Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon zajrzy do ucha

Telefon zajrzy do ucha

LuiN 8 Marca 2016 21:32

7 1

Smartfony mogą wkrótce zacząć rozpoznawać swoich właścicieli po uszach. Czy metoda ta wygryzie czytniki linii papilarnych i tęczówki?

nec ucho

Nową metodę identyfikacji opracował NEC, który ma nadzieję na spopularyzowanie jej w 2018 roku. Na czym miałaby polegać taka identyfikacja? Głośnik słuchawki przesyłałby wgłąb ucha sygnał, który następnie po odbiciu wracałby do dodatkowego mikrofonu.




Jak się okazuje, dźwięk rezonuje w przewodzie słuchowym w tak zróżnicowany sposób u każdej osoby, że skuteczność technologii to aż 99%. Co ważne, cały proces identyfikacji trwa poniżej jednej sekundy.

O ile autoryzowanie płatności mobilnych poprzez przyłożenie telefonu do ucha wyglądałoby trochę dziwnie, to już samo rozwijanie technologii przez firmę NEC nie powinno nikogo dziwić. Przy zastosowaniu ultradźwięków możliwe będzie stałe, szybkie i wygodne szyfrowanie połączeń przeznaczonych dla jednej, konkretnej osoby, a stosując dodatkowo słuchawkę bezprzewodową, cała procedura stanie się niewidoczna dla otoczenia.

Źródło tekstu: NEC     

Dodaj do:

Tagi: nec | ucho

w sumie: 13
  • 1

    1. ~ja  2016-03-08 21:37:44  host: 31-179-36-83.dynamic.chello.pl

    A jak nie umyje uszu to nici z gadania buhahahaa

  • 1

    2.  2016-03-08 22:06:03

    I przy okazji ultradźwiękami mi wypiorą mózg, wmówią mi jak za pomocą hipnozy co tylko będą chcieli.

  • 0

    3.  2016-03-08 22:13:05

    @2, xander21 - ultradźwięki są poza naszą percepcją, ale to nie przekazy podprogowe, tylko coś, czego fizycznie nie jesteśmy w stanie odebrać ;-)

  • 3

    4. ~Misiek  2016-03-08 22:22:36  host: gateway1.cebit.com.pl

    Oni zrobią inaczej - w ten sposób sprawią, że muzyka na smartfonie będzie się dała odtworzyć tylko wtedy, gdy będzie słuchać tylko ta jedna osoba, która kupiła abonament. Słuchanie przez kogoś innego będzie wymagało dodatkowej opłaty. Ja nie żartuję, już teraz są pomysły na wykrywanie liczby osób oglądających telewizję i wprowadzanie ograniczeń.

  • 1

    5. ~proktolog  2016-03-09 08:11:55  host: 5.254.65.246

    Dobrze, że tylko do ucha!

  • -2

    6. ~  2016-03-09 08:51:20  host: 168.235.207.132

    @5 widać że masz zapędy pedalskie

  • 2

    7. ~1290  2016-03-09 09:22:39  host: n09-05-03.opera-mini.net

    @6. widze ze jestes fachowcem. Potrzebuje Twojej fachowej porady. Jak do Ciebie. moge sie dostac po porade?

  • 1

    8. ~Master Chief  2016-03-09 09:37:19  host: 83-238-213-212.static.ip.netia.com.pl

    Widzę, że ktoś goni Appfle w koncepcji jedynych-słusznych-słuchawek...

  • 0

    9. ~Sąp  2016-03-09 10:35:07  host: 194.181.195.197

    A co osobami noszącymi aparat słuchowy?

  • 1

    10.  2016-03-09 10:35:30

    Łelkom tu fjuczer :)

  • 1

    11. ~  2016-03-09 10:58:52  host: 168.235.196.24

    @7 idź do wychowawcy , niech cię przytuli:)

  • -1

    12. ~1290  2016-03-09 11:16:06  host: n28-05-08.opera-mini.net

    @11. dziekuje za dobra rade. Wymien jeszcze jaki tutaj urzeduje. Moze: Heyah banana wciska mi banana, albo M...... Jestes ze srodowiska znajacego zagadnienia

  • 1

    13. ~monban  2016-03-10 12:41:41  host: public-gprs517423.centertel.pl

    Teraz każdy będzie się mógł poczyc jak szpieg w tajnych rozmowach:d

Dodaj swoją opinię