Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon edukacyjny

Telefon edukacyjny

Q! 20 Marca 2009 19:19

0 0

nokia n95 8gb Dwadzieścia szkół podstawowych w filipińskim mieście Ilagan, znajdującym się w prowincji Isabela, wykorzystuje do nauczania najmłodszych możliwości, jakie niesie telefonia komórkowa. Pakiet Text2Teach to dostęp do interaktywnych i multimedialnych materiałów wprost z poziomu telefonu komórkowego.

W programie wykorzystywane są telefony Nokia N95 8 GB, w pamięci których znajduje się prawie 400 materiałów wideo, z których każdy trwa od trzech do pięciu minut. Po podłączeniu telefonu do telewizorów, treść materiałów jest prezentowana wszystkim uczniom.

Text2Teach ma pomóc uczniom w lepszym przyswajaniu wiedzy. W inicjatywie biorą udział takie organizacje i firmy jak Fundacja Ayala, Ministerstwo Edukacji, Globe Telecom oraz Seamco-Nanotech. Z technologii Text2Teach do tej pory skorzystało już ponad dwieście wybranych szkół podstawowych w całym kraju, a w najbliższych dwóch latach program ten ma objąć kolejnych 350 placówek.




Pilotażowo dyrektorzy szkół otrzymali zastawy składające się z telefonu komórkowego, karty SIM w ofercie prepaid, 29-calowego telewizora, stojaka na telewizor i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N95 8GB w katalogu.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2009-03-20 19:40:02

    hmm, mogli by tak u nas uczyć w liceum więcej by nauczyli ucznia np. by odblokować nową gre: rozwiąż test z fizyki

  • 0

    2. ~ziomek13  2009-03-20 20:07:44  host: adad66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    coraz nowoczesniejsza cuda robią a zywotnosc duzo mniejsza dlatego 3 dni temu kupiłem drugi taki sam model jaki uzytkuje od kilka lat,zwycieskiego składu sie nie zmienia i nie wazne ze tel nie gra w lidze mistrzów ale tylko w uefa, n95 to bubel który szybko bedzie serwisowany

  • 0

    3. ~ksad  2009-03-20 20:55:34  host: dynamic-78-8-95-113.ssp.dialog.net.pl

    Sorka, że się czepiam, ale w "filipińskim mieście" piszemy z małej litery; podobnie, jak np. "w polskim Krakowie", czy "w niemieckim Guben" itd. Pozdrawiam.

  • 0

    4. ~  2009-03-20 20:58:45  host: aaui49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powinni jeszcze dodać telefon koedukacyjny. To dopiero byłoby ciekawie.

  • 0

    5. ~ksad  2009-03-20 21:19:18  host: dynamic-78-8-92-178.ssp.dialog.net.pl

    :-)

  • 0

    6.  2009-03-20 22:16:45

    ksad - poprawione - dzięki!

  • 0

    7.  2009-03-21 01:26:15

    @2 a slyszal o zasadzie, ze kto stoi w miejscu i nie idzie z duchem czasu ten tak naprawde sie cofa? bubel czy nie, to na twoj telefon niedlugo beda patrzec z politowaniem, a nie na n95. gdyby wszyscy robili tak jak Ty to do dzisiaj zylibysmy w dobie nokii 5110 i siemensa c25...

  • 0

    8. ~ziomek13  2009-03-21 16:20:22  host: afiq12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    thonka mój telefon(w przeciwienstwie do numeru) nie jest na pokaz a zdanie innych mnie nie interesuje,nalezysz chyba do tego samego gatunku ludzi co moj bardzo dobry ziomek co nie moze zrozumiec czemu mam markowe buty z ukrytym znaczkiem firmowym-bo mnie interesuje zywotnosc i funkcjonalnosc a nie trendy pajacowanie

  • 0

    9.  2009-03-21 17:25:38

    nie bedziesz mnie oceniac po tym co pisze, bo gdyby zastosowac do Ciebie ta zasade to ciezko byloby sklecic cos sensownego (patrz twoje ostatnie jakze bujne wypowiedzi odnosnie sprawdzania przynaleznosci numeru na stronach operatorow)... mnie nie interesuje marka, ale trwalosc, jakosc i dbalosc o szczegoly. co poradze jezeli nie ma dla mnie aktualnie lepszego telefonu niz nokia e71? gdyby dokladnie taki sam telefon wydal sagem pewnie tez bym go kupil, ale nie oszukuje sie, ze kupujac model sprzed kilku lat mimo tego, ze czuje sie z nim dobrze nie chcialbym miec czegos nowszego np. z wiekszym ekranem (akurat e71 ma mniejszy od mojego poprzedniego telefonu) czy z wifi czy ostatecznie z lepsza bateria.

  • 0

    10. ~  2009-03-21 18:39:21  host: 213-238-73-246.adsl.inetia.pl

    ziomek, kogo obchodzą twoje żale ze ty wolisz nokie 3210 od n95 8GB. Jestes nie procentem tylko jakims promilem spoleczenstwa bo z tego co wiem jesli ktos ma mozliwosci to wezmie nowe niz stare. No chyba ze ty zamiast mercedesa amg sl55 wolisz trabanta to krzyż na drogę. Bo po co miec samochod na pokaz skoro mozna jezdzic trabantem. Pozdro

  • 0

    11. ~ziomek13  2009-03-21 21:02:41  host: aafn117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wazne jaki to model,wazne ze NOKIA-kamera,aparat,dyktafon,radio,odtwarzacz, karta pamieci i pare innych pierdół;wg moich doswiadczen awaryjnosc nokii zaczyna sie gdzies od poziomu 6300 wzwyz i jako sympatyk nokii mam odwage to napisac ze jaja sobie zaczynają robic;inne marki mnie wogóle nie interesują bo mercedes to mercedes a nie super niezawodny do czasu lexus;ale takie trendy sa wszedzie-znam sie na rowerach i wiem ze kiedys naped campagnolo wytrzymywał 50tys -teraz góra 10;komfort i nowoczesnosc za zywotnosc to wg mnie cienki interes bo wszystko było by ok gdyby np n95 kosztował 2 razy tyle i wytrzymywał by tyle ile moj model

  • 0

    12. ~ktos  2009-03-21 21:58:37  host: ahq50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jaki konkretnie masz model Ziomku? i czy 13 przy nicku to wiek?

  • 0

    13.  2009-03-22 10:48:29

    ~ziomek13 - ile miałem Nokii, tak żadna nie była w serwisie ;-) Chyba, że w celu zmiany oprogramowania. Tak więc albo pieprzysz, albo masz dwie lewe ręce i wszystko czego dotkniesz nadaje się do naprawy ;-) A propos newsa... Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby inne urządzenie do odtwarzanie prezentacji czy filmów? Komputer chociażby?

  • 0

    14. ~ziomek13  2009-03-22 16:08:53  host: adbd21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo doswiadczenia o ktorych pisalem dotycza osob z ktorymi widuje sie na codzien;ja wszystkie tel jakie uzytkowałem kolekcjonuje do dzis wiec nie moge miec 2 lewych rąk a jesli tobie nic nigdy nie zepsuło sie to masz szczescie chłopie po prostu;ja nie chce ryzykowac;jescze jedno ty telefony zmieniałes co jakis czas a ja jako mistrz prepaidu uzywam wszystkich po trochu do dzis

  • 0

    15.  2009-03-22 16:42:52

    ~ziomek13 - popsuł mi się notebook ostatnio - wysiadło podświetlanie wyświetlacza... i nie mam kiedy zawieźć/wysłać do serwisu ;-) Muszę też wymienić tarcze i klocki hamulcowe w aucie... Popsuł mi się silnik prawej szyby itd. itp. Mówimy o telefonach a nie o wszystkim - i kto tu temat lubi zmieniać? Jeśli Tobie się nie psują, to zapytaj znajomych co z nimi. NJa nie zauważam, zeby Nokie były jakoś szczególnie awaryjne, czy zresztą inne telefony. Nie rozumiem też rozwijania tematu używania telefonów? Zaręczam Ci - jeśli telefon nie jest w rękach kogś komu nie zależy, nie popsuje się ;-) Tak jest np. z moją Nokią 5110, któa mimo wieku, do dzisiaj jest używana przez kolegę, któremu ją dałem z 5 lat temu ;-) W każdym razie nie widzę żeby nowie nokie były jakoś bardziej awaryjne od starych czy od innych marek ;-)

  • 0

    16.  2009-03-22 19:54:50

    @13 tez mnie to zastanawialo czy nie taniej byloby dac odtwarzac DVD i specjalnie nagrane plyty, ale pewnie wybor padl na nokie, bo dyrektorzy beda mieli sie czym przy okazji pochwalic ;)

Dodaj swoją opinię