Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon przyczyną ataków paniki?

Telefon przyczyną ataków paniki?

WitekT 21 Maja 2007 10:50

0 0

Nadmierne używanie telefonu komórkowego może spowodować poważny stan niepokoju, a w konsekwencji także ataki paniki - taką opinię wyraziła psychoterapeutka Paola Vinciguerra, specjalizująca się w leczeniu ataków paniki w jednej z klinik w Rzymie.

Z badań terapeutki wynika, że przyczyną zaburzeń jest uzależnienie od telefonu komórkowego. Kiedy ktoś jest bardzo przywiązany do swojego telefonu, a z jakiegoś powodu nie ma go przy sobie, zaczyna czuć się źle, odczuwa niepokój, prowadzący nawet do klasycznego ataku paniki.




Vinciguerra przebadała w ciągu pięciu lat ponad pięciuset pacjentów cierpiących na powtarzające się ataki paniki. Według niej, co najmniej połowa z nich spowodowana jest właśnie przez uzależnienie od komórki. Najbardziej podatni na to są mężczyźni w wieku od 40 do 45 lat, prowadzący bardzo aktywne życie zawodowe, połączone z dużą odpowiedzialnością.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 8
  • 0

    1.  2007-05-21 11:43:08

    Ataki paniki to nic - atak i pobicie przez panow lubujacych sie w strojach sportowych - tzw kolekcjonerzy sluchawek - to dopiero zagrozenie nie tylko dla porfela ale i zycia...

  • 0

    2.  2007-05-21 12:21:26

    No ja to obserwuję już u siebie - jak się spóźniam ze skończeniem zlecenia a klient dzwoni...

  • 0

    3.  2007-05-21 12:25:35

    Ale też jest prawdą, że kiedy zapomnę telefonu wziąć, wróce i nawet kilka kilometrów po telefon do domu ;-) Jednya pociecha, że nie paikuuję, a po prostu wracam bo jest mi potrzebny telefon ;-) Nawet czasem nie wracam jeśli nie spodziewam się, że ktoś zadzwoni z ważńą sprawa albo sam go nie potrzebuję. Oceniam, że nie jest ze mną jeszcze tak źle i nie musze tworzyć oddzielnego budżetu na płącenie za terapię?

  • 0

    4. ~k  2007-05-21 14:21:34  host: acb.introlan.pl

    większej bzdury w życiu nie słyszałem...kolejny artykuł z serii "amerykańscy naukowcy odkryli..."

  • 0

    5. ~  2007-05-21 14:35:03  host: 87-205-212-77.adsl.inetia.pl

    wlo: winny się tłumaczy :)

  • 0

    6.  2007-05-21 15:17:32

    5. - twierdzisz, że jednak terapia u pani Paoli Vinciguerry albo u innego psychoterapeuty, który wykupił u niej licencję na metodę, przydałaby mi się? ;-D

  • 0

    7. ~  2007-05-21 16:53:49  host: 80.50.235.106

    A gdzie jest foto tej pani?

  • 0

    8.  2007-05-21 18:17:12

    Ja tak niemam - jakspie tel. zawsze wyciszam i tyle. To potrzebne urzadzenie ale bez przesady...

Dodaj swoją opinię