Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon komórkowy i stacjonarny w jednym - oficjalny komunikat

Telefon komórkowy i stacjonarny w jednym - oficjalny komunikat

LuiN 25 Czerwca 2008 13:07

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator w Polsce, od 26. czerwca uruchomi usługę telefonii komórkowej i stacjonarnej na jednej karcie SIM - Era Numer Stacjonarny.

Abonenci sieci Era, mogą otrzymać na jednej karcie SIM oprócz numeru komórkowego także stacjonarny. Dzięki temu, przebywając w tzw. strefie domowej, czyli w domu lub w odległości do około 500 metrów od niego będą oni mogli wykonywać połączenia na telefony stacjonarne w cenie 20 groszy brutto za minutę z naliczaniem sekundowym.

Usługa umożliwia także odbieranie połączeń przychodzących na numer stacjonarny - osoba dzwoniąca zapłaci tak, jak za rozmowę na tradycyjny telefon. Przebywając, w strefie domowej, klienci będą mogli odbierać połączenia przychodzące na obydwa numery. Era Numer Stacjonarny to uzupełnienie oferty telefonii stacjonarnej Era Domowa i Era Firmowa działającej w oparciu o infrastrukturę sieci komórkowej PTC. Usługę można aktywować w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultanem BOA, lub za pośrednictwem strony internetowej operatora. Abonament miesięczny wynosi 5 złotych brutto, a klient ma możliwość rezygnacji z usługi w dowolnym momencie.




W Era Numer Stacjonarny abonenci otrzymają takie same ustawienia poczty głosowej, w strefie domowej, jak te ustawione dla ich telefonów komórkowych w sieci Era. Klienci mogą zmieniać te ustawienia, a także przekierować połączenia z telefonu stacjonarnego na swój numer komórkowy. Usługi telefonii stacjonarnej sieci Era dostępne są na terenie całej Polski, we wszystkich 49 strefach numeracyjnych, w tym także w regionach, w których tradycyjna telefonia oferowana przez konkurencję jest niedostępna. Tak, jak w przypadku Ery Domowej i Ery Firmowej klienci będą mogli przenieść wcześniej używany numer od większości polskich operatorów stacjonarnych.

Zobacz: regulamin usługi Era Numer Stacjonarny (plik .pdf; 154 kB).

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    30.  2008-06-25 15:40:36

    A jak mam era domowa to można na to zamienić,oczywiście era domowa w umowie na dwa lata bo chyba tylko tak sprzedawali

  • 0

    31. ~ksad  2008-06-25 16:00:28  host: dynamic-87-105-236-14.ssp.dialog.net.pl

    Do 30.: Era Domowa była sprzedawana także na czas nieokreślony; aktywacja za 99 zł.

  • 0

    32. ~nick  2008-06-25 16:44:43  host: drr201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mogliby wprowadzić to również do TakTak-a. Fajne rozwiązanie.

  • 0

    33. ~spat  2008-06-25 17:00:47  host: atm.ssnet.pl

    jakby weszło do TT to wracam z Sim+ do TT. Ale w abonament nie mam zamiaru drugi raz się bawić z Erą.

  • 0

    34. ~~J  2008-06-25 18:14:44  host: f143-062.opera-mini.net

    To można zamienić era domową z umową terminową na to, czy ktoś wie ?

  • 0

    35.  2008-06-25 19:08:00

    ~Abonent - a dokłądnie?

  • 0

    36.  2008-06-25 19:09:07

    Daje w Olsztynie prefiks opolski?

  • 0

    37. ~szalony  2008-06-25 23:17:46  host: 77-253-81-107.adsl.inetia.pl

    Jak ja żałuję że już nie mam żadnej karty abonamentowej Ery bo z chęcią bym tą usługę przetestował :-) Pytanie za 100pkt :) czy jeśli w domu telefon loguje mi się do 10bts (sygnał każdego z nich jest słaby ale można gadać z "małymi" problemami) w promieniu 10km one są to Era tą strefę domową o średnicy 20km powinna dać Od Bełdowa po Aleksandrow-Rabien az po Lodz - Traktorowa? Tak to jest jak w mieście Era ma braki w sieci i nie ma "stacji dominującej" :/

  • 0

    38.  2008-06-25 23:30:49

    W moim miasteczku Era ma nie wiecej niz 2 BTSy a do ustalenia pozycji strefy domowej zdaje sie jest potrzebnych conajmniej 3 wiec telefon domowy z ery moze dzialac nie tylko w owych 500 metrach ale w calym miescie. Jakby orange dalo mi za 5zl numer stacjonarny to chetnie bym taka opcje wybral.

  • 0

    39. ~jestjakjest  2008-06-26 00:07:55  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    * szalony - piszesz non-stop, że nie masz zasięgu, a teraz że logujesz się do 10 bts'ów - zdecyduj się w końcu ;) Tak, przypiszą Ci strefę do każdego bts'a do którego możesz się zalogować na Twoim adresie (ulica i numer konkretny) wówczas będziesz miał strefę o promieniu nie 500m (teoria...) a kilku km... Weź sobie najtańsze abo i tą usługę. Dostaniesz 1600 za 1PLN i możesz szpanować :)

  • 0

    40. ~szalony  2008-06-26 00:21:44  host: 77-253-81-107.adsl.inetia.pl

    39 Taka jest prawda :) u mnie na osiedlu jest sygnał z tych około 10bts tylko ze slaby i bardzo słaby jak Era wkońcu zrobi tą stacje przy 11listopada to wtedy będzie ok od razu nią z 7bts "szczątkowych " wytnie i będzie ok . Dobra znikam co ja się będę o Erze wypowiadał jak już nic nie mam z nią wspólnego . Pozdrawiam.

  • 0

    41.  2008-06-26 08:21:50

    ~J - a tak - zasilać zasilam regularnie ;-)

  • 0

    42. ~sid  2008-06-26 09:45:58  host: dpi218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawy pomysł, a i ceny bardzo przyzwoite. czekam na detale techniczne i na pierwszych użytkowników, a potem chyba się skuszę

  • 0

    43. ~partyzant  2008-06-26 14:32:05  host: kalmar.wwsi.edu.pl

    Jak na razie na www ery ani widu ani słychu informacji o usłudze...

  • 0

    44. ~lui  2008-06-26 15:54:56  host: 160.44.247.147

    ~ partyzant jest tak od co najmniej 12:00 Ciepło, ciepło... http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/taryfy_stacjonarne

  • 0

    45.  2008-06-26 20:13:57

    to jest naprawde fajna opcja tak czytam 20gr minuta, numer stacjonarny, do tego abo 5zl, to sa grosze a naprawde mozna sobie zaoszczedzic i stac sie totalnie mobilny wkoncy ma sie stacjonarke i komorke w jednym

  • 0

    46. ~lui  2008-06-27 13:03:10  host: 160.44.247.147

    uruchomilem usluge, troche trwalo zanim dogadalem sie z BOA, ale udalo sie :) na chwile obecna ustaliem "strefe domowa". Jestem 25 km od strefy, telefon stacjonarny nadal dziala :) I pewnie jeszcze troche potrwa zanim zrobia poprawki w konfiguracji :D

  • 0

    47. ~  2008-06-27 21:48:56  host: host-89-228-151-222.gorzow.mm.pl

    uruchomiłem usługę.. działa bez zarzutu... jutro pochodzę po mieście i zobaczę dokąd sięga strefa domowa :) Ogólnie całkiem spoko usługa :)

  • 0

    48.  2008-06-29 12:20:55

    Uruchomiłem to. Jak jesteś w strefie to jak się łączysz to na początku jest taki sygnał. Tylko jedno mnie zastanawia. Bo teraz nawet jak ktoś nie odbierze to od razu włącza się licznik czasu połączenia. Oby to było dobrze naliczane. No i nie ma możliwości dzwonienia jako numer stacjonarny, zawsze u odbiorcy wyświetla się nasz komórkowy. U mnie do tej pory strefa działała na około 4km, zobaczymy jak to będzie teraz.

  • 0

    49. ~ruda  2008-11-04 16:23:39  host: bmb73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja też czekam na biling z era i stacjonarny razem.coś mi to naliczanie czasu nie pasuje. ale era jakoś słabo to mi wysyła.jeden plus to to że z zagranicy dzwonią jak na domowy.

Dodaj swoją opinię