Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

msnet 14 Marca 2018 16:48

10 3

play marcin gruszka vlog

W kolejnym odcinku vloga rzecznik prasowy sieci Play podjął temat szkodliwości nadajników sieci komórkowych. Szkodzą więc czy nie szkodzą?

Od uruchomienia sieci komórkowych na świecie temat ten wydaje się wciąż gorący. Co rusz słyszymy o protestach mieszkańców różnych miejscowości czy osiedli przeciw budowie stacji BTS sieci komórkowych. Czy ich obawy są słuszne? W zasadzie nie istnieją żadne badania, które by w jednoznaczny sposób je potwierdziły. Wręcz przeciwnie - coraz więcej jest naukowych dowodów na to, że promieniowanie, którym nas traktują stacje "nadawczo-odbiorcze" sieci komórkowych, jest za słabe, by móc wyrządzić nam trwały uszczerbek na zdrowiu.

Co na ten temat ma do powiedzenia gość Marcina Gruszki? Odpowiedź w zamieszczonym poniżej filmie. A jeśli kogoś słowa eksperta nie przekonają, zawsze może skorzystać z dobrodziejstwa, jakim są paski zmieniające złe promieniowanie w dobre. Zaszkodzić pewnie nikomu nie zaszkodzą (nie licząc uszczuplenia konta), ale pomóc chyba też jednak nie zdołają.




Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia


Zobacz: Telefon komórkowy nie zabije, ale lepiej być ostrożnym
Zobacz: Telefony komórkowe jednak nie powodują raka

Czy protestowałbyś/protestowałabyś, gdyby sieć komórkowa chciała zbudować BTS-a blisko Twojego domu?

Zdecydowanie tak
18.12%
Raczej tak
7.72%
Raczej nie
25.84%
Zdecydowanie nie
43.29%
Nie wiem
5.03%

Wszystkich głosujących: 298


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: bts | play | marcin gruszka | szkodliwe

w sumie: 59
  • -2

    48. ~123%  2018-03-15 08:31:14  host: public-gprs362302.centertel.pl

    @47 zbyt ogólnie ująłeś problem. Może przynależność do jakiegoś klubu (nie politycznego) ułatwiłaby Ci egzystencję. Nie używaj smartfona chociaż 1 rok i zaobserwuj zmiany. Naprawdę warto.

  • -3

    49.  2018-03-15 08:49:11

    Żeby rozwiać wątpliwości: zawsze byłem, jestem i będę za bardzo liczną siecią nadajników komórkowych siejących umiarkowaną mocą. Natomiast będę wrogiem ponadnormatywnych nadajników nawalających na wiele kilometrów, bo operatorom nie opłaca się doświetlać mniej zaludnionych terenów. Przykład? Wspomniane Pilchowice obsługują nawet sąsiednią Stanicę, gdyż nikt tam nie postawił żadnego nadajnika. Pytałem kolegów z tej miejscowości, czy występował ktoś do operatorów o budowę takowych i okazało się, że i owszem, ale nikt nie był zainteresowany. Daleki jestem od paranoi, ale nie zazdroszczę mieszkańcom obu tych miejscowości - Stanicy walczącej o zasięg, a i Pilchowic z powodu natężenia pola sieci komórkowych w centrum, na poziomie 15000 uW/m2.

  • -1

    50. ~ciekawski  2018-03-15 09:05:25  host: a29-04-09.opera-mini.net

    @49 a czy masz jakieś prawdziwe pomiary ile mocy dociera do przechodnia i w jakiej odległości od anteny. Mając te dane, moźna by interweniiwać. Mnie zawsze boli głowa od tej stacji Warszawy 1.

  • 1

    51. ~mkkot  2018-03-15 09:11:31  host: 194.255.43.141

    @toms 15000 uW/m2 to 0,015W/m2. Polska wynosi 0,1W/m2. http://tlp.is/got

  • 2

    52. ~mkkot  2018-03-15 09:14:37  host: 194.255.43.141

    *Polska norma. BTW znam te okolice i faktycznie, Stanica, Biały Dwór, Bargłówka, Trachy, miejscowości z bardzo złym zasięgiem. Od biedy da się wysłać smsa.

  • -1

    53. ~ciekawski  2018-03-15 09:39:36  host: a29-04-09.opera-mini.net

    @52 b. ciekawy URL. Jedyna wada, to nie uwzględnia miejsca w którym znajduje przechodzeń. Może być takie miejsce gdzie następuje sumowanie fali bezpośredniej i odbitej i natężenie fali będzie w danym punkcie znacznie wyższe. Ale tych problemów nie da się przewidzieć

  • 2

    54. ~  2018-03-15 10:34:57  host: user-164-126-129-0.play-internet.pl

    Gwarantuje, że po 2 miesiącach jajo obłożone telefonami zacznie śmierdzieć. I co, zatkało jajo?

  • -1

    55.  2018-03-15 10:36:36

    mkkot- jeśli tak jest z tą mocą, to spoko. Jesteś z Rybnika, więc obaj wiemy, że zawsze mówię prawdę. Nienawidzę konfabulacji.

  • 0

    56.  2018-03-15 10:38:46

    47: nie ludzie są wyśmiewani, a to co piszą.

    49: proponuje użyć jeszcze więcej zer i mniejszego przedrostka - efekt bedzie jeszcze lepszy i ktoś się złapie na to może. Może uda Ci się kogoś oszukac i zmanipulować.

    Ciekawe czy wszyscy piszący tu półprawdy i bzdury są wynajęci, czy są po prostu pożytecznymi idiotami?

  • 0

    57. ~  2018-03-15 10:43:43  host: aeac46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    56, OK - całkiem spokojnie zgłaszane obiekcje są wyśmiewane - semantyka. Ostatnie pytanie całkiem zasadne - tylko którzy są tymi piszącymi półprawdy i bzdury? Ot, taka zagadka; rozwiązanie będzie po latach.

  • 0

    58.  2018-03-15 10:53:48

    57: odpowiedź znamy już dziś. Są od lat prowadzone badania. Nie ma tu żadnej tajemnicy.

  • -1

    59. ~  2018-03-15 12:34:10  host: public-gprs408540.centertel.pl

    Gruszka... Oby ci ktoś postawił nadajnik za oknem.
    Tak jak Bill Gates kilka lat temu:
    - czy trzeba szczepić dzieci?
    - oczywiście że tak!
    - czy zaszczepil pan swoje?
    - nie.

  • 1

    60.  2018-03-15 12:41:42

    Przypomina mi się wieś Taplary z Konopielki.... a na cóż nam ta elektryfikacja? Sierpem będziem kosić! Zabieraj te pizdryki i zlewaj do jednej michy...

  • 0

    61. ~  2018-03-15 12:42:34  host: 157.185.131.190

    znawcy i eksperci telepolisowi...i to wyczerpuje temat.

  • 1

    62. ~  2018-03-15 13:18:55  host: a25-06-12.opera-mini.net

    60- twoja kobieta też jest na prąd, ups, na baterie. :-)

  • 0

    63. ~61 !!!  2018-03-15 14:00:08  host: a24-06-11.opera-mini.net

    @61 dobrze że wiesz gdzie uzupełniac swoją wiedzę. Cieszę się że jesteś z nami!!!!!!!!!!!

  • 0

    64. ~Krzych  2018-03-15 15:59:07  host: ip-37-248-154-118.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Gruszka nie opowiadaj głupot jak taki jesteś odważny to sam sobie zamontuj taki nadajnik w swoim domu na dachu będziesz miał 100%zasięgu sieci plej z mega szybkim internetem w porywającej prędkości.

  • 0

    65. ~Krzych  2018-03-15 16:08:44  host: ip-37-248-154-118.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Uważam, że plej powinien zmienić rzecznika - Gruszka proponuję naukę czytania ze zrozumieniem albo wizytę u nieopłacalnego specjalisty. Nie wiem natomiast ty ale ja sobie nie dam zrobić prania mózgu

  • 0

    66. ~  2018-03-15 19:03:18  host: a26-01-04.opera-mini.net

    @65 masz racje. Po co masz prać drugi raz.

  • 0

    67. ~Juzio  2018-03-18 01:01:20  host: ip-31-0-81-206.dynamic.gprs.plus.pl

    Jajka może nie ugotuje, ale za to usmarzy.
    Mi ostatnio z badań wyszło że oba jajka mi usmarzyły smartfony.
    Jedyny plus to taki żem bezpodny i już mnie żadna na dziecko nie weźmię.

Dodaj swoją opinię