Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomunikacyjne plany nowego rządu

Telekomunikacyjne plany nowego rządu

WitekT 23 Listopada 2005 14:01

0 0
Obniżenie kosztów usług telekomunikacyjnych i poprawę działania urzędu regulującego ten rynek, zakłada program resortu transportu i budownictwa w zakresie telekomunikacji, który w środę przedstawili posłom z komisji infrastruktury przedstawiciele tego resortu.Jak powiedziała wiceminister Anna Streżyńska, w Polsce utrzymuje się monopol Telekomunikacji Polskiej na rynku abonamentu i połączeń lokalnych. Abonament stanowi bardzo poważne obciążenie kieszeni wielu użytkowników, powiedziała Streżyńska.

W dostępie do Internetu, 60% użytkowników korzysta z najmniejszej prędkości z uwagi na ceny, które należą do najwyższych w Europie. Również w telefonii komórkowej ceny należą do najwyższych w Europie.

Zdaniem Streżyńskiej, problemem jest funkcjonowanie URTiP. Bariery które ograniczają redukcję kosztów w telefonii stacjonarnej, wzrost penetracji internetu szerokopasmowego i dostępność usług komórkowych wynikają w dużej mierze z zaniedbań, zaniechań, opóźnień i błędnych decyzji regulatora, tylko część można przypisać wadom systemu prawnego, tłumaczyła Streżyńska.

Jak powiedział, Urząd w ogóle nie egzekwuje własnych decyzji i ma poważne opóźnienia z wydawaniem nawet najprostszych decyzji.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2005-11-23 14:19:21

  pierdolenie jak zobacze ze taniej wydaje na rachunki to wtedy bede gratulowal ale jak tu bedzie taniej to gdzies indziej bedzie drozej czyzby paliwo a pani minister finansow to przechodzi najsmielsze oczekiwania a w mediach PROPAGANDA zygac mi sie chce jak widze to pozyjemy zobaczymy ale zycze jak najnizszych rachunkow

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~pinko  2005-11-23 15:54:16  host: cvq130.internetdsl.tpnet.pl

  srały muszki będzie wiosna, to takie zaproszenie; "kto da więcej", i będzie wszystko już dobrze,czyli tak jak jest :/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-229-220.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet