Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefony z WP7 podatne na blokadę za pomocą wiadomości

Telefony z WP7 podatne na blokadę za pomocą wiadomości

Q! 13 Grudnia 2011 14:02

0 0

Wiele wskazuje na to, że również telefony z Windows Phone 7 podatne są na odpowiednio spreparowane wiadomości. Za ich pomocą można zablokować dostęp do menu wiadomości telefonu.

Taką lukę w mobilnym systemie Microsftu odkrył programista Khaled Salameh - informuje serwis WinRumors. Po wysłaniu wiadomości (tekstowej, z Facebooka lub komunikatora Windows Live Messenger) o odpowiedniej treści, uszkodzeniu ulega hub wiadomości, a telefon zostaje automatycznie ponownie uruchomiony.

Po jego uruchomieniu dostęp do menu wiadomości nie jest możliwy, pomimo wielu prób. Jedynym sposobem na zmianę tego wydaje się przywrócenie fabrycznych ustawień telefonu, co wiąże się z usunięciem wszystkich treści zgromadzonych w jego pamięci.




Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Według serwisu, luka ta występuje bez względu na urządzenie i dotyczy samego systemu operacyjnego. Podatne na niego są wszystkie dostępne obecnie wersje Windows Phone 7.5 Mango, czyli kompilacje 7720 oraz najnowsza 7740.

Źródło tekstu: winrumors.com     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~MS Shit  2011-12-13 14:03:15  host: 94-40-196-11.tktelekom.pl

    Buhahahhah katastrofa

  • 1

    2.  2011-12-13 14:05:59

    Należy Nokii życzyć powodzenia...

  • 0

    3.  2011-12-13 14:14:30

    Androida tez da sie zablokowac i nie robcie z tego niewiadomo czego...

  • 2

    4. ~wscieklyRyj  2011-12-13 14:15:00  host: nat1.res.pl

    Czy tak jak w symbianie bella wystarczy do posiadacza wyslac sms z adresem email ponad 15 znakow i blocked ?Kilka osob musialo zkorzystac z serwisu :)

  • -2

    5. ~Lov - End  2011-12-13 14:24:13  host: apn-77-115-188-158.dynamic.gprs.plus.pl

    Dobrze, że mam lowenda, Ci co maja smartfony, zawsze mają jakieś problemy - chore.

  • 2

    6.  2011-12-13 14:26:42

    #5 Starego Siemensa tez mozna bylo zablokowac SMS-em...

  • 0

    7. ~  2011-12-13 15:00:24  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Przecież to jest kombilacja na Samsungu WP7 amatorów dawno takiego przekrętu nie widziałem i skąd na Samsungu WP7? czyżby Samsung rezygnował z Adroida4,0 z którym ma kłopoty i inni producenci z aktualizacją

  • 0

    8.  2011-12-13 15:20:42

    hyr hyr, całkiem niedawno czytałem w tutaj komentarzach do newsów, jak to zwolennicy konstrukcji @WindowsPhone zachwalali ten system jako najbezpieczniejszy :)

  • 0

    9. ~  2011-12-13 15:38:53  host: z42-04.opera-mini.net

    Smartfony z WP7 w krajach beneluxu dobrze się sprzedają to pijar zaczyna swoją robotę

  • 0

    10. ~  2011-12-13 15:48:41  host: PC-109-95-2-76.net-com.net.pl

    Fanatycy androida znow zostali zaspokojeni ze ich system nie jest az tak tragiczny w porownaniu do innych systemow?:) jakos nie uwazam ze to jakis wiekszy problem, bo po ujawnieniu tych informacji powinni szybko wyspuscic aktualizacje ktora to naprawi

  • -1

    11. ~  2011-12-13 16:15:02  host: user-31-174-169-149.play-internet.pl

    Samsung był pewny źe wyjdzie na pierwsze miejsce w sprzedaźy,a tu Nokia Lumia800 z WP7.5 namieszała z iPhone,aS4 tak źe swoich wielbicieli musi pokrzepić

  • -2

    12. ~  2011-12-13 16:21:40  host: z45-14.opera-mini.net

    "Jedynym sposobem na zmianę tego wydaje się przywrócenie fabrycznych ustawień telefonu" Co to za problem przywrócić ustawienia fabryczne? Myślałem że trzeba będzie telefon oddać do serwisu czy coś takiego, a tutaj wystarczy tylko przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.

  • 0

    13. ~  2011-12-13 16:57:51  host: 178.183.144.158.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @12 - i wystarczy tylko sobie amputować rękę, aby przypadkiem się nie uderzyć przy wbijaniu gwoździa.

  • 1

    14. ~ktos  2011-12-13 17:01:22  host: 84.1.254.227

    wojna, wojna, wojna... Heh... tutaj chodzi o to, ze jak jedna luka zostala odkryta to zaraz kolejne sie pojawia... System zachwalany byl jako bezpieczny a takim nie jest... Fakt faktem mozna go ta wiadomoscia tylko zblokowac ale to juz pokazuje dziure... Smartphony... hehe... ;)

  • -2

    15. ~  2011-12-13 18:38:15  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    W bankomacie podasz zły pin system automatycznie zablokuje kartę płatniczą system broni się włamaniem do konta i trzeba osobiście do banku żeby oddali kartę w tym wypadku system robi to samo

  • 0

    16. ~a_lex  2011-12-13 20:34:03  host: public-gprs286917.centertel.pl

    I znowu wygral stary, dobry moj Sony Ericsson k810 :-)

Dodaj swoją opinię