Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekom Austria wybiera rozwiązanie Alcatela

Telekom Austria wybiera rozwiązanie Alcatela

sirmark 26 Lipca 2006 23:08

0 0

Alcatel poinformował, że największy operator telekomunikacyjny w Austrii, Telekom Austria Group, wybrał Alcatela na partnera technologicznego w zakresie wdrożenia usług triple play, obejmujących telewizję interaktywną (IPTV), telefonię IP oraz szybki dostęp do Internetu. Telekom Austria wykorzystuje infrastrukturę sieciową IP oraz kompleksowe rozwiązanie do transmisji wideo firmy Alcatel, aby oferować gospodarstwom domowym na terenie Wiednia nową usługę aonDigital TV.

Dzięki tej usłudze klienci mogą wybierać spośród ponad 55 kanałów telewizji szerokopasmowej (niektóre z nich po raz pierwszy udostępniono w Austrii), usług wideo na żądanie oraz dodatkowych kanałów informacyjnych. Aby nawigacja wśród tych treści była łatwiejsza, usługa aonDigital TV oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny (Electronic Program Guide - EPG). Co więcej, dzięki funkcji kontroli rodzicielskiej, opiekunowie mogą blokować młodym widzom dostęp do nieodpowiedniej treści. Oprócz usługi aonDigital TV, Telekom Austria oferuje również wiele nowatorskich aplikacji umożliwiających współużytkowanie treści osobistych za pośrednictwem portalu klienta www.aon.at (np. zdjęcia w formacie cyfrowym oraz automatycznie generowane treści przez weblog firmy).
Alcatel dostarczył infrastrukturę sieciową IP, włącznie z multiplekserami DSLAM, routerami IP oraz urządzeniami do transportu optycznego, które umożliwiają oferowanie tych usług. Zapewnił również kompleksowe rozwiązanie wideo, pozwalające na integrację z urządzeniami innych liderów technologicznych w segmentach takich jak stacje czołowe, przystawki STB (set-top boxes) oraz systemy szyfrujące.

Pod względem wyspecjalizowanych rozwiązań technologicznych oraz integracji usług, które umożliwiają operatorom obniżenie kosztów oraz uproszczenie wdrażania usług triple play i IPTV, Alcatel jest liderem w swojej branży. Alcatel jest zaangażowany w ponad 35 dużych projektów związanych z wdrożeniem usług triple play oraz ponad 40 projektów transformacji sieci na całym świecie. Jest również liderem w dziedzinie szerokopasmowego dostępu do Internetu — sprzedał ponad 86 milionów linii DSL na całym świecie. Według badań przeprowadzonych przez Synergy Research Group, w pierwszym kwartale 2006 r. Alcatel zajął drugą pozycję w kategorii usługowych routerów brzegowych, z 18-procentowym udziałem w rynku, notując wzrost udziału w rynku przez cztery kwartały z rzędu. Według badań Ovum-RHK, firma Alcatel od pięciu lat jest także światowym liderem w dziedzinie sieci optycznych z 16-procentowym udziałem w rynku w roku 2005.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ 888  2006-07-27 08:04:30  host: gv-out-f136.google.com

  A do tego jeszcze chcialem dodac ze produkuja najlepsze telefony na swiecie.

 • 0

  2. ~ezt  2006-07-27 10:13:52  host: rt21.dka.pl

  @ 888
  No raczej wątpię, żeby wszyscy się z toba zgodzili ;-)

 • 0

  3. ~~888  2006-07-27 10:45:08  host: gv-out-f136.google.com

  Wiem ze nie wszyscy,tylko ci co sie na tym znaja oczywiscie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet