Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefony nie przeszkadzają urządzeniom medycznym

Telefony nie przeszkadzają urządzeniom medycznym

WitekT 12 Marca 2007 12:54

0 0
Telefony komórkowe nie wpływają w żadnym stopniu na pracę urządzeń medycznych - wynika z pięciomiesięcznych badań amerykańskiej kliniki Mayo.

Do badania użyto dwóch telefonów komórkowych pracujących w różnych technologiach i 192 urządzeń medycznych. Podczas ponad 300 testów nie zanotowano nawet pojedynczego przypadku niepoprawnej pracy wspomnianych urządzeń.

We wnioskach klinika zachęca szpitale do rezygnacji z zakazu używania komórek na ich terenie. Poprawi to komfort przebywania w nich, gdyż pacjenci nie będą musieli wychodzić z budynków, aby wykonać połączenie.


Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Liwiusz  2007-03-12 13:31:29  host: dov216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co z samolotami?

  • 0

    2. ~noname  2007-03-12 20:30:37  host: egf54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chociażby, albo z "chrobotaniem" w głośnikach czy to w TV, wieży audio czy w innych podczas rozmowy a najbardziej podczas odbierania połączenia lub sms-a ? Głowy bym nie dał za to, że w ogóle promieniowanie mikrofalowe jest nieszkodliwe; no może w komórce nie aż tak bardzo ze wzdględu na niewielką moc emitowaną w "eter".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet