Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefonica O2 kupuje Jajah

Telefonica O2 kupuje Jajah

WitekT 21 Grudnia 2009 11:17

0 0
Telefonica O2 najprawdopodobniej przejmie izraelskiego operatora VoIP - Jajah - za 200 mln dolarów. Hiszpanie podobno pokonali w tym wyścigu Cisco i Microsoft.

Jajah umożliwia wykonywanie tanich połączeń międzynarodowych bez potrzeby zakupu dedykowanych urządzeń. Na stronie operatora podaje się swój numer oraz numer docelowy, a system zestawia między nimi połączenie.

Do tej pory Jajah otrzymało 35 mln dolarów na rozwój m.in. od Deutsche Telekom, Intel Capital i funduszu Sequoia.


Źródło tekstu: RTTnews, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2009-12-21 11:26:02  host: v13-11.opera-mini.net

    rynek voip rośnie.ciekawe kiedy u nas podobne przejęcia.logo o2 moze i do nas dotrze?wystarczy Aer o2 :)mirekb

  • 0

    2. ~Longman  2009-12-21 11:44:39  host: adbr212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Parę razy użyłem jajah. Do jakości rozmowy nie miałem żadnego zastrzeżenia, ale sposób zestawiania rozmowy jest po prostu bardzo kłopotliwy. Mówiąc szczerze jak jestem za granicą to używam VoxOx a w Polsce Skype Lite i dostępu wdzwanianego Tlenofonu.

  • 0

    3. ~Leon  2009-12-21 12:09:37  host: 193.243.147.201

    Czy Jajah to izraelski HEYAH :)

  • 0

    4.  2009-12-21 12:09:51

    Przecież u nas jest o2. Może to nie operator telekomunikacyjny, ale gdy zagraniczne o2 będzie chciało wejść do Polski, będzie musiało albo wykupić firmę Grupa o2 Sp. z o.o., albo płacić za używanie marki o2 w Polsce. Bardziej prawdopodobne jest wykupienie polskiej firmy.

  • 0

    5.  2009-12-21 12:12:37

    jajah :P takie nazwy tylko Żydek mógł wymyślić ;) (nie jestem antysemitą) :P

  • 0

    6.  2009-12-21 12:13:54

    guregori: po pierwsze - jeżeli podmioty działają na róznych rynkach, to Urząd Patentowy raczej nie będzie widział problemów. Po drugie - pełna nazwa operatora to Telefonica O2.

  • 0

    7.  2009-12-21 14:32:24

    No i dzieki takiemu zakupowi telefonica nie musi obawiac sie o to, ze rozwoj Jajah pozbawi jej przychodow z rozmow glosowych, bo teraz bedzie sie mogl rozijac w odpowiednim tempie i kierunku

  • 0

    8. ~Piotrek  2009-12-21 15:33:13  host: 195.33.34.80

    ale JAJA!!

  • 0

    9. ~arczi  2009-12-21 15:55:23  host: 77.236.8.43

    ***papszmir: skoro nie jesteś antysemitą to nie pisz proszę "Żydek" - to tak samo obraźliwe jak np. "Polaczek". Pozdrawiam

  • 0

    10.  2009-12-21 21:03:28

    Ciągnie swoj do swego....

  • 0

    11.  2009-12-21 21:04:02

    zaloze sie ze szef O2 ma takich samych przodków jak Polański

  • 0

    12.  2009-12-21 21:06:09

    gorliwy17: a coś masz do Żydów? Coś Ci przeszkadzają?

  • 0

    13.  2009-12-21 21:10:59

    gdzie ja napisalem ze mi przeszkadzaja? ;> to ogólne stwierdzenie... jakbym napisal ze np prezes O2 ma takich samych przodków jak Vacław Havel to bys nawet nie zauwazyl

  • 0

    14.  2009-12-22 02:04:44

    @gorliwy17 Vacław Havel był kobietą!

  • 0

    15.  2009-12-22 08:43:58

    a jak mam napisać? Izraelita? to nie biblia :D nazywają się Żydzi/Żyd/Żydówka z tego co wiem, więc nie wiem co to za obraza. A Polaczek? czy to obraźliwe? nie sądzę :D

  • 0

    16. ~:))  2009-12-22 09:34:37  host: 188.33.246.133

    a Jajah to nie jest z USA przypadkiem?

  • 0

    17. ~:))  2009-12-22 09:42:52  host: 188.33.246.133

    przypominam o możliwości rejestrowanai ZA DARMO numerów telefonicznych VOIP jako ENUM w e164.org Dzięki temu dzwoniac na taki numer - jesli oczywiście operator/aplikacja sprawdza numery w rejestrach ENUM - połaczenie jest zestawiane ZA DARMO. Im więcej zarejestrowanych numerów w bazach ENUM, tym większa szansa, ze nie będziemy płacić za połaczenia.

Dodaj swoją opinię