Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekom Austria kupi eTel

Telekom Austria kupi eTel

WitekT 20 Grudnia 2006 20:07

0 0

eTel podpisała umowę, na mocy której sprzeda firmy w Austrii, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Czechach i Niemczech firmie Telekom Austria. Kontrakt został zawarty pod warunkiem akceptacji przez urzędy antymonopolowe, odpowiednie dla każdej ze spółek. Transakcja ma wartość 90 mln euro, co jest poziomem niższym niż roczne przychody przejmowanej firmy.

Komentując tę umowę Bernard Somers, szef rady nadzorczej eTel, powiedział: eTel badał opcje strategiczne dalszego rozwoju naszych filii. Telekom Austria jest wspaniałym partnerem i oferuje znaczne możliwości dalszego rozwoju spółek eTel.

eTel został założony w 1999 roku i od tego czasu osiągnął znaczny sukces w Austrii, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Do momentu zatwierdzenia umowy przez odpowiednie urzędy, strategiczne i techniczne centrum grupy - eTel Austria oraz wszystkie pozostałe firmy pozostaną niezależne.
W Polsce, jako operator telekomunikacyjny, eTel świadczy usługi od 2000 roku i zatrudnia ponad 100 osób. Obecnie usługi firmy dostępne są dla klientów instytucjonalnych na terenie całego kraju. Firma posiada około 5 tys. klientów. Wszystkie umowy z klientami oraz usługi eTel Polska zostaną zachowane, a codzienna działalność będzie kontynuowana. eTel ma podpisaną umowę m.in. z Telekomunikacją Polską, dzięki której świadczy usługi oparte o bitstream access. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Na świecie eTel zatrudnia 450 pracowników, a jego tegoroczne przychody wyniosą około 115 mln euro.

Źródło tekstu: eTel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet