Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekom Austria przeciwna regulacji hurtowych cen roamingu

Telekom Austria przeciwna regulacji hurtowych cen roamingu

LuiN 8 Listopada 2011 13:42

0 0

Grupa Telekom Austria ustosunkowała do ostatnich działań podejmowanych przez Komisję Europejską w zakresie wprowadzenia nowych regulacji dotyczących roamingu. Zdaniem Grupy należy zrezygnować z narzucania cen hurtowych.

Komisja planuje odseparowanie roamingu od usług krajowych począwszy od 2014 roku i zobligowanie operatorów telefonii komórkowej na terenie Unii Europejskiej do zapewnienia obszernego dostępu dla operatorów wirtualnych sieci komórkowych (MVNO) i innych dystrybutorów tego typu usług.

W ten sposób Komisja Europejska spodziewa się, że w sposób zrównoważony nastąpi pobudzenie dostawców usług telefonii komórkowej w zakresie oferowania konkurencyjnych cenowo usług roamingowych. Do 2014 nakazane będzie obniżanie pułapu cenowego dla cen hurtowych i detalicznych w zakresie usług głosowych, SMS i transmisji danych. Hurtowy pułap cenowy zostanie utrzymany na poziomie z 2014 roku aż do roku 2022, podczas gdy detaliczny pułap cenowy z 2014 roku zostanie całkowicie wyeliminowany w 2016 roku.
W swoim raporcie Grupa Telekom Austria stwierdza, że pułapy cenowe były skuteczne w przeszłości, ale gdy osiągnęły one poziom kosztów podaży, doprowadziły one do wzrostu ryzyka o niezamierzonych i szkodliwych konsekwencjach.

Grupa uważa, że każde osiągnięcie odseparowania roamingu powinno znacznie zwiększyć konkurencyjność na detalicznym rynku usług roamingowych i pociągać za sobą wystąpienie problemów w zakresie cen detalicznych roamingu.

W analizie zawarto także wniosek, że zarówno detaliczny jak i hurtowy rynek roamingu głosowego nie jest konkurencyjny, a wymagane regulacje są wadliwe, a także, że nie są wymagane żadne regulacje cen hurtowych. Pułapy cenowe doprowadzają i nadal będą doprowadzać do występowania olbrzymich strat dla nas wszystkich, w szczególności dla klientów, którzy nie będą mogli znaleźć takich ofert na rynku, które nie będą zaspokajać ich indywidualnych potrzeb.

Źródło tekstu: Telekom Austria      

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 1

    1.  2011-11-08 16:39:34

    Jeśli operatorów się nie zmusi do obniżenia roamingu to sami tego nie zrobią. Najchętniej wprowadzili by inne ceny za połączenia między miastowe.Technicznie, to chyba opy nie ponoszą żadnych kosztów, przy połączeniach międzynarodowych.

  • 1

    2.  2011-11-08 21:15:47

    Unia Europejska ma w zalozeniach tworzyc wspolna strukture. W jej ramach nie powinno istniec pojecie roaming oraz rozmowy miedzynarodowe w innym znaczeniu niz kwestie techniczne operatorow. To ich problemem powinno byc jak to zrealizuja. Poza tym na rynku europejskim dominuje tylko kilku graczy, ktorzy podzielili pomiedzy siebie wiekszosc tortu i zdominowali rynek, wiec bycie w zasiegu danego operatora mozna uznac za bycie w zasiegu sieci macierzystej, a nie obcej bez wzgledu na kraj, w ktorym jestesmy zalogowani. Polaczenia miedzynarodowe, to kolejne zdzierstwo. Dlaczego polaczenie z Wroclawia do Paryza ma byc drozsze niz z tego samego miasta do Warszawy? Licza sobie od kilometra?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet