Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon w służbie informacji prasowej

Telefon w służbie informacji prasowej

WitekT 11 Lipca 2005 11:35

0 0

Ostatni atak terrorystyczny w Londynie ujawnił jak wielkie znaczenie w dystrybucji informacji ma najnowocześniejsza technologia.

Pośród wielu zdjęć i materiałów emitowanych przez media na całym świecie podczas czwartkowego ataku w Londynie, większość pochodziła nie od profesjonalnych fotoreporterów, ale od przypadkowych świadków. Popularne zdjęcie uszkodzonego wybuchem autobusu, które znalazło się na stronie BBC, zostało wysłane przez przypadkowego przechodnia, który uwiecznił ten widok dzięki swojej komórce wyposażonej w aparat.

W pierwszych chwilach po ataku, na stronie internetowej BBC można było przeczytać komunikat stacji, która prosiła o przesyłanie zdjęć dokumentujących tragedię oraz wysyłanie najnowszych wiadomości poprzez sms.
Podczas czwartkowej tragedii na miejscu poszczególnych katastrof pierwszymi byli oczywiście świadkowie oraz ofiary wybuchów. To właśnie oni, a nie reporterzy, byli głównym źródłem informacji, które poprzez media docierały do milionów ludzi na całym świecie.

Dostarczanie materiałów zdjęciowych wykonanych przez amatorów do poszczególnych redakcji nie jest niczym nowym. Jednakże czwartkowa tragedia pokazała, jak ogromne znaczenie w przekazywaniu informacji ma ciągle rozwijająca się technologia. Żaden reporter nie jest w stanie natychmiast pojawić się w miejscu tragedii. Tylko świadkowie mogą przekazać materiał, który dodatkowo zawiera coś więcej niż tylko suchą relację faktów. W amatorskich zdjęciach czy też krótkich filmach wideo jest przecież cząstka strachu, który rodzi się m.in. właśnie podczas takich tragedii.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet