Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon kluczem do pokoju hotelowego

Telefon kluczem do pokoju hotelowego

Q! 4 Listopada 2010 08:31

0 0

Sztokholmski hotel Clarion rozpoczął testy usługi, która pozwoli klientom na otwieranie ich pokoi za pomocą telefonu komórkowego. W tym celu wykorzystywana będzie technologia NFC (ang. Near Field Communiaction).

Podczas rejestracji w hotelu klienci otrzymają telefon, który stanie się ich przepustką do wykupionego pokoju. Testy potrwają cztery miesiące i w zależności od ich wyników, technologia NFC zawita bądź nie do pozostałych hoteli tej sieci.

Jak zauważa producent drzwi otwieranych telefonem, obecny sposób korzystania z takiej możliwości może być kłopotliwy dla klientów. Jednak wraz z upowszechnieniem tego standardu - odpowiednie dane przesyłane będą na prywatne urządzenia klientów.
Zdecydowanie ułatwi to korzystanie z możliwości zaproponowanych przez sztokholmski hotel i przekona klientów do jej wyboru. Zwłaszcza, że aktualnie niezbyt dużą popularność technologii NFC nie jest przyczyną braku urządzeń z nią zgodnych na rynku.

W sprzedaży znajduje się już kilka telefonów obsługujących ten standard (m.in. Nokii), jednak wciąż brak jest usług ją wykorzystujących. Ma się to zmienić w ciągu najbliższych kliku lat - uważa Gregor Johansson, analityk z Redeye.

Źródło tekstu: AP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2010-11-04 09:59:50

  W poznańskim hotelu Blow Up Hall drzwi są otwierane za pomocą otrzymanego iPhone'a już przynajmniej 2 lata.

 • 0

  2. ~United  2010-11-04 11:01:54  host: user-89-108-214-100.play-internet.pl

  @1 - wlsnie mialem to samo napisac.. :)

 • 0

  3. ~Twix  2010-11-04 12:08:38  host: chello089075095083.chello.pl

  A patrzyliście na ceny pokoi ?? Najniższa to 599 PLN !! :D Nie dziwi mnie to, że oferują iPhony do obsługi gości za takie pieniądze ;)

 • 0

  4. ~dt  2010-11-04 18:29:58  host: wap.plusgsm.pl

  ja sie pytam po co to? Sa latwiejsze i tansze sposoby. Nie potrzeba do tego telefonu...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet