Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekonferencja w Play

Telekonferencja w Play

Q! 2 Sierpnia 2011 17:19

1 0

Play udostępnił testowo usługę Telekonferencja. Pozwala ona na tworzenie telekonferencji w zamkniętym kręgu użytkowników.

Utworzenie pokoju odbywa się poprzez wysłanie SMS-a o treści TK na numer 790 700 900 (opłata zgodna z taryfą). W wiadomości zwrotnej użytkownik otrzymuje numer telekonferencji, numer pokoju (ważny 7 dni) oraz PIN z dostępem do niego.




Aby przyłączyć się do telekonferencji, należy zadzwonić pod ten sam numer telefonu, podać numer pokoju, PIN oraz zaczekać na połączenie. W telekonferencji może wziąć udział jednocześnie do 20 osób.

Usługa dostępna jest dla użytkowników wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych, a opłata za połączenie jest równa opłacie za koszt rozmowy do sieci komórkowej.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 2

    10. ~  2011-08-02 18:12:06  host: user-46-112-24-145.play-internet.pl

    kto wie jak to jest z wideorozmowami - czy funkcjonuje TYLKO na UMTS??? bo w salonach jak zwykle rozmowa jak z marsjanami...

  • 2

    11. ~  2011-08-02 18:14:39  host: djk172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10: TAK

  • 2

    12.  2011-08-02 18:35:17

    z TelePlay wysłany SMS jest niedostarczany. Z telefonu bez problemu. Działa poprawnie i numer zaliczany jest do numeru Play, kto ma darmowe dzwoni za free.

  • 2

    14.  2011-08-02 18:44:16

    I do czego ma służyć ta Telekonferencja? Nie rozumiem sensu akurat tej usługi.

  • 2

    16. ~  2011-08-02 18:54:35  host: 77-254-167-225.adsl.inetia.pl

    To jest poniekąd wygodniejsze od rozmowy konferencyjnej, w której "prowadzący" sam "zapraszał" kolejnych uczestników - tyle, że tutaj on za wszystko płacił. Telekonferencja różni się tym, że można się samemu "wprosić", jak się zna hasło/login, co wydaje mi się bywa wygodniejsze, oraz tym, że tutaj każdy za to połączenie płaci indywidualnie. Ja mimo wszystko zostanę przy rozmowie konferencyjnej.

  • -1

    18. ~  2011-08-02 19:06:16  host: z02-08.opera-mini.net

    @9. Ale to najprawdziwsza prawda że identyczna usługa jest w Orange chyba od ponad roku. A z uwagi że tu obowiązują stawki jak do Play to mało prawdopodobne żeby ktoś z obcej sieci chciał skorzystać z tej usługi. Chyba że niezorientowany.

  • 3

    19. ~  2011-08-02 19:29:52  host: 77-254-167-225.adsl.inetia.pl

    @18 - w mojej ocenie to usługa skierowana głównie do firm, a ta, albo ma wszystkie numery w Play, albo ma dobre stawki także do Play. Generalnie widzę to tak - trzeba coś skonsultować, grupa ludzi umawia się na okresloną godzinę i płynnie wchodzą/wychodzą. Wygodniejsze niż sama rozmowa konferencyjna. Z drugiej strony, mam nadzieję, że będą jakieś narzędzia administrracyjne dla "założyciela" pokoju, ze szybką mianą PIN i wykopywaniem uczestników włącznie.

  • 3

    20. ~Qper  2011-08-02 19:35:22  host: cfm122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Działa, fajna usługa. Wszystko przemyślane nawet otrzymujemy szablon SMS, który uzupełniamy i wysyłamy innym do zalogowania się do konferencji.

  • 4

    21. ~  2011-08-02 19:43:25  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Kolejna nowa usługa w Play. W3 nic od dawna nie wprowadza a kasę zdziera...

  • 2

    24. ~mirekb  2011-08-02 20:22:00  host: apn-77-115-71-231.dynamic.gprs.plus.pl

    co to za usluga w orange??nie kojarze..wideorozmowy sa we wszystkich sieciach ale tylko w play i plusie minuty z abo ida rowniez na wideorozmowy..w orange na bank poza abo i w tmobile raczej tez.testowalem polaczenia konferencyjne w play.szkoda ze licza poza abo;/

  • 0

    26. ~  2011-08-02 21:20:31  host: host-89-229-131-247.chelm.mm.pl

    Play znowu coś udostępnia za darmo, co działa jak z Nawarony po ich zniszczeniu... Play! Opamiętaj się! W poprzednim tygodniu - przypominam: 25-31 sierpnia - klienci nie mogli dodzwonić się do mnie! A miła i znajoma pani z agencyjnego salonu Play (pozdrawiam Basię) stwierdziła, że "są problemy z siecią". Niech Play poprawi jakość usług a nie wymyśla nowe bzdety nad którymi onanizują się dzieciaki.

  • -4

    27. ~oli  2011-08-02 21:30:50  host: dynamic-78-8-209-241.ssp.dialog.net.pl

    @up zgadzam się ! Zacznijcie od podstaw czyli od jakości połączeń, a nie od pierdół, które nie są najważniejsze...

  • 1

    28. ~pabloki  2011-08-02 22:02:08  host: apn-95-41-227-115.dynamic.gprs.plus.pl

    usluga od dawnma w orange. @ 26 prorok jestes czy co ze juz wiesz ze klienci pod koniec sierpnai sioe nie dodzwonia. moze zaplac rachunek to sie dodzwonia.

  • -2

    29. ~BBB  2011-08-02 23:24:50  host: abas113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W TP ta usługa jest za darmo pod numerem + 48 (22) 884 44 44: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/668908/Teleko nferencja/ dla użytkowników VoIP, a dla pozostałych tylko po cenie połączenia. Spóźnił się trochę ten cały Play, najpierw niech nad jakością usług popracuje....

  • 0

    30. ~darko29  2011-08-03 08:46:07  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    @ 26 popieram. Zasięg marny. Obsługa do d..y

  • 0

    31. ~jędrek  2011-08-03 08:51:25  host: aaho84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polecam przeprowadzić sobie telekonferencje z podziemnego przystanku tramwajowego Dworzec Główny w tunelu szybkiego tramwaju. Tutaj Play nadal jest w czarnej d... Ścisłe centrum miasta Dworzec Główny, Politechnika Krakowska na całym ciągu podziemnym tzw. "szybkiego" tramawaju (jadącego 40km/h) jak się nie przełączysz na Plusa to masz po rozmowie... Dziesiątki tysięcy ludzi dziennie przewijających się tam i brak zasięgu. Z takim podejściem Play wnet będzie odchodził do lamusa skoro w samym sercu miasta nie ma zasięgu.

  • 0

    32.  2011-08-03 09:11:24

    @31, spoko, lepiej jest u mnie: telefon loguje się do Playa na UMTS, na czas połączenia jest zrzucany do Plusa na GSM (mimo obecności zasięgu E-GSM Playa), po rozmowie natychmiast wracając na UMTS Playa :). Całe szczęście, że jeszcze tylko rok umowy z tym bagienkiem ;).

  • 0

    33. ~  2011-08-03 09:19:32  host: 87-206-150-176.dynamic.chello.pl

    w zwyklym placzeniu konferencyjnym moze sie przyłaczyc tylko 5 osob, a tu do 20

  • 0

    34.  2011-08-03 13:42:46

    Dziwię się tym co narzekają na słabą jakość obsługi w playu. Jak myślicie, skąd się biorą niskie ceny? Z powietrza? Czy play jest fundacją charytatywną?

  • 0

    35.  2011-08-03 13:45:38

    Jędrek, a w Warszawskim metrze tylko play ma zasięg. I co łyso Ci.

Dodaj swoją opinię