Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon zarządza telewizją

Telefon zarządza telewizją

WitekT 10 Września 2004 10:33

0 0

Nowa polska telewizja rozrywkowa dla młodzieży 4fun.tv wprowadza kolejne nowatorskie rozwiązanie umożliwiające widzowi bezpośrednią interakcję z telewizją oraz wpływ na zawartość ekranu.

Od 10 września użytkownicy wybranych modeli telefonów komórkowych Motorola (Motorola V300, Motorola C650, Motorola E398) będą mieli możliwość bezpłatnego głosowania na teledyski z playlisty 4fun.tv w ramach usługi interaktywnej Chcesz#Masz, komunikowania się w formie chat-u wyświetlanego na ekranie telewizora, zarządzania awatarami. Będzie to możliwe dzięki Aplikacji Mobilnej zbudowanej w oparciu o technologię Java 2 Micro Edition (J2ME) zaprojektowanej i wdrożonej przez firmę Comtica. W przyszłości Comtica planuje rozbudowę Aplikacji o dodatkowe funkcje pozwalające na bezpośrednie uczestnictwo w grach oferowanych przez 4fun.tv.

Comtica to jedna ze spółek należących do grupy Nova Communications, jednocześnie właściciela 4fun.tv. Firma jest autorem i właścicielem technologii Multiscreen.tv umożliwiającej tworzenie interaktywnych stacji telewizyjnych, na której opiera się 4fun.tv.
Aplikacja Mobilna to kolejne narzędzie do bezpośredniego kontaktu widza z telewizją 4fun.tv. Dzięki wykorzystaniu technologii Java wprowadzamy nową jakość interakcji. To dodatkowe możliwości, ale także wygoda dla widza. Powoli telefon komórkowy staje się podstawowym narzędziem w nowym modelu telewizji interaktywnej - mówi Piotr Szostak, Vice President w Comtica.

Dla naszych Klientów Aplikacja Java oznacza nowe możliwości niestandardowych form reklamy i komunikacji z rynkiem. Na razie planujemy promocję z Motorolą, ale w przyszłości Aplikacja da wiele możliwości także innym Klientom - mówi Marek Wójcicki, Commercial Direktor w 4fun.tv.

Przepływ danych pomiędzy telefonem Motorola a 4fun.tv odbywać się będzie przy pomocy pakietowej transmisji danych - GPRS. W ramach współpracy z firmą Motorola 4fun.tv gwarantuje użytkownikom w/w modeli telefonów komórkowych bezpłatne korzystanie z Aplikacji Mobilnej przez dwa miesiące. Później usługą zostaną objęte także aparaty innych producentów.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze