Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefonica rozpoczęła ekspansję w Ameryce Południowej

Telefonica rozpoczęła ekspansję w Ameryce Południowej

sirmark 9 Marca 2004 16:27

0 0

Hiszpańska Telefonica stanie się wkrótce największym operatorem komórkowym w Ameryce Łacińskiej. Wszystko dzięki przejęciu za 5,85 mld dol. południowoamerykańskich aktywów BellSouth

Dzięki tej transakcji Telefonica Moviles, komórkowa sieć Telefoniki, będzie miała 40,5 mln abonentów i będzie największą siecią Ameryki Południowej. Przychody przejmowanych spółek, działających w jedenastu krajach, przekraczają w sumie 2,5 mld dol. rocznie.
BellSouth sprzedaje je bowiem potrzebuje gotówki na przejęcie amerykańskiego AT&T Wireless. Zaoferował 41 mld dol., z czego co najmniej 10 proc. w gotówce. Zdaniem analityków cena, jaką zgodziła się zapłacić Telefonica jest dla BellSouth wyjątkowo atrakcyjna.

Przejęcie spółek w Ameryce Południowej oznaczać będzie dominację rynkową dwóch spółek - Telefonica Moviles i America Movil. Ich pozycja będzie tak silna, że w efekcie wypchną z rynku całą konkurencję - uważają analitycy. - Nie można konkurować z operatorem, który kupuje 40 mln telefonów rocznie. Ekonomia skali sprawia, że jest się tak konkurencyjnym cenowo, że w efekcie miażdży się mniejszych konkurentów. To właśnie zdarzyło się w tym regionie i pozostanie tu tylko dwóch dużych graczy - powiedział Rogelio Urrutia, analityk Santander.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet