Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon za 20 dolarów

Telefon za 20 dolarów

WitekT 9 Grudnia 2005 11:34

0 0

Horst Pratsch z firmy Infineon powiedział, że jest możliwe wyprodukowanie telefonu komórkowego, którego koszt wyniósłby niespełna 10 dolarów. Jednak odbyłoby się to kosztem jakości i materiałów, i wykonania, a na to producenci nie mogą sobie pozwolić.

Dodał on, że jedynym sposobem na wypuszczenie na rynek taniego telefonu jest wyposażenie go w mniej funkcji.
Obecnie Infineon oraz Philips pracują nad umieszczeniem podstawowych funkcji telefonu komórkowego w pojedynczym chipie, którego całkowity koszt produkcji wyniósłby 5 dolarów. Jeśli producentom uda się zmniejszyć liczbę komponentów, z jakich montowany będzie dany model, do 50, to wizja komórki w cenie 20$ jest jak najbardziej prawdopodobna. Współcześnie przy produkcji telefonów komórkowych producenci wykorzystują około 150 komponentów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2005-12-09 11:51:01

  hmm. 10 - klawisze wyswietlacz batreia wibra plyta obudowa x 2, ??

 • 0

  2. ~ktoś  2005-12-09 12:33:21  host: bm177.bm.cm-uj.krakow.pl

  A co to za problem? Przecież Chińczyk za miskę zupy lub 4-5 centów za godzinę poskłada ten telefon. A że jakość będzie do niczego? Czy to pierwszy telefon kiepskiej jakości?

 • 0

  3.  2005-12-09 22:55:57

  no wlasnie, niektore sa drozsze a i tak sa cienkiej jakosci :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet