Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon z trzydziestocalowym ekranem

Telefon z trzydziestocalowym ekranem

LuiN 18 Lutego 2008 15:50

0 0

Trzydziestocalowy ekran gwarantujący mobilną rozrywkę praktycznie wszędzie, który nie potrzebuje agregatora do wielogodzinnej pracy i waży nie więcej niż sam telefon. To właśnie gwarantują nowe gogle firmy Mobintech.

pdg personal display glasses pdg personal display glasses

Projektowane od lat okulary projekcyjne, model za modelem nie odnoszą rynkowego sukcesu. Gdy problemem przestały już być gabaryty, stało się nim zasilanie. Do zakupów nie zachęcała też cena.

Na rynek trafia właśnie produkt skandynawskiej firmy Mobintech, który pod wieloma względami jest wyjątkowy. Okulary nie posiadają wbudowanych akumulatorów, przez co są bardzo lekkie i małe. Ekrany odpowiedzialne za projekcję wyprodukowano w technologii OLED, gwarantującej bardzo wysoki kontrast niskie zapotrzebowanie na energię. Ta ostatnia czerpana jest bezpośrednio z baterii telefonu, ale są to ilości mniejsze niż te, jakich potrzebuje standardowy ekran telefonu.






Projekcja obrazu daje wrażenie płaskich 30 cali, widzianych z odległości 2 metrów. Kąty patrzenia (ustabilizowane siłą rzeczy) stanowią ekwiwalent 21 stopni tradycyjnych wyświetlaczy. Wyświetlana rozdzielczość to 320x 240 pikseli przy 18-sto bitowej głębi kolorów. Urządzenie może być podłączone również do innych źródeł obrazu niż telefon, posiada wbudowane słuchawki stereo.

Czyżby pojawiła się kolejna szansa na urzeczywistnienie wizji reżyserów filmów SF?

Źródło tekstu: cellphonedigest, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2008-02-18 16:09:27

    Jak dla mnie to jest rewolucyjne rozwiązanie. Mam nadzieje ze podobne projekty zaczną tworzyć inne firmy. Może w ciągu najbliższych lat parametry takich urządzeń będą lepsze a cena na tyle niska by wiele osób było na to stać.

  • 0

    2. ~Templariusz  2008-02-18 16:54:54  host: staticline23090.toya.net.pl

    Dla ciebie rewolucja, dla innych dno :P

  • 0

    3. ~LOLO  2008-02-18 17:06:07  host: 82.160.4.8

    Ale lipa...

  • 0

    4. ~Sidhmor  2008-02-18 17:07:59  host: cad163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dno... tylko czekać aż debile będą w tym prowadził samochody:P

  • 0

    5.  2008-02-18 17:17:38

    @Sidhmor, czekać tylko jak debile prowadząc samochód zaczną grać na puzonie. To, że ktoś jest nieodpowiedzialny i bez wyobraźni nie może skreślać nowej technologii czy nowego pomysłu.

  • 0

    6.  2008-02-18 18:05:58

    ja tam dalej czekam na technologie zaprezentowana bodaj przez Texas Instruments czyli mini projektor w komorkach ;) w polaczeniu z konstrukcja typu N93 mogloby byc ciekawym rozwiazaniem.

  • 0

    7. ~  2008-02-18 18:51:54  host: 82.160.35.72

    fajne, drogie, bezużyteczne

  • 0

    8. ~Ticom  2008-02-18 18:57:52  host: nat3.tomkow.pl

    A który z wyrażających te mocne opinie miał to coś na nosie? Pozdrawiam.

  • 0

    9.  2008-02-18 19:07:15

    co tu duzo pisac...rewelacja

  • 0

    10. ~jarekt  2008-02-18 20:17:23  host: ecw61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rozdzielczosc QVGA? Tragedia... 30 cali z 2 metrow i taka rozdzielka musi wygladac koszmarnie. VGA to absolutne minimum choc wypadaloby WVGA tam wrzucic.

  • 0

    11. ~Bleys  2008-02-18 23:54:21  host: 43-mo6-3.acn.waw.pl

    To prawda, ze parametry mocno takie sobie. Okulary projekcyjne o takich parametrach, ale z technologia 3D mialem na sobie jakies 15 lat temu... Inna sprawa, ze calosc wazyla kolo 3 kilogramow, a do obsugi sluzyl komputer o rozmiarach dosc pokaznej szafy;-) Juz naprawde mogliby zaprezentowac chociaz VGA, przeciez wymagana wielkosc pixela w oledach jest juz osiagnieta od pol roku...

  • 0

    12. ~!  2008-02-19 08:37:50  host: 87-205-160-43.adsl.inetia.pl

    Nastepnym razem podawajcie linki do youtube, bo tego sie ogladac tutaj nie da...

Dodaj swoją opinię