Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon kluczem do pokoju hotelowego

Telefon kluczem do pokoju hotelowego

Q! 4 Listopada 2010 08:31

0 0
Sztokholmski hotel Clarion rozpoczął testy usługi, która pozwoli klientom na otwieranie ich pokoi za pomocą telefonu komórkowego. W tym celu wykorzystywana będzie technologia NFC (ang. Near Field Communiaction).Podczas rejestracji w hotelu klienci otrzymają telefon, który stanie się ich przepustką do wykupionego pokoju. Testy potrwają cztery miesiące i w zależności od ich wyników, technologia NFC zawita bądź nie do pozostałych hoteli tej sieci.

Jak zauważa producent drzwi otwieranych telefonem, obecny sposób korzystania z takiej możliwości może być kłopotliwy dla klientów. Jednak wraz z upowszechnieniem tego standardu - odpowiednie dane przesyłane będą na prywatne urządzenia klientów.

Zdecydowanie ułatwi to korzystanie z możliwości zaproponowanych przez sztokholmski hotel i przekona klientów do jej wyboru. Zwłaszcza, że aktualnie niezbyt dużą popularność technologii NFC nie jest przyczyną braku urządzeń z nią zgodnych na rynku.

W sprzedaży znajduje się już kilka telefonów obsługujących ten standard (m.in. Nokii), jednak wciąż brak jest usług ją wykorzystujących. Ma się to zmienić w ciągu najbliższych kliku lat - uważa Gregor Johansson, analityk z Redeye.

Źródło tekstu: AP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2010-11-04 09:59:50

  W poznańskim hotelu Blow Up Hall drzwi są otwierane za pomocą otrzymanego iPhone'a już przynajmniej 2 lata.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~United  2010-11-04 11:01:54  host: user-89-108-214-100.play-internet.pl

  @1 - wlsnie mialem to samo napisac.. :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~Twix  2010-11-04 12:08:38  host: chello089075095083.chello.pl

  A patrzyliście na ceny pokoi ?? Najniższa to 599 PLN !! :D Nie dziwi mnie to, że oferują iPhony do obsługi gości za takie pieniądze ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~dt  2010-11-04 18:29:58  host: wap.plusgsm.pl

  ja sie pytam po co to? Sa latwiejsze i tansze sposoby. Nie potrzeba do tego telefonu...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-111-36.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet