. U nas też niby zakaz u tych, którzy nie wyrazili zgody, a T-Mobile i tak spamuje jak gdyby nigy nic.

  • 1

    21. ~  2012-06-19 00:54:57  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    W Polsce też powinni zakazać telemarketingu jeśli klient nie wyrazi na to zgody.

  • 0

    22. ~  2012-06-19 06:31:45  host: 178-36-198-116.adsl.inetia.pl

    @19 żebyś wiedział co się w O dzieje :)

  • 0

    23. ~ja:)  2012-06-19 06:57:52  host: 89-68-144-208.dynamic.chello.pl

    @22 a ja wiem :) nie miałem w planach zmiany operatora, ale telemarketerzy z orange wręcz mnie do tego zmusili ;) w play jestem od roku i zero (słownie: zero) telespamu

  • 0

    24.  2012-06-19 09:48:52

    Piękny kraj ta Finlandia... ;-)

  • 0

    25.  2012-06-19 09:56:39

    13. ~yjghij - a co to znaczy wyrazić zgodę? Podać numer w książce telefonicznej? A może z jakąś specjalną adnotacją? Uwierz - w du..pie to mają wszyscy. Ja powtarzam jako anegdotę tekst jaki mi jeden taki debil powiedział - jeśli pan nie chce mieć telefonów z ofertami, to po co pan podał numer firmowy do książki? 14. ~arks - co innego marketing firmy z którą masz umowę, relacje gospodarcze itp. Tu akurat nie o to chodzi ;-)

  • 0

    26. ~  2012-06-19 11:18:37  host: z52-15.opera-mini.net

    Wystarczy zainstalowac filtr w telefonie i mozna zablokowac telemarketerow, ja tak zrobilem z upierdliwcami z T-Mobile ktorzy wydzwaniali kilka razy w tygodniu.

  • 0

    27. ~787  2012-06-19 12:31:39  host: user-109-243-41-123.play-internet.pl

    Faktycznie z Playa nigdy mi nie zadzwonili w charakterze reklamowym. super!

  • 0

    28. ~  2012-06-19 12:35:37  host: v12-15.opera-mini.net

    @26 A jak zablokować upierdliwe smsy z temobile?

  • 0

    29. ~  2012-06-19 13:31:20  host: z41-04.opera-mini.net

    @28 tak samo jak telefony aplikacje filtrujace polaczenia moga blokowac sms, konfigurowac mozna jak sie chce od numerow po slowa klucze zawarte w wiadomosciach. Wystarczy miec smartfona, takich aplikacji jest cale multum.

  • 0

    30. ~crank1985  2012-06-19 15:01:30  host: 150.254.106.98

    @28 Na iBOA, w zakładce "Moje dane", pod punktem "Elektroniczna informacja handlowa" ustawiasz brak zgody na wszystkich pozycjach i masz święty spokój z T-mobile. P.S. Najgorsi są ci z loterii, którzy zbierają numery i maile dzięki płatnościom online, jak nie zatwierdzisz zgody na wysyłanie to nie zrobisz przelewu.

  • 0

    31. ~Xy  2012-06-19 17:06:41  host: z49-11.opera-mini.net

    Piękna sprawa! Można? Można. A Polska to jednak dziki kraj...

  • 0

    32. ~  2012-06-19 22:23:42  host: 94.42.244.57

    27. Do mnie dwa razy. Oczywiście mam brak zgód.

  • 0

    33.  2012-08-30 12:54:46

    ale by to fajnie było jeśli by to u nas... ale to i tak tylko początek jest jeszcze zawsze za dużo "ale". nam tylko zostaje dalej nie odbierać lub dzielić się w internecie numerami n.p. na stronie www.tellows.pl. Ale wierzą w to ze kiedyś będzie spokój!

Dodaj swoją opinię