Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefonia 3G popularna, ale mogłoby być lepiej

Telefonia 3G popularna, ale mogłoby być lepiej

sirmark 4 Maja 2004 13:17

0 0

Na koniec roku w Europie Zachodniej będzie 5 mln użytkowników telefonii komórkowej trzeciej generacji. Taki poziom liczby abonentów utrzyma się co najmniej do przyszłego roku – przewiduje Analysys Research.

Pomimo ogromnego wzrostu liczby użytkowników 3G, których w 2003r. było zaledwie 600 tys. a na koniec roku będzie ich ponad 5 razy więcej, aktualna ilość abonentów 3G uważana jest za niską. Dzięki uruchomieniu kolejnych sieci 3G, gwałtowny przyrost użytkowników usług 3G spodziewany jest w 2005r. Do 2009r. liczba abonentów korzystających z multimedialnych usług dostępnych w telefonii trzeciej generacji ma wynieść 240 mln, czyli blisko 70% wszystkich użytkowników telefonów komórkowych w Europie Zachodniej.

"Obecny rozwój rynku wskazuje z dużym prawdopodobieństwem, że producenci telefonów 3G będą w stanie zaspokoić zapotrzebowanie rynku na te urządzenia, szczególnie w drugiej połowie 2004r." – powiedział Ariel Dajes, autor raportu. "Ale telefony 3G są dość krytycznie oceniane przez operatorów, którzy twierdzą, że wielkość i wygląd telefonów, a także wydajność baterii są wciąż nie do zaakceptowania przez klientów".

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-180-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet