Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomy sfinansują telewizje publiczną

Telekomy sfinansują telewizje publiczną

sirmark 26 Czerwca 2008 19:06

0 0

Francuski rząd znalazł sposób na załatanie dziury w budżecie państwowej TV. Tę dziurę na spółkę sfinansują operatorzy telekomunikacyjni i prywatni nadawcy TV - pisze Tomasz Świderek na swoim blogu w Gazecie Prawnej.

W ramach reformy od 1 stycznia 2009 roku od 6.00 do 20.00 nie będzie reklam w telewizji publicznej. W grudniu 2011 roku w ogóle z niej znikną.

W zamian telekomy zostaną obłożone dodatkowym podatkiem w wysokości 0,9% ich obrotów. Prywatne telewizje zapłacą 3% swoich obrotów. Jak wyliczono w tym roku byłoby to odpowiednio 378 mln euro i 80 mln euro.
Nowoopodatkowane firmy nie są pomysłem zachwycone. Yves Le Mouel, szef Francuskiej Federacji Telekomunikacyjnej skrytykował pomysł i wprost powiedział, że firmy część kosztów przerzucą na klientów. Od razu też dodał, że spowoduje to spadek inwestycji w szybkie sieci internetowe i sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji.

Zapowiedziany został też lobbing przeciwko rządowemu pomysłowi, który jesienią trafi pod obrady parlamentu. Prywatni nadawcy także nie są szczęśliwi. Po spotkaniu z Christine Albanel, minister kultury oświadczyli, że pomysł jest nieakceptowalny.

Źródło tekstu: gazetaprawna.pl/blogi/tomasz_swiderek/     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2008-06-26 19:51:24  host: krt.net.pl

  Poryło? Oczywiście za wszystko zapłacą polscy abonenci ;) Ok, prywatne stacje TV rozumiem po częsci - mogą sobie dzięki temu odbić reklamami u siebie - mniejsza konkurencja na tym rynku (i tak chyba czas reklamowy jest dosyć mocno oblegany). Ale przedsiębiorcy telekomunikacyjni?! Za co?

 • 0

  2. ~  2008-06-26 21:40:05  host: ip-89-174-83-21.multimo.gtsenergis.pl

  Za IPTV i wlasne w nich programy, za DHB-H i wlasne w nich programy. Powodow znajdziemy wiele ;-))))

 • 0

  3.  2008-06-26 23:00:39

  Hehe, żabojady mają tak samo pazerną "prawicę" jak i my, tyle że ich jest laicka a nasza pobożna :-P.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet