Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomy w USA łączą się

Telekomy w USA łączą się

LuiN 5 Czerwca 2008 21:37

0 0

Verizon Wireless, spółka amerykańskiego giganta telekomunikacyjnego Verizon Communications i brytyjskiego Vodafone, zgodziła się wczoraj kupić spółkę Alltel - pisze Gazeta Wyborcza.

Wartość transakcji to ponad 28 mld dolarów. Alltel jest amerykańską firmą telefonii komórkowej działającą w 34 stanach. Ma 13 mln użytkowników. Jej nabywca jest drugim graczem na rynku i ma 67 mln abonentów.
Jeszcze większą transakcję chciało przeprowadzić - tym razem w Europie - France Telecom. Niestety dla FT, próba przejęcia TeliaSonera za prawie 42 mld dolarów skończyła się fiaskiem. Więcej na ten temat przeczytać można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2008-06-05 23:04:43

  Co do FT i TeliaSonery, to bedzie jak z MS i Yahoo! ze to drugie juz zaczyna sie lasic do MS, by ten jeszcze raz rozwazyl propozycje... bo akcjonariusze po woli zaczynaja liczyc, ile stracili na oporze zarzadu Y!.

 • 0

  2.  2008-06-06 08:11:01

  1. ja też sądzę, że FT wcześniej, czy później dopnie swego.

 • 0

  3.  2008-06-06 08:16:35

  Off topic: zawsze myślałem że komentarze pod np: telefonami pojawiają się z takim opóźnieniem bo ktoś musi przeczytać i ewentualnie ocenzurować jakąś wypowiedź, jednak okazuje się że jestem w błędzie, Nokia 6120, komentarz nr 298 jest tego dobitnym dowodem, zastanawia więc dlaczego wpisany komentarz pojawia się z tygodniowym lud dłuższym opóźnieniem skoro to i tak niczego nie zmienia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet