Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefoniczny żartowniś zatrzymany przez policję

Telefoniczny żartowniś zatrzymany przez policję

sirmark 4 Listopada 2004 14:02

0 0

Legnicka policja zatrzymała 15-latka, który dla zabawy przez kilka miesięcy blokował policyjny numer alarmowy. To trzeci taki przypadek, wcześniej podobne "żarty" urządzali sobie dorośli mieszkańcy Legnicy.

Nastolatek od listopada ubiegłego roku do kwietnia wybierał bezpłatny numer alarmowy, a po uzyskaniu połączenia rozłączał się bez słowa.
Czynność powtarzał nawet kilkadziesiąt razy, uniemożliwiając innym potrzebującym wezwanie pomocy oraz utrudniając pracę funkcjonariuszom, którzy zmuszeni byli odbierać powtarzające się co kilka sekund telefony. Nigdy bowiem nie wiedzieli oni, czy to dzwonił żartowniś czy osoba naprawdę potrzebująca ratunku - wyjaśnił Sławomir Masojć, rzecznik komendy miejskiej policji w Legnicy.

Chłopiec dzwonił z nieaktywowanego numeru, który umożliwiał mu jedynie wykonanie połączenia alarmowego. Mimo to policjantom udało się go namierzyć. "Dowcipniś" przyznał się w winy, teraz zajmie się nim sąd rodzinny i dla nieletnich.

Źródło tekstu: RMF FM     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet