Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomunikacyjne plany nowego rządu

Telekomunikacyjne plany nowego rządu

WitekT 23 Listopada 2005 14:01

0 0

Obniżenie kosztów usług telekomunikacyjnych i poprawę działania urzędu regulującego ten rynek, zakłada program resortu transportu i budownictwa w zakresie telekomunikacji, który w środę przedstawili posłom z komisji infrastruktury przedstawiciele tego resortu.

Jak powiedziała wiceminister Anna Streżyńska, w Polsce utrzymuje się monopol Telekomunikacji Polskiej na rynku abonamentu i połączeń lokalnych. Abonament stanowi bardzo poważne obciążenie kieszeni wielu użytkowników, powiedziała Streżyńska.

W dostępie do Internetu, 60% użytkowników korzysta z najmniejszej prędkości z uwagi na ceny, które należą do najwyższych w Europie. Również w telefonii komórkowej ceny należą do najwyższych w Europie.
Zdaniem Streżyńskiej, problemem jest funkcjonowanie URTiP. Bariery które ograniczają redukcję kosztów w telefonii stacjonarnej, wzrost penetracji internetu szerokopasmowego i dostępność usług komórkowych wynikają w dużej mierze z zaniedbań, zaniechań, opóźnień i błędnych decyzji regulatora, tylko część można przypisać wadom systemu prawnego, tłumaczyła Streżyńska.

Jak powiedział, Urząd w ogóle nie egzekwuje własnych decyzji i ma poważne opóźnienia z wydawaniem nawet najprostszych decyzji.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2005-11-23 14:19:21

    pierdolenie jak zobacze ze taniej wydaje na rachunki to wtedy bede gratulowal ale jak tu bedzie taniej to gdzies indziej bedzie drozej czyzby paliwo a pani minister finansow to przechodzi najsmielsze oczekiwania a w mediach PROPAGANDA zygac mi sie chce jak widze to pozyjemy zobaczymy ale zycze jak najnizszych rachunkow

  • 0

    2. ~pinko  2005-11-23 15:54:16  host: cvq130.internetdsl.tpnet.pl

    srały muszki będzie wiosna, to takie zaproszenie; "kto da więcej", i będzie wszystko już dobrze,czyli tak jak jest :/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet