Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomy w "Fundacji 10 Kwietnia"

Telekomy w "Fundacji 10 Kwietnia"

WitekT 30 Kwietnia 2010 19:27

0 0

28. kwietnia ustanowiona została Fundacja 10 Kwietnia. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, dzieciom ofiar innych katastrof i klęsk żywiołowych, a także tym, których rodzice zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród fundatorów jest kilka dużych firm związanych z telekomunikacją.

Fundacja, która jest inicjatywą środowiska biznesowego, będzie dbała w szczególności o zabezpieczenie potrzeb edukacyjnych jej podopiecznych (m.in. poprzez stypendia czy pomoc wspierającą proces edukacji). W gronie jej założycieli są największe firmy działające w Polsce.

Fundatorami są m.in. Telekomunikacja Polska, Netia i P4. Deklarację przystąpienia do fundacji, jako jej członek-założyciel, złożyło też Huawei Polska. Pełną listę członków fundacji można zobaczyć na jej stronach internetowych.




Lista członków założycieli Fundacji pozostaje otwarta. Taki status otrzyma każda firma, która w ciągu najbliższych 30 dni wpłaci na rachunek fundacji co najmniej 200 tys. zł. Pozostali zainteresowani będą mogli włączyć się w realizację celów fundacji przez zakup specjalnych "cegiełek". Do ich nabycia zapraszane będą w szczególności firmy należące do organizacji wspierających idee fundacji, w tym Konfederacji Pracodawców Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej i Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

PZU zadeklarował nieodpłatne zarządzanie środkami zgromadzonymi przez Fundację oraz nieodpłatną obsługę wypłat świadczeń. Citi Handlowy zadeklarował nieodpłatną obsługę bankową. Partnerem prawnym Fundacji 10 Kwietnia jest CMS Cameron McKenna. Patronat medialny nad Fundacją 10 Kwietnia objęły Onet.pl oraz TVN24. Tymczasową obsługę logistyczno-organizacyjną projektu zapewniają wspólnie PZU i TP.

Źródło tekstu: Fundacja "10 Kwietnia"     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 1

    1.  2010-04-30 22:30:46

    Co znaczy "pełnienia służby publicznej"? Kogo do tego zaliczają? A kto zajmie się moimi dziećmi jak zginę, na przykład "w pracy"

  • 1

    2. ~r  2010-04-30 23:04:45  host: 109.243.99.99

    kto chce niech płaci. Ja uczciłem ich cześć minutą ciszy. Na więcej mnie nie stać.

  • 0

    3.  2010-04-30 23:11:24

    r - I nawet na Wawelu nie raczyłeś zawitać?! Wstydź się! ;-)

  • 3

    4. ~  2010-05-01 01:00:54  host: t19-09.opera-mini.net

    Jak pisałem na blogu rzecznika Play, dla mnie ta akcja jest bezsensowna, żeby nie powiedzieć tutaj o kontekście czysto PRowym. Jest wiele potrzebujących, tutaj sobie poradzą, przez spore pieniądze od budżetu państwa w Polsat News mówili że najbliższa rodzina dostatnie, dożywotnią rentę czy wypomoge w wysokości 2000zł, czy jakąś rodzina górnika, czy policjanta który zginą na służbie państwa dostał takie pieniądze i to dożywotnio? Każdym z nas ta tragedia jakoś wstrząsnęła czy dała do myślenia, ale nie róbmy z tego szopki, bo są ludzie bardzej potrzebujący. Mam nadzieję że Play czy Orange też się rzuci kasą dla domów dziecka czy hospicjum? Jak robienie PR to na całego, nie? /Kwistas

  • 3

    5.  2010-05-01 07:37:08

    to jest skandal po prostu.

  • 3

    6. ~robaas  2010-05-01 10:16:18  host: omb50.internetdsl.tpnet.pl

    #1, #4: dokładnie tak jak piszecie, w Polsce jest wiele innych potrzebujących rodzin, dzieci których rodzice zginęli i nikt się tym nie interesuje. Tu na biednych nie trafiło a jak kogoś nie stać na spłacanie kredytu za 200m dom to trzeba się przeprowadzić do mieszkania jak inni, jak ja wezmę kredyt i mi się coś stanie to państwo wyśle do mnie komornika a nie pomoc.

  • 3

    7. ~gigi  2010-05-01 10:32:26  host: 1.san.abpl.pl

    Szczytny cel, ale za wiele w niej nazwijmy to 'kontrowersyjnych' spółek. Niektórym wstydu brak.

  • 1

    8. ~cebulka  2010-05-01 12:46:14  host: aecj56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gigi zgadza sie

  • 2

    9. ~r  2010-05-01 14:31:41  host: 94.254.210.33

    #3: oczywiście że zawitałem. Za pośrednictwem telewizora :)

  • 1

    10. ~kok  2010-05-01 15:16:27  host: aejc19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to nie sam PR jest a racze ukłon dużych firm w stronę ustawodawców. zginiecie w wypadku my pomożemy Waszym dzieciom, wcześniej tylko proszę bądźcie okej wobec nas.

  • 0

    11. ~  2010-05-01 17:06:13  host: t18-03.opera-mini.net

    skandal - przypominbam, ze to nie 'firma' plac, ale je klienci czyli my wszyscy. t jest wyrazne wspieranie PIS - Putra zawyza srednia ze swoimi 8 dziecmi

  • -1

    12.  2010-05-01 20:09:41

    11- nie czepiaj się dzieci i zmarłych, i naucz się pisać po polsku.

  • 1

    13. ~:))  2010-05-03 00:18:21  host: 94.254.136.79

    no nick godny patridioty, zamiast pisać głupoty, to przyłącz sie do tej fundacji i wpłać z własnej kieszenie parę tysięcy

  • 1