Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefoniczny serwis społecznościowy

Telefoniczny serwis społecznościowy

TP 9 Maja 2007 15:16

0 0

Firma Ccube zaprezentowała sieć społecznościową, która ma za zadanie łączyć użytkowników telefonów. Ccube umożliwia każdemu posiadaczowi telefonu - stacjonarnego, komórkowego lub VoIP - łączenie się z przyjaciółmi z innych serwisów społecznościowych, jak MySpace, LiveJournal lub Ebay za pomocą kliknięcia na specjalny przycisk, pod którym ukryty jest numer telefonu.

Członkowie Ccube mogą umieszczać button Call me on Ccube na swoich stronach internetowych, forach i blogach.

Żeby móc korzystać z usług należy, założyć konto w serwisie Ccube.com i nagrać swoje powitanie oraz dodać zdjęcie. Po rejestracji istnieje możliwość wyboru kryteriów, które pomogą odnaleźć osoby z podobnymi zainteresowaniami. Po uzupełnieniu swojego profilu serwis umożliwia odsłuchiwanie nagrań głosowych innych użytkowników, co pozwala na lepsze odczucie osoby z oglądanego profilu zanim zdecydujemy się na kontakt.
Ccube śledzi dostępność użytkowników umożliwiając im określenie preferowanego przedziału czasowego, w którym będą dostępni pod swoim numerem telefonu. Jeśli dwóch dostępnych użytkowników wyrazi chęć rozmowy ze sobą Ccube zapewni im anonimowość poprzez ukrywanie prywatnych numerów telefonów.

W przeciwieństwie do wielu serwisów społecznościowych, Ccube wierzy, że ludzie nadal chcą łączyć się ze sobą poprzez podniesienie słuchawki i usłyszenie głosu drugiej osoby. Jednakże do chwili obecnej problemem było dzielenie się prywatnym numerem z dopiero poznaną osobą. Ccube łączy funkcjonalność internetowego serwisu społecznościowego z wygodą komunikacji głosowej. To wygodna i bezpieczna droga, która umożliwia zadawanie pytań, dzielenie się doświadczeniami i poznawanie nowych przyjaciół - powiedział Mahesh Lalwani, szef Ccube.

Ccube oferuje darmowy dostęp do swoich usług mieszkańcom USA. W podstawowym pakiecie zawarte jest 30 minut połączeń miesięcznie. Płatna subskrypcja serwisu to wydatek 7 dolarów (250 minut) lub 20 dolarów (1000 minut).

Źródło tekstu: news.softpedia.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2007-05-09 16:27:28  host: aad75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    amerykanie, jak wszyscy w uprzemyslowionym spoleczenstwie czuja sie samotni i wyobcowani, takie serwisy to zbawienie i bardzo dobry pomysl :)

  • 0

    2. ~expen.pl  2007-05-16 20:00:31  host: ariel.aster.pl

    Podobny serwis działa już w Polsce http://www.expen.pl

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet