Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon z www

Telefon z www

WitekT 21 Lipca 2005 20:04

0 0

Od paru dni działa usługa telefonii internetowej callfromweb.pl. Jej ciekawą cechą jest fakt, że użytkownicy mogą dzwonić i odbierać połączenia bezpośrednio ze strony internetowej serwisu.

Telefon stanowi integralną część strony i nie musi być osobno pobierany, instalowany i konfigurowany na komputerze. Każdy użytkownik otrzymuje także bezpłatną pocztę głosową - w momencie, gdy nie jest zalogowany do sieci, osoba dzwoniąca ma możliwość pozostawienia wiadomości głosowej.
callfromweb.pl zapewnia także:
darmowe, nieograniczone rozmowy pomiędzy użytkownikami,
połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na całym świecie,
odbieranie połączeń ze zwykłych telefonów,
szereg dodatków, takich jak książka telefoniczna czy wyszukiwarka użytkowników.

Oprócz bezpośredniego dzwonienia ze strony, każdy użytkownik może także dzwonić przez sieć callfromweb używając większości dostępnych programów (softphonów), bramek voip lub ip telefonów - jedyny wymóg to obsługa protokołów IAX lub SIP. Więcej szczegółów na stronie www.callfromweb.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~stz  2005-07-21 21:50:00  host: dss202.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Znowu nowa firma oferująca dzwonienie przez internet. Obecnie jest bardzo dużo sposobów rozmów przez internet (skype, eteria, tlenofon itd., itp.), iż myślę Droga Redakcjo Telepolis, że należałoby się pokusić o jakieś sensowne zestawienie ku uciesze swoich czytelnikow. W takim zestawieniu można uwzględnić ceny, sposób naliczania rozmów, jakość połączeń, formy płatności itp. Pozdrawiam!

 • 0

  2. ~WitekT  2005-07-21 22:17:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

  stz: być może. Jednak w sumie najśmieszniejsze jest to, że takie firmy to zwykli dealerzy, biorący od jednego z 2-3 "hurtowników". Jakość w większości przypadków taka sama, a cena różniąca się w granicach błędu statystycznego. ;)

 • 0

  3. ~ehmm  2005-07-22 16:14:00  host: 212.244.115.33

  do WitekT: - tak, ceny różniące się w granicach błędu statystycznego??
  To np Eteria mając 7,3 gr/min brutto za min na połączenia np. na polskie sieci stacjonarne, i np ta firma o której teraz napisałeś ma 12 gr/min brutto połączenia, eteria ma naliczanie sekundowe, ta - którą opisałeś Panie Witku ma naliczanie minutowe.
  Np Eteria nie ma ważności wykorzystania środków, można je wykorzystać aż skończą się środki na koncie, do którego się wpłaciło, natomiast np. tele gg, tlenofon czy inne *(ale też nie wszystkie, trafiłem na kilka które także nie mają daty ważności) mają limit, np 15 czy 25zł na miesiąc, czy coś takiego. Poza tym jedne telefonie nie mają na razie np możliwości numeru tel by inni mogli dzwonić do kogoś np z tel. stacj. czy kom., inne mają. Jedne telefonie dają numer za darmo, inne każą sobie za ten nr płacić. Dlatego nie mogę się zgodzić z tezą, że każda telefonia internetowa ma praktycznie jedne ceny,z jednakową ważności karty, jednakową jakością usług i proponujących te same rozwiązania *(np skype ma możliwość tzw. wideokonferencji czy "audiokonferencji" (??)...)
  Także przychylam się do postulatu stz, że takie zestawienia by się sprzydały.
  Pozdrawiam

 • 0

  4. ~WitekT  2005-07-22 16:28:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

  ehmm: po pierwsze jaki ze mnie Pan. ;) Po drugie - wola ludu czytającego zostanie niedługo spełniona. Będzie obszerny materiał, także z testem ciekawych bramek VoIP. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet