Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomunikacja w Chinach na koniec sierpnia

Telekomunikacja w Chinach na koniec sierpnia

WitekT 25 Września 2006 11:11

0 0

Najnowszy chiński rządowy raport pokazuje, że na koniec sierpnia w tym kraju działało 437,48 mln telefonów komórkowych. Oznacza to, że w porównaniu do końca lipca liczba nowych telefonów wzrosła o niemal 5,7 mln. Tym samym nasycenie telefonami komórkowymi osiągnęło w Chinach poziom 32,7%.

Liczba mobilnych telefonów daleko przewyższa liczbę linii stacjonarnych. Tych w Chinach doliczono się w sierpniu 367,93 mln, co przełożyć można na nasycenie na poziomie 28%.
Tylko w sierpniu Chińczycy wysłali około 35,17 mld wiadomości SMS. Oznacza to, że każdego dnia z każdego telefonu wysyłano 2,61 wiadomości.

Z szerokopasmowej sieci w badanym okresie korzystało około 47,35 mln użytkowników, głównie w technologii DSL.

Źródło tekstu: DigiTimes, pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet