Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon z czytnikiem odcisków palców

Telefon z czytnikiem odcisków palców

sirmark 4 Sierpnia 2004 21:47

0 0

Firma PanTech rozszerzyła swoją ofertę o nowy telefon komórkowy - GI100 - wyposażony w czytnik odcisków palców.

pantechgi100 Technologia rozpoznawania wzoru linii papilarnych wykorzystywana jest do blokowania dostępu do telefonu osobom nieuprawnionym. Jedynie osoby, których wzór odcisku palca jest zarejestrowany w pamięci telefonu, mogą korzystać z "komórki". Innym wykorzystaniem zaawansowanego rozwiązania biometrycznego jest technologia Secret Finger Dial, która umożliwia zdefiniowanie dla odcisku każdego palca innego wybieranego numeru. W ten sposób użytkownik może w łatwy sposób łączyć się z dziesięcioma najczęściej wybieranymi numerami.
Telefon GI100 posiada dwa wyświetlacze LCD, główny o przekątnej 1,8-cala i pomocniczy o przekątnej 1,2-cala. Co więcej "komórka" posiada wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą CMOS o rozdzielczości 1,3-megapiskela. Aparat pozwala także nagrywać filmy wideo z szybkością 15 klatek/sek, o maksymalnej długości 30 minut. Bateria zapewnia 200 godzin czuwania telefonu lub 3 godziny rozmowy.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Trojacek  2004-08-09 19:56:00  host: ip-213-17-228-241.netia.com.pl

    Kulerski :) Złodzieje zaczną obcinać palce ;-)

  • 0

    2. ~Anderson  2004-08-18 12:21:00  host: futuro.squid.lacze2.interecho.com

    Niedługo będą telefony z rentgenem.... lol

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet