Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon stacjonarny w sieci Era - oficjalnie

Telefon stacjonarny w sieci Era - oficjalnie

sirmark 16 Października 2006 13:24

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa rozpoczęła z dniem dzisiejszym świadczenie usług telefonii stacjonarnej wprowadzając na rynek nową ofertę pod nazwą "Era Domowa" i "Era Firmowa". Umożliwia ona abonentom prywatnym i biznesowym sieci Era korzystanie z telefonii stacjonarnej działającej w oparciu o bezprzewodową infrastrukturę PTC. O obu ofertach pisaliśmy nieoficjalnie w tej wiadomości i w tej wiadomości.

W pierwszym etapie usługa dostępna będzie w 37 z 49 stref numeracyjnych odpowiadających byłym województwom i obejmie swym zasięgiem 85% ludności Polski. Oferta nie dotyczy dawnych województw: słupskiego, suwalskiego, leszczyńskiego, łomżyńskiego, ciechanowskiego, skierniewickiego, sieradzkiego, siedleckiego, bialskopodlaskiego, chełmskiego, tarnobrzeskiego i przemyskiego. Docelowo usługa dostępna będzie we wszystkie 49 strefach numeracyjnych.

"Era Domowa" i "Era Firmowa", tak jak w przypadku tradycyjnej telefonii stacjonarnej, umożliwiają nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych z numerami stacjonarnymi i komórkowymi zarówno w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym. Dodatkowo, klient może również korzystać, m.in., z poczty głosowej, przekierowania na dowolny numer telefonu, prezentacji numeru rozmówcy, zastrzeżenia własnego numeru oraz SMS-a głosowego z sieci Era. Ma on również możliwość wyboru numeru stacjonarnego swojego telefonu w ramach dostępnej puli numeracyjnej.

Aby korzystać z usługi "Era Domowa" i "Era Firmowa" klient otrzymuje specjalną kartę SIM z przypisanym do niej numerem stacjonarnym. Może jej użyć ze zwykłym aparatem komórkowym.

W ofercie "Era Domowa" i "Era Firmowa" dla abonenta zostaje utworzona tzw. strefa domowa lub strefa firmowa. Jest to wskazana przez klienta lokalizacja, w której chce on korzystać z usługi oraz obszar o promieniu 500 m od tego miejsca. Korzystanie z telefonii stacjonarnej oferowanej przez sieć Era nie wymaga, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań, żadnych prac instalacyjnych związanych z układaniem kabli, czy budowaniem lini telefonicznych.




Era przygotowała także trzy promocje, w ramach których można skorzystać z nowych taryf. Więcej szczegółów w dziale Promocje.

Zobacz:
Cennik promocyjnej taryfy Era Domowa

Cennik promocyjnej taryfy Era Firmowa

Regulamin ofert Era Domowa i Era Firmowa

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 146
  • 0

    127.  2006-10-18 15:27:29

    Koval, mylisz pojęcia. Komórka, telefon stacjonarny. Jak potrzebujesz telefon do podróżowania, to spokojnie bierzesz Tak Taka, a w sprawach jak na miejscu to Era domowa i tyle.W zależności do potrzeb.

  • 0

    128. ~;]  2006-10-18 23:05:32  host: bho241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak by mozna bylo zrezygnowac z tel stacjonarnego tp zachowujac neostrade to bym wzial ere domowa a takto chu*

  • 0

    129. ~rafwoj  2006-10-19 00:57:22  host: 226-mo4-1.acn.waw.pl

    Tak na marginesie.... czy myślicie, że TPSA nie zrobi NIC w związku z tym? :)

  • 0

    130.  2006-10-19 13:03:20

    stronka http://gsmstacjonarnie.za.pl/ podobno poprawiona po głosach internautów o niedociągnięciach.

  • 0

    131.  2006-10-19 15:59:12

    TP co by nie robiła to nie przekona do siebie klientów.I jeszcze jak jest obniżka za posiadanie telefonu i w Erze i stacjonarny.I na komórki taniej.

  • 0

    132. ~werq  2006-10-21 10:19:12  host: 4.fdk.airbites.pl

    Ja jestem przeciwnikiem jakichkolwiek umów. Sądzę że jeśli ma ktoś stały dostęp do Internetu (nie z TP S.A.) powinien kupić ruter z bramka VOIP i wybrać operatora który mu odpowiada. Zero umów, w większości naliczanie sekundowe, ceny wiadomo poniżej 10 gr/min.

  • 0

    133. ~wujo  2006-10-22 22:47:25  host: 87-204-67-131.ip.netia.com.pl

    kolego ";)" Zawsze możesz zawiesić abonament z tepsy. Płacisz wtedy chyba połowę (chyba, bo nie korzystam z tego smietnika) a neo zachowujesz ;)

  • 0

    134.  2006-10-23 12:12:20

    mam erę domową i jak na razie nie mam żadnych problemów (numery darmowe i infolinie mnie nie interesują, nie wspominając o 0700), telefon domowy używam w zasadzie do kontaktów przychodzących (ci co dzwonią płacą tak jak do tpsa), jeżeli dzwonię to na komórki albo m-miastowe, dlatego opłaca mi się w 100 procentach

  • 0

    135. ~tkubon  2006-10-23 16:26:03  host: 81-223-222-194.paris-lodron.xdsl-line.inode.at

    **werq: Z zawieszeniem jest tak, ze placisz oplate za zawieszenie ok. 25zl miesiecznie, ale zawieszenie moze byc po pierwszym miesiacu umowy i nie dluzsze niz 12 miesiecy!

  • 0

    136. ~general  2006-10-24 17:00:45  host: 142.52.jawnet.pl

    na internetowych stronach sieci Era, poświęconych wprowadzeniu oraz analizie porównawczej dla oferty "Era Domowa" możemy odnaleźć pięknie wyglądającą tabelę z zestawieniem propozycji "Era Domowa" oraz Planu standardowego w TP S.A. Sęk jednak w tym, iż ... Telekomunikacja Polska S.A. już od dawna nie oferuje tego planu taryfowego, więc taka analiza porównawcza jest po prostu zarówno nietrafiona, jak i merytorycznie błędna, wszak trudno porównywać nową ofertę z czymś ... czego po prostu nie ma ! Obecnie promowanymi planami taryfowymi w TP S.A. są plany taryfowe: "60 minut za darmo" oraz "Darmowe wieczory i weekendy". Przy zestawieniu "Ery domowej" z tymi planami taryfowymi, oferta PTC już wcale nie wygląda tak różowo, mało tego, cofa się - używając do rozliczania systemu impulsowego, podczas kiedy TP S.A. takiego rozliczania już nie stosuje. Reasumując, można powiedzieć tylko jedno - przy projektowaniu oferty "Era domowa" w PTC wykazano się kompletnym brakiem znajomości ofert konkurencji. Zadziwia tylko jedno: skoro plany taryfowe TP S.A. są czytelnie zaprezentowane w witrynie WWW operatora, dlaczego nikomu z PTC nie chciało się tam zajrzeć ? Czyżby lenistwo ? A może przekonanie, że świat się zatrzymał i wiedza sprzed paru lat wystarczy ... ?

  • 0

    137. ~Zibi  2006-10-25 08:42:05  host: acqt115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czasami chce mi się płakać jak czytam wypowiedzi-wypociny, ludzi którzy płacą 10-20pln na mięsiąc za komórkę i oczekują, "kwaszą trzy po trzy", proponuje najpierw wczytać się w opis usługi... do kogo jest kierowana.. na czym polegają korzyści i gdzie ich szukać!!! np. Era Firmowa 85 -85pln netto abonament -1000min. na połączenia do sieci stacjonarnych CO DAJE STAWKE: 8,5_grosza/min.!!!!!!! jak dla mnie .. REWELACJA!!!!

  • 0

    138. ~werq  2006-10-25 20:16:20  host: 4.fdk.airbites.pl

    Ja nie zawieszałem tylko zrezygnowałem z TP S.A. i wcale to nie jest takie proste jak piszą w umowie. Następnie kupiłem bramkę VOIP i używam telefonu do woli z stacjonarnym nr. przydzielonym od nowego operatora. W woli wyjaśnienia (niektórzy moi znajomi niedowierzają i ciągle przyrównują usługę do SKYPE, a mnie nie chce się tłumaczyć niedowiarką) rozmowy przeprowadza się przy wyłączonym kompie. Najważniejsza zaleta, jeśli ktoś jest mobilny i zmienia często miejsce zamieszkania jest to nr wędruje razem z tobą bez zbędnych ceregieli i próśb. Wystarczy że jest łącze internetowe na mieszkanku. A to że porównano nieużywana taryfę TPSA to fakt (~general ma racje) PTC wprowadza w błąd klientów którzy nie mieli styczności TPSA i nie będą sprawdzali wiarygodności ulotki.

  • 0

    139. ~tomek  2006-10-27 18:51:40  host: gts12-1.rybnet.pl

    Witam, Do konca tego nie rozumiem, czy jezeli wykupie ab abonament ERA domowa to zachowam swoj stary numer stacjonarny oprzydzielony przez TPSA? Pozdr.

  • 0

    140. ~lamot  2006-11-03 15:13:56  host: net_usr.compensa.pl.227.238.195.in-addr.arpa

    na razie nie ma możliwości przeniesienia numeru z TPSA ;(

  • 0

    141. ~Barti  2007-03-04 18:56:38  host: ip-213-17-194-162.netia.com.pl

    mam pytanie jak jest z tym telefonem domowym jak ktos do mnie dzwoni (ile on płaci)??

  • 0

    142. ~roksia 112  2007-06-10 12:07:56  host: byt39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    krótko 1 nic wiecej

  • 0

    143. ~aniats  2007-06-25 18:29:43  host: ape50.internetdsl.tpnet.pl

    ERA Domowa działa TRAGICZNIE!!! To znaczy nie działa wcale. NIe można wykonywać ani też odbierać połączeń. Odradzam, bo będziecie żałować.Zaznaczam, że mieszkam w woj. śląskim, na niezalesionym i niezbyt gęsto zabudowanym terenie.

  • 0

    144. ~aniats  2008-03-20 10:43:42  host: 78-131-137-156.tktelekom.pl

    To musisz poprosić o poserzenie działnia strefy domowej i będzie ok!!!!!!!!!

  • 0

    145. ~  2008-08-29 14:39:55  host: acds240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ORANGE ROWNIEZ WPROWADZA TELEFON DOMOWY WLR! BEDZIE ATRAKCYJNIEJSZA OFERTA NIZ W ERZE PONIEWAZ DOABONAMENTU BEDA WLICZONE MINUTY A NIE TAK JAK W ERZE 0!! I BEDZIE TANIEJ :) DODATKOWO PAKIET ZLOTOWEK DLA OSOB MAJACYCH TELEFON W ORANGE ORAZ TANSZY ABONAMENT

  • 0

    146. ~pomoracza  2010-02-03 10:10:54  host: 078088083168.lebork.vectranet.pl

    ORANGE. To jeden wielki przekret. Niedawno przenioslem numer stacjonarny z TPSA do ORANGE. Do dzisiaj moi klienci nie moga sie do mnie dodzwonic. Tragedia

Dodaj swoją opinię