Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomunikacja Kolejowa nie bierze GSM 1800

Telekomunikacja Kolejowa nie bierze GSM 1800

WitekT 22 Maja 2006 18:52

0 0

Zgromadzenie Wspólników Telekomunikacji Kolejowej - która zwyciężyła w przetargu na częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 - nie wyraziło w zgody na wystąpienie przez operatora do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przyznanie częstotliwości - poinformował rzecznik PKP SA Michał Wrzosek.

Udziałowcami TK są Skarb Państwa (62,30%) oraz PKP SA (37,70%).

Warunkiem złożenia przez Telekomunikację Kolejową wniosku o rezerwację częstotliwości jest wydanie akceptującej uchwały przez Zgromadzenie Wspólników. Zgromadzenie Wspólników uznaje, że jest to przedsięwzięcie bardzo przyszłościowe, a Telekomunikacja Kolejowa poprzez swoje usytuowanie w Grupie PKP ma możliwości technologiczne na realizację tego projektu, lecz spółka nie ma dostatecznych gwarancji, by w chwili obecnej sfinansować to Przedsięwzięcie - można przeczytać w oświadczeniu Zgromadzenia Wspólników TK.




Wolą Zgromadzenia Wspólników jest, aby spółka Telekomunikacja Kolejowa nieustannie rozwijała jakość usług i była obecna na rynku telefonii GSM. Zgromadzenie Wspólników ma także na uwadze sprawny przebieg procesu przetargowego, organizowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, który ma służyć rozwojowi tego rynku. Brak dostatecznych gwarancji ze strony Telekomunikacji Kolejowej, by w chwili obecnej sfinansować ten projekt(...) Kierując się powyższymi, Zgromadzenie Wspólników Telekomunikacji Kolejowej nie podjęło uchwały o wyrażeniu zgody na wystąpienie Zarządu Telekomunikacji Kolejowej do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przyznanie częstotliwości GSM 1800 - wynika z oświadczenia Zgromadzenia.

Dodano w nim, że wyrażając zgodę w styczniu na start w przetargu, Zgromadzenie Wspólników TK zobowiązało zarząd operatora do przygotowania biznes planu projektu i zagwarantowania źródeł finansowania.

O wygranym przez TK przetargu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~ajpiotrowski  2006-05-22 22:27:17  host: 96-151.echostar.pl

    Re: Gaja wcale nie podszywam sie pod niedoszlego A Jacka P znanego-specjalliste-na-kazdy-temat-telekomunikacyjny byle-za- kase - ja nim jestem;-)))

  • 0

    23. ~Longman  2006-05-22 22:54:10  host: eum42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *wlo, 1. i tez nie krytykuje konsekwencji, tylko zwracam uwage ze tak mocno koncesjonowanym rynku jak w Polsce rozne cuda-niewidy moga sie zdarzyc. Koncesjonowanie zreszta nastepuje wszedzie, bo liczka kanalow jest ograniczona, ale w Polsce zdarzaly sie juz takie numery, ze trudno je wpisac do kanonu zachowan normalnych w biznesie. 2. Co do rentownosci to pisalem o dosc wnikliwie studiowanych raportach gieldowych KGHMu i TP SA. Powiem tak, gdyby rentownosc calej reszty gospodarki byla taka jak GSMu, to pewnie bylibysmy bardziej w kierunku Europy niz jestesmy. 3. A co do samego clou to sam nie wiem czy to dobrze czy zle z tym TelKolem. Z jednej strony kompromitacja i granda i ktos powinien za to beknac. Z drugiej moze i lepiej ze nie byla to druga Telewizja Familijna (pamieta ktos to przedsiewziecie? rypnelo sie poteznie, bylo finansowane przez spolki skarbu panstwa zwlaszcza Orlen i KGHM) gdzie utaplano spore pieniadze.

  • 0

    24. ~arek  2006-05-22 23:26:35  host: polsl2-65.rybnet.pl

    Szkoda że nie chcą. Przynajmniej nie mieli by problemu z załatwianiem lokalizacji pod stacje. Budowali by sobie ruchome BTS-y na wagonach kolejowych. Jeździły by one sobie po Polsce;-) Jak Imarsat hehe

  • 0

    25. ~poznaniak  2006-05-22 23:45:48  host: 213-238-107-46.adsl.inetia.pl

    Tak siętrwoni kasę podatnika - wadium należy opłacić i przepada... Niech wezmą i sprzedadzą licencję np. Dialogowi!

  • 0

    26. ~Andkra1  2006-05-22 23:52:41  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Chciałem zauważyć że ta komunikacja kolejowa to do końca nie była taką głupia sprawa bo oni już wiele mają i wiele potrzebują. 1. Kolej jest 3 w Polsce po tp i gts energis pod względem długości światłowodo, bardzo dużo jest obok lini kolejowych światłowodow więc nie muszę chyba tłumaczyć. 2. Unia europejska stwierdziła że Gsm jest bezpiecznym systemem i kolej musi używać komorek do pracy. Więc będą musieli wziac od opow lub sami zbudowac więc to była niezła okazja...

  • 0

    27.  2006-05-23 00:47:53

    wlo: władza może mieć choćby przychody od Ciebie i ode mnie - zawsze coś można opodatkować, choćby wypowiedzi na forach :-P.
    Muszę przyznać, że mocno mnie towarzysze od Skarbu P. zaskoczyli - przecież to była taka dobra okazja do zrobienia "silnej polskiej grupy telekomunikacyjnej" :-P

  • 0

    28. ~wlo  2006-05-23 06:56:10  host: atg193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przemolog - silną grupę to oni (jeśli już) stworzą na tym gdzie inwestować nie trzeba - na Polkomtelu. Oczywiście jeśli im oczu nie zasłonią zera z kwot jakie mogą osiągnąć z dywidend i sprzedaży akcji - a zdaje się już im przesłoniły tę perspektywę grupy, która mogłaby rozbić monopo tepsy i przyjaciół ;-) Nie będzie więc tej silnej grupy - nie będzie po prostu. Wadza bardziej niż powietrza potrzebuje GOTÓWKI!!! A gotówka jest gdzie? W czystym przychhodzie z dywideny - nie widzisz co się dzieje? 100% zysku biorą, za ubiegłe lata 50% było im mało i biorą resztę... Po co? Po co, mi powiedz? Żeby te pieniądze inwestować w silną grupę? Stary, przestań... Wraca stare - niedługo posmakujecie realiów lat 70. coś mi się zdaje, kto wie czy nie 60.?

  • 0

    29. ~wlo  2006-05-23 06:58:44  host: atg193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a propos... już Lepperowi się nie podobają wybory bezpośrednie do samorządów (na wójtów, burmistrzów, prezydentów)... Rzekomo, nie mają możliwości współpracy z radami ;-) A może zamiast tego co sobie ten [...] ubzdurał całą radę wybierać w bezpośrednich wyborach? Ja tam jestem za. Ale to nie ja rządzę (nawet bym nie cciał) ale on - wybraniec Narodu...

  • 0

    30. ~  2006-05-23 08:04:26  host: alj26.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: zwróć uwagę, że swoje wypowiedzi mocno "okraszam" smileyami :-). Jasne, że masz rację - po co inwestować, skoro są gotowe konfitury do spożycia :-P. A w rozbijanie monopoli przez państwowe spółeczki to ja nie bardzo wierzę. Przecież one są po pierwsze primo po to, żeby dostarczać tłustych posadek dla kolesiów, a po drugie, jak sam zauważasz, żeby doić dywidendy (jak jest z czego), a jakieś tam konkurencje i inne takie pierdułki to są na szarym końcu.

  • 0

    31. ~Karol  2006-05-23 08:43:25  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: bez obrazy ale Twoich komentarzy czytać się nie da...wypowiadasz się w nich tak jakbyś wszystkie rozumy zjadł...a Twoje przechwałki, że kiedyś już to przewidziałeś przypominają mi malkontentów, którzy mówią innym: "nie idź tam bo ci cegła na głowę spadnie", a gdy już komuś w końcu ta cegła spadnie to mówią: "a nie mówiłem?". Jeśli jesteś taki przewidujący to zostań wróżbitą i może na tym zarabiaj? Normalnie odechciewa mi się czasem czytać inne komentarze gdy przeczytam Twój...

  • 0

    32.  2006-05-23 09:04:12

    ***Karol to nie czytaj komentarzy ***wlo , skup sie na artykułach ,a wlo faktycznie pisał jakiś czas temu o tej PKPtelekomunikacji :)
    -------------------------------------------a swoją drogą - jakie mają być efekty,skoro Państwo na spółę z PKP się biorą za telefonizację ??? lepiej PKP wydałoby te 510 baniek na wymianę taboru kolejowego a nie topić NASZE pieniądze w koncesję !

  • 0

    33.  2006-05-23 09:05:34

    i niech sie do cholery zabiorą z punktualność pociągów!

  • 0

    34. ~Karol  2006-05-23 10:04:15  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    olek_skype: to proponuję jeździć IC albo EC - one są punktualne;)

  • 0

    35.  2006-05-23 11:42:32

    Karol ale z Wrocka do Gdańska IC niestety nie kursuje :/ więc muszę się męczyć :/ (pociągi aglomeracyjne/regionalne pomijając - tragedia)

  • 0

    36. ~Karol  2006-05-23 12:49:23  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    olek_skype: to była taka moja mała złośliwość w zamian za Twoją: "...to nie czytaj komentarzy..." :)

  • 0

    37.  2006-05-23 13:55:43

    Moze i dobrze, ze nie wzieli,jak by miala byc taka komunikacja jak pociagi to wspolczuje.

  • 0

    38. ~gucio  2006-05-23 18:24:16  host: bkt25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja już nie nic nie rozumiem.. Przecież TK zaczyna wdrażać GSM-R a co za tym idzie musi budować sieć , maszty etc. Aż sie prosi, aby przy tym "uruchomić" (jakkolwiek by to rozumieć) kanały 1800. GSM-R będzie tak samo droga we wdrożeniu jak GSM1800. Problem w tym że za GSM-R płacić będą "papierowymi" pieniędzmi, nierentowne i ledwo wiążące koniec z końcem spółki kolejowe (np. PLK) , a za pasmo 1800 płynęłaby żywa gotówka. Wbrew wielu powyższym opiniom, myślę, że akcjonariusze nie wykazali się zbytnim wizjonerstwem, bo jak mogą pisać, że są za rozwojem spółki, skoro ucinają inicjatywę w zarodku. Myślę, że akcjonariuszom ze skarbu państwa i ze spółki PKP S.A. pasuje jak jest. Jeszcze by się TK uniezależniła od w/w i nie można by obsadzać tam stołków z klucza partyjnego czy kolesiowego. Akcjonariusze TK to taki poPRLowski, zabetonowany relikt...

  • 0

    39. ~gucio  2006-05-24 20:27:45  host: bms189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wyżej napisałem, że nic nie rozumiem. Dziś już wiem. Ten postkomunistyczny, zabetonowany relikt pod nazwą PKP S.A. (czytaj - urzędnicza banda), będzie teraz .. budować sobie apartamenty i na to pójdą pieniążki. A, że tą decyzją dobili TK.. kogo to obchodzi. Na horyzoncie mieszkania i kasa więc po nich choćby potop. Link do info http://finanse.wp.pl/POD,2,wid,8323218,wiadomosc .html?rfbawp=1148494709.984&ticaid=51a9c

  • 0

    40. ~ciekawski  2006-05-29 16:10:10  host: bmh5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe kto - po ogłoszeniu upadłości - wykupi za grosze i przejmie infrastrukturę TK?

  • 0

    41. ~schizofrenia  2006-05-30 16:28:30  host: bmq155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przeczytajcie na www.tktelekom.pl newsa pt."Oświadczenie Zgromadzenia Wspólników Telekomunikacji Kolejowej Sp z o.o."

Dodaj swoją opinię