Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomunikacja Kolejowa będzie zwalniać

Telekomunikacja Kolejowa będzie zwalniać

WitekT 30 Sierpnia 2006 12:57

0 0

Kondycja Telekomunikacji Kolejowej, posiadającej blisko 1% udział w rynku telefonicznym, jest kiepska. W firmie, której przychody maleją z roku na rok, pracuje 3,5 tys. pracowników. Koszty zatrudnienia i nierentowne umowy sprawiły, że spółka ma straty — w 2005 r. 43,2 mln zł przy 209,5 mln zł przychodów.

Restrukturyzacja zatrudnienia jest niezbędna. Zakładam, że związki zawodowe będą myślały racjonalnie — jeżeli w firmie nie zaczną działać mechanizmy biznesowe, będzie ona powoli chyliła się ku upadkowi. Szansą na wykorzystanie tak dużej liczby pracowników jest wdrożenie systemu GSMR, będącego standardem w łączności kolejowej w Unii Europejskiej. Będziemy w tym zakresie realizować program pilotażowy — podkreśla Maciej Srebro, nowy prezes Telekomunikacji Kolejowej.
Chcemy sprzedawać przepływność, wykorzystując 6 tys. km światłowodów PKP. Myślę, że moglibyśmy być partnerem w projektach związanych z telefonią komórkową, WiMAX czy Tetrą — wylicza Maciej Srebro.

Wejście w telefonię komórkową to podstawa strategii TK przygotowanej jeszcze przez poprzedni zarząd. Firma — ku zdumieniu rynku — uzyskała nawet wolne częstotliwości GSM1800, jednak ich nie odebrała. Nie zgodzili się na to jej akcjonariusze, bo nie mieli środków na rozwój sieci. Niezrażona niczym Telekomunikacja Kolejowa zamierza jednak startować w ponownym przetargu na te częstotliwości. Skąd ma mieć środki na realizację ambitnych pomysłów? Wcześniej prasa spekulowała, że TK chce sprzymierzyć się z Polkomtelem, w którym prawie połowę udziałów mają firmy pośrednio lub bezpośrednio zależne od skarbu państwa. Gdy PiS uformowało rząd, politycy ponownie zaczęli wspominać o pomyśle konsolidacji aktywów telekomunikacyjnych pośrednio lub bezpośrednio zależnych od państwa.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~bAQ  2006-08-30 13:03:19  host: proxy2.netia.pl

  Telekomunikacja Kolejowa będzie zwalniać... aż w końcu stanie :-)

 • 0

  2. ~  2006-08-30 13:18:09  host: n10do2.resetnet.pl

  żeby tylko mieli dobre hamólce

 • 0

  3. ~ehhh  2006-08-30 14:00:32  host: acvy195.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to w ogole dziwna firma. maja mozliwosci, neta swiadcza takiego ze O_O po niezlych cenach a nigdzie nikt nie moze z tego korzystac. niech oni w koncu zabiora sie do roboty!! ja tylko widze jak switlowody ciagna, ale po co ? skoro nikt nie mz z tego pozytku :/

 • 0

  4.  2006-08-30 20:22:08

  Wskoczyłem na ich strone. Oferta żeczywiście ciekawa, zwykle o 0,01-0,02 zł taniej niz TP S.A. Interenet za ciekawe pieniądze. Ale gdzie reklama, nikt o nich nie wie i nigdzie prawie usług nie mogą swiadczyć. Ludzie przecież w tej firmie myślenie biznesowe to abstrakcja, gdzie planowanie. Czy wiedzą jaki mają rynek docelowy swojej oferty? A marketing, reklama? Dla mnie to klon TP, opóźniony o 3 lata. Super byłoby dostać u nich ciepłą posadke :-)

 • 0

  5. ~wlo  2006-08-30 22:26:17  host: atc197.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No Boże! A jaki to problem? Państwo dołoży ;-) W końcu akcjonariusze wiedzą co robią ;-) Raptem dwóch, a właściwie... jeden??? Po cholerę w ogóle oni (tzw. zarząd spółki) myślą o czymkolwiek, jak nie oni tam rządzą?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet