Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomunikacja po raz kolejny przegrała

Telekomunikacja po raz kolejny przegrała

WitekT 19 Sierpnia 2004 11:24

0 0

TP SA stoczyła batalię, by nie powiększać naklejek z informacjami o telefonach dla niepełnosprawnych. I przegrała. Niepełnosprawni mogą odetchnąć: TP SA nie zdołała wczoraj przekonać Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, że Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty nie miał prawa nakazać jej wymiany na większe piktogramów naklejonych na publicznych aparatach.
Wiosną ubiegłego roku URTiP przypomniał TP SA, że od 1 stycznia 2003 r. obowiązuje rozporządzenie określające wymiar naklejek oznaczających aparaty dla osób niepełnosprawnych. Nowy wymiar to 20x20 cm, a na telefonach TP SA piktogramy były mniejsze (16x16 cm). Urząd nakazał ich wymianę w ciągu 60 dni. TP SA zaskarżyła decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Zdaniem spółki rozporządzenie, na które powołuje się URTiP jest m.in. niezrozumiałe, niezgodne z konstytucją. A w ogóle wynika z niego, że naklejki mogą być mniejsze niż 20x20 cm. Spór zakończył się wczoraj. Sąd oddalił skargę TP SA uznając ostatecznie, że rozporządzenie jest jasne i zgodne z konstytucją, a większe tabliczki pomogą niepełnosprawnym szybciej rozpoznać odpowiedni aparat.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kaszpir  2004-08-19 12:26:00  host: cnu69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Brawo Tepsa. Ja na miejscu Ministra za 3 miesiace zmienilbym rozporzadzenie i nakazal powiekszenie tabliczek do 25x25 cm. Zobaczymy czy im sie nie znudzi ciagle odwolywanie od decyzji...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-226.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet