Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telemarketerzy piratami

Telemarketerzy piratami

WitekT 10 Listopada 2006 18:40

0 0

Prawie dwustuosobowa załoga firmy telemarketingowej pracującej na zlecenie Tele2 przerwała wczoraj pracę, kiedy do jej warszawskiej siedziby weszła policja. Okazało się, że firma korzysta z pirackiego oprogramowania.




Kontrola była reakcją na doniesienie przedstawiciela producenta oprogramowania komputerowego, który podejrzewał, że firma korzystała z pirackich programów. Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie o wartości 400 tys. zł. Kierownictwo firmy odpowie za paserstwo komputerowe, za co grozi do pięciu lat więzienia. Najprawdopodobniej o odszkodowanie wystąpi też przedstawiciel producenta oprogramowania.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~ksad  2006-11-10 18:44:59  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    No to ładnie...; czyżby Tele2 wyposażało w pirackie oprogramowania? (Ja tylko pytam...)

  • 0

    2.  2006-11-10 19:04:39

    ksad: nie sądzę, żeby to było Tele2 - ta firma pracuje tylko na zlecenie Tele2.

  • 0

    3.  2006-11-10 19:23:23

    Zleceniodawca tez ma grzeszki na sumieniu. Tele2 suxx

  • 0

    4. ~MAGICMER  2006-11-10 19:57:20  host: 213.25.189.50

    it's STINK-dziwi mnie że ktoś kto zakłada taka firmę jest tak bezmyslny-(krótkowzroczny) ale to tylko świadczy o tym jak byli zdesperowni że chcieli obnizyć własne koszta

  • 0

    5. ~mattek  2006-11-10 19:59:46  host: 194.123.95.10

    200 osobowa firma pracujaca TYLKO dla Tele2!? Bo jesli nie tylko dla nich to po co umieszczac ja w tym kontekscie? Czarny PR?

  • 0

    6.  2006-11-10 20:05:03

    mattek: ja cytuję tekst za Gazetą Wyborczą. Poza tym niecałe 200 osób to nie jest tak wiele na obsługę ponad miliona klientów Tele2. Ostatnio na konferencji GTS Energis padło stwierdzenie, że do obsługi DSL na "bitstream access" potrzeba jednego konsultanta na pełnym etacie na 2 tys. linii - myślę, że w przypadku usług głosowych jest to porównywalne, czyli Tele2 powinno "obsługiwać" jakieś 600 konsultantów na etatach. Może nawet więcej, bo oni teraz wprowadzili ostre restrykcje przy weryfikacji zamówień. Tele2 zostało użyte w kontekście tego, że mogą pojawić się problemy z "mocą przerobową" tej firmy i nic więcej - to nie jej wina.

  • 0

    7. ~  2006-11-10 20:17:53  host: 217.116.110.185

    W dzisiejszej Stołecznej była notka dotycząca tej wiadomości. Była tam też nazwa ulicy, na której znajduje się callcenter gdzie policja zrobiła nalo ;-)

  • 0

    8. ~wlo  2006-11-10 22:32:02  host: atp89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I bardzo dobrze. Nie wiem czy chodzi o obniżenie kosztów, czy raczej o maksymalizację zysków (bo ja bym to rozróział jednak, mimo, że na jedno wychodzi ;-)). Takich firm jest całe mnóstwo w całym kraju. Programy tanie nie są, a na czymś trzeba pracować, żeby zarabuiac na te wczasy w Egipcie czy gdzieś na Dalekim Wschodzie ;-) Szczegónie specjalistyczne oprogramowanie (to nie przeznaczone dla rynku masowego) - używane przez biura projektowe np. Nie wierzę, że wszyscy czy prawie wszyscy "jadą" na legalnym oprogramowaniu. No ale trzeba by wskazać organom, bo te same nie sprawdza...

  • 0

    9. ~Ja  2006-11-10 22:50:48  host: abkd77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To żałosne, że takie firmy jak Tele2 korzystają z nielegalnego oprogramowania, każdy normalny człowiek, który prowadzi firme wie, że oprogramowanie musi mieć legalne, szkoda, że tego nie wiedzieli szefowie Tele2.

  • 0

    10.  2006-11-10 22:52:54

    Ja: nie Tele2, a firma z nimi współpracująca. Fakt, że Tele2 nie ma szczęścia ostatnio do podwykonawców, ale nie można mówić, że Tele2 ma z tym coś wspólnego. Czemu napisałem o Tele2 w tej wiadomości, to wyjaśniłem w komentarzu nr 6.

  • 0

    11. ~  2006-11-10 23:09:58  host: dop251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Swoj ciagnie do swego - to raz. Wart Pac palaca a palac Paca - to dwa. Tele2 juz wielokrotnie pokazalo co umie i ta informacja tylko potwierdza co sa warci. Wynajeli badziewiaste callcenter, bo sami sa badziewiarzami. Poprzednie - ao Slowackie znane z TV i jak na razie pierwszej kary dla Tele2 (mam nadzieje, ze nie ostatniej) - tez bylo badziewiaste. No ale to standard tej korporacji.

  • 0

    12. ~ksm  2006-11-10 23:58:14  host: aasv154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    troche rozjaśnie: pracowników ponad 300 - prace przerwała jedna zmiana praca tylko dla tele2 - testowanie systemu nowego więc póki co innych klientow brak a na kosztach to nie wiem czy tak oszczędzali, jak tam konsultant zarabia 16 brutto za h do niedawna też tam piraciłem...

  • 0

    13.  2006-11-11 00:02:48

    16 zł za godzinę - ładnie płacą... Takie wynagrodzenie to rozumiem - za takie codzienne pranie mozgu.

  • 0

    14. ~nigel  2006-11-11 03:09:19  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    16 zł brutto? pięknie... moja koleżanka zarabia w barze 4 zł netto, heh, ale grunt to się zakręcić. [nie chce rozpoczynać tematu pt. kto ile zarabia :)]

  • 0

    15. ~jarekt  2006-11-11 09:44:35  host: eav248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak jeszcze jakis nieszczesny analfabeta napisze "że takie firmy jak Tele2 korzystają z nielegalnego oprogramowania" wyrzuce komputer przez okno. Outsourcing jest bardzo powszechnym i coraz popularniejszym sposobem prowadzenia interesow i nalezy sie tylko cieszyc, ze duze koncerny tak robia bo przeklada sie to bezposrednio na rozwoj rodzimej przedsiebiorczosci. A ze ten brak szczescia do podwykonawcow to wynik braku kontroli to inna sprawa..

  • 0

    16. ~iks  2006-11-11 11:21:34  host: inet20907-1.eranet.pl

    jarekt: a to niby Tele2 ma kontrolować czy firmy telemarketingowe z nimi współpracujące używają legalnego oprogramowania??? A czy Ty jadą np. taksówką sprawdzasz czy kierowca odtwarza muzykę z legalnej płyty???

  • 0

    17. ~  2006-11-11 14:06:13  host: 217.116.110.186

    No to teraz p.Strezynska powinna nagrodzic swego ulubionego operatora dla ktorego pracowala;-)

  • 0

    18. ~wersatis  2006-11-12 11:43:04  host: chello081018217014.chello.pl

    ~jarekt: z tego co wiem ta firma którąnakryli to niemicki oddział w polsce i widać menagerowe ds.... przedobrzyli z cięciami kosztów firmy ale tak bywa

  • 0

    19. ~ave  2006-11-12 13:10:10  host: helios.nd.e-wro.pl

    To żenujące. Firmy takie nie powinny istnieć. Przy takiej skali działalności (200 pracowników) to wogóle jakiś żart szefostwa - o ile tak można nazwać tych zarządzających taką firmą. Bardzo dobrze - nie rozumiem działalności firmy, która zakłada używanie i opiera swoją działalność na pirackim sofcie - jeszcze na taką skale.

  • 0

    20. ~pawel  2006-11-12 21:25:47  host: chello062179049129.chello.pl

    I takim oto sposobem tych 200 pracowników, zapewno młodych ludzi, musi zacząć szukać na nowo pracy. Co tutaj dużo mówić - przejaw totalnej głupoty właścicieli firmy.

Dodaj swoją opinię